REKLAMA

Musk chce się wepchnąć na kolejny rynek. X wkrótce na twoim telewizorze

Elon Musk chce dokonać dalszej ekspansji X, nie tylko poprzez wzbogacenie go o nowe funkcje, ale i wydanie aplikacji na nowe platformy. Według najnowszych informacji X ma zagościć na naszych telewizorach jeszcze w tym tygodniu, a YouTube jest tylko jednym z wielu serwisów, którym miliarder chce zrobić konkurencję.

12.03.2024 09.28
Musk chce się wepchnąć na kolejny rynek. X wkrótce na twoim telewizorze
REKLAMA

Elon Musk dokonując historycznej (z perspektywy mediów społecznościowej) transakcji zakupu Twittera, miał wobec niego ambitny plan stworzenia "platformy do wszystkiego", wzorując się na chińskiej aplikacji WeChat.

Z tego powodu w serwisie X (dawnym Twitterze) możemy obecnie znaleźć połączenia wideo, możliwość pisania książek artykułów o długości nawet 100 tys. znaków, publikacji ogłoszeń o pracę, a w planach jest zamiana X w centrum finansowe oraz serwis do streamingu gier. Teraz do tej długiej listy zmian ma dołączyć aplikacja na telewizory.

REKLAMA

"On jest nastawiony na rywalizację z YouTube". Elon Musk ma kolejny plan na ekspansję X

Jak informuje amerykański magazyn biznesowy Fortune, Elon Musk chce by X zjawił się na kolejnym rynku i konkurował z gigantem jakim jest YouTube. Według anonimowych informatorów Fortune, w tym celu serwis społecznościowy rozwija własną aplikację na systemy operacyjne telewizorów Amazon oraz Samsung.

Według informatora mającego bezpośrednie powiązania z X Corp., aplikacja ma zostać udostępniona już w tym tygodniu, wygląda "identycznie" jak aplikacja YouTube, a sam Elon Musk "jest nastawiony na rywalizację z YouTube".

Nowy rywal, którego wybrał sobie miliarder nie jest przypadkowy. Już w lipcu zeszłego roku przy okazji rebrandingu platformy społecznościowej, Elon Musk zapowiedział, że chce uczynić X platformą bardziej atrakcyjną dla twórców internetowych, a w styczniu bieżącego roku zadeklarował, że X "jest teraz platformą stawiającą przede wszystkim na wideo". Także wtedy miliarder zaprezentował nową funkcję przypominającą nieskończone, pełnoekranowe przewijanie TikToka.

Jak przekazuje Fortune, YouTube jest na początku długiej listy platform, którym X ma zrobić konkurencję. Jako kolejnych rywali Elon Musk wyznaczył sobie m.in. platformę streamingową Twitch, szyfrowany komunikator Signal czy serwis społecznościowy oparty o ideę forów tematycznych Reddit.

REKLAMA

Więcej na temat X (dawnego Twittera):

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA