Sprzęt  / Relacja

Oj, użytkownicy Windows Phone’a pokochają nową Operę Mini

Na Windows Phone nie ma wielu alternatywnych przeglądarek internetowych. Nie ma Chrome’a, nie ma oczywiście Safari, czyli dwóch najlepszych przeglądarek ze światów Androida i iOS. Nie wszyscy są też fanami systemowego Internet Explorera, który jest dość specyficzny. Dlatego tym bardziej warto kibicować takim projektom jak nowa Opera Mini na mobilny system Microsoftu.

Z Operą Mini na Windows Phone było jak w zabawie w ciuciubabkę - była wersja beta, ale fatalna, potem zniknęła i nikt się specjalnie tym nie martwił. Teraz wraca. Wprawdzie łatki beta wciąż się nie pozbyła, ale za to jej nowa wersja robi naprawdę świetne wrażenie.

Przemodelowano tu w zasadzie wszystko - od głównego ekranu, przez obsługę otwartych kart, aż po ekran historii przeglądania.

Opera Mini glowna
Opera Mini search
Opera Mini, explorer

Teraz na głównym ekranie prezentowane są najczęściej odwiedzane strony lub takie, które specjalnie tam umieściliśmy. Obsługa kart przypomina z kolei to, z czym mamy do czynienia w systemowym Internet Explorerze, a w historii przeglądania grupowane są strony ze względu na liczbę odwiedzin.

Całość robi bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim przynosi nieco ‚normalności’ do świata przeglądarek internetowych na Windows Phonie. Pasek adresu jest u góry a nawigacji po aplikacji nie trzeba będzie się uczyć, bo jest ona dość klasyczna.

Opera Mini, settings
Opera Mini, karty
Opera Mini, award

Jak to w przypadku Opery, fajnie rozwiązano kwestię oszczędności danych. Teraz informacja o tym, ile megabajtów danych udało się obronić przed konsumpcją pokazywana jest na głównym ekranie. Klik w nią przenosi do szczegółowej analizy danych w ujęciach dziennym, tygodniowym lub miesięcznym.

Myślę, że Opera Mini w końcu może być realna alternatywną przeglądarką dla Internet Explorera na Windows Phone. Nie dziwi mnie to, że zdobyła ona nagrodę Top Pick Windows Central na tegorocznym MWC.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst