REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kolejna wpadka twórców kalkulatora wyborczego. Nie uczą się nawet na własnych błędach

Pamiętacie firmę Nabino? Z całą pewnością tak. Może nie kojarzycie jej z nazwy, ale przedsiębiorstwo to było odpowiedzialne za stworzenie systemu informatycznego obsługującego wybory. Okazuje się, że Nabino nie wyciągnęło wniosków ze swoich błędów i w dalszym ciągu nie dba o zabezpieczenia swoich produktów.

28.11.2014
10:26
Kolejna wpadka twórców kalkulatora wyborczego. Nie uczą się nawet na własnych błędach
REKLAMA
REKLAMA

Zaufana Trzecia Strona podała, że wykopowicz Cronox w odmętach sieci odnalazł testową witrynę Portalu Edukacyjnego Koszalin, która znajdowała się pod adresem https://koszalin.nabino.pl/pl/. Zażartował też, że zdobycie uprawnień administratora nie powinno okazać się zbyt trudne. Szybko okazało się, że jest to prawda, a podany wyżej adres internetowy stał zaczął przekierowywać na stronę o wymownym adresie https://fuck.nabino.pl.

Poprzednio Nabino udostępniło testową wersję kalkulatora wyborczego w trybie debugowania. Teraz mamy testową wersję serwisu edukacyjnego z prawami administratora. Jak widać, niektórzy nie chcą się uczyć nawet na swoich bardzo bolesnych błędach.

nabino wykop

Przypomnijmy, że Państwowa Komisja Wyborcza przygotowuje się właśnie do drugiej tury wyborów samorządowych. Przeprowadzono w tym celu ponowne testy systemu informatycznego, który zawiódł ostatnim razem.

Po tej kontroli PKW poinformowała, że w przypadku wystąpienia problemów z oprogramowaniem komisje wyborcze powinny "niezwłocznie przystąpić do ręcznego sporządzenia protokołu". Decyzja o tym, czy ewentualne problemy z systemem informatycznym da się rozwiązać przedstawiciele komisji podejmować będą po konsultacji z pełnomocnikiem terytorialnej komisji wyborczej ds. informatyki.

REKLAMA

Współpraca: Mateusz Nowak

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA