REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowe rozszerzenie dla Chrome prosto od Google'a - świetne rozwiązanie z jednym małym "ale"

Twórcy przeglądarki Chrome udostępnili nową funkcję, której zadaniem jest ochrona danych użytkowników. Nowe rozszerzenie o nazwie Ochrona Hasła trafiło do repozytorium Chrome Web Store i mogą pobrać je wszyscy chętni.

29.04.2015
18:09
Nowe rozszerzenie dla Chrome prosto od Google’a – świetne rozwiązanie z jednym małym „ale”
REKLAMA
REKLAMA

Google na swoim blogu postanowił zobrazować atak phishingowy publikując zrzut ekranu strony logowania do usługi Google Docs, która została spreparowana przez cyberprzestępców. Osoba, która nabrałaby się na taki numer i podała dane straciłaby najpewniej bezpowrotnie dostęp do swojego konta Google i Google Apps.

phishing-google

Firma podała też nieco przerażających danych. Na stronie firmy możemy przeczytać, że “niektóre ataki phishingowe są skuteczne aż w 45%, a niemal 2% wiadomości, które otrzymujecie na swoje skrzynki Gmail, zostało stworzonych tak, aby Was oszukać i pozyskać Wasze hasła. Codziennie różne strony hakerskie wysyłają miliony podobnych maili.”

Aby chronić użytkowników Google przygotował rozszerzenie o nazwie Ochrona Hasła. Zapisuje ono hasło w formie zaszyfrowanej, a potem wyśle monit, jeśli tylko użytkownik zacznie logować się na nieoficjalnej stronie Google, która tylko przypomina ją z wyglądu. Z rozszerzenia mogą skorzystać też administratorzy Google for Fork itp.

google-ochrona-hasła

Jedyne do czego można się przyczepić, to udostępnienia tego rozwiązania jako wtyczki. Osoby o mniejszej świadomości technologicznej, które z rozszerzeń nie korzystają, są w końcu najbardziej narażone na ataki phishingowe.

REKLAMA

Znacznie lepiej by było, jeśli Google wprowadziłoby to rozwiązanie jako część przeglądarki przy jednej z kolejnych aktualizacji.

* Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA