REKLAMA

Wiadomo kiedy iMessage obsłuży RCS. Google się wygadał

Data wprowadzenia technologii RCS do iMessage nie będzie zaskoczeniem dla fanów produktów Apple. Choć Google zaliczyło całkiem dużą wpadkę (albo celowo zwróciło uwagę mediów), to informacja o przewidywanej dacie wsparcia dla RCS w iPhone to bardziej potwierdzenie przypuszczeń niż szok.

29.03.2024 09.45
Wiadomo kiedy iMessage obsłuży RCS. Google się wygadał
REKLAMA

Implementacja technologii RCS jest nie tylko punktem spornym pomiędzy Apple a Google, operatorami i Unią Europejską, ale także powodem do docinków, które Google (wraz z "kumplami") od jakiegoś czasu kieruje w stronę Apple. Wystarczy tu przypomnieć choćby żarty, jakie Samsung robił sobie z Apple w październikowej reklamie czy przepychanki w skrzynce mailowej Komisji Europejskiej.

Teraz, w kolejnym epizodzie docinków, jakie konkurencja robi Apple, Google "przypadkiem" wygadał się kiedy iMessage ma być kompatybilne z RCS.

REKLAMA

Podział na niebieskich i zielonych zniknie tej jesieni. Google powiedziało, kiedy Apple wprowadzi standard RCS

W listopadzie zeszłego roku Apple oficjalnie potwierdziło, że iMessage będzie kompatybilne ze standardem RCS. Jednak nie poinformowano kiedy dokładnie ma to nastąpić, pozostawiając media z przybliżoną datą "w przyszłym roku".

Minionej nocy Google odświeżyło podstronę witryny Androida poświęconą aplikacji Google Messages (Wiadomości Google), domyślnej aplikacji do SMSów na ponad miliardzie urządzeń z Androidem. Pośród wielu sekcji strony, które zachwalają benefity korzystania z aplikacji, pojawiła się prawdopodobnie najciekawsza sekcja zatytułowana "Lepsza [wymiana] wiadomości dla wszystkich".

Usunięta już sekcja mówi wprost, że "Apple ogłosiło wdrożenie RCS we wrześniu 2024 roku. Gdy to się stanie, sprawi to, że wymiana wiadomości stanie się lepszym doświadczeniem dla wszystkich".

Źródło: Android Central

Wygląda na to, że Google mogło nieumyślnie ujawnić plany Apple, ale te nie są zbyt zaskakujące. iOS 18 ma zostać zaprezentowany podczas nadchodzącej konferencji WWDC 2024, lecz zostanie udostępniony, jesienią 2024 roku wraz z premierą iPhone 16. Tak więc już wcześniej można było przypuszczać, że wsparcie dla technologii pojawi się wraz z nową wersją systemu operacyjnego Apple.

Teraz, dzięki wpadce Google, wydaje się to prawie potwierdzone, chociaż koncern z Cupertino wobec przecieku może zmienić swoje plany.

Kup telefon:
MediaExpert
iPhone 15

Więcej na temat zmian nadchodzących wraz z iOS 18 i iPhone 16:

REKLAMA

Zdjęcie główne: DenPhotos / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA