1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Odkurzanie to nie taka prosta sprawa. Można mieć miotłę lub kosmicznego robota, który sam dba o czystość

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD

Co przychodzi ci do głowy, kiedy myślisz o rozwoju technologii konsumenckiej na przestrzeni ostatnich dwóch dekad? Większość ludzi zapewne pomyśli o urządzeniach, które pozwalają nam korzystać z internetu, takich jak smartfon, czy komputer. Mało kto pomyśli wtedy o odkurzaczu. Tymczasem świat tych urządzeń jeszcze nigdy nie był tak różnorodny jak teraz.

07.09.2022
15:27
odkurzacz

Odkurzanie zdecydowanie nie zależy do szczególnie interesujących zajęć, którym zastępy ludzi oddają się w czasie wolnym. Owszem, nie ma nic przyjemniejszego niż przebywanie w czystym i posprzątanym domu, ale jednak większość z nas lubi sam efekt sprzątania od samej czynności sprzątania.

Raz na jakiś czas - czy tego chcemy, czy nie - zmuszeni jesteśmy kupić nowy odkurzacz. Zazwyczaj dochodzi do takiej sytuacji dopiero wtedy, kiedy stary odkurzacz wyzionie ducha i nie mamy już czym sprzątać, a ilość kurzu, pyłu i psiej sierści na podłodze zaczyna rosnąć w postępie geometrycznym.

Rzut oka na asortyment typowego działu AGD w elektromarkecie może w tym momencie przyprawić o zawrót głowy. Nagle się okazuje, że wybór odkurzacza może być bardziej ekscytujący od wyboru kolejnego smartfona, a różnica między najbardziej klasycznym, a najbardziej zaawansowanym odkurzaczem przypomina różnice między bryczką z końmi a elektryczną Teslą Model S przyspieszającą od 0 do 100 km/h w mniej niż trzy sekundy. Kiedy dla przykładu wejdziemy na stronę elektromarketu RTV EURO AGD, a następnie skierujemy się do zakładki Sprzątanie, zobaczymy, że sekcję odkurzaczy rozbito tam na trzy podstawowe kategorie, które pokrótce opiszę poniżej. Aktualnie, we wszystkich trzech kategoriach znajdziemy łącznie 467 różnych urządzeń.

Odkurzacze tradycyjne

 class="wp-image-2386299"

Pierwszą kategorią są po prostu Odkurzacze. Wejście tam gwarantuje nam dostęp do najbardziej klasycznych odkurzaczy przypominających te, które stały w polskich domach przez ostatnie kilka dekad. W tej kategorii znajdziemy zarówno odkurzacze workowe jak i bezworkowe, które co do zasady składają się z samego odkurzacza, długiego węża z uchwytem oraz z zestawu mniejszych i większych szczotek. Sam odkurzacz może przyjmować przeróżne kształty, czasami bardziej, a czasami mniej futurystyczne. Jeżeli wybieramy odkurzacz z takiej kategorii warto zwrócić uwagę na moc wejściową odkurzacza oraz na zasięg pracy. Zbyt krótki przewód zasilania, który podczas sprzątania mieszkania trzeba podłączać do trzech różnych gniazdek może doprowadzić do furii, a za mała moc ssania sprawi, że porządne sprzątanie zajmie nam znacznie więcej czasu, przy okazji zużywając więcej energii, co w obecnej sytuacji na pewno jest argumentem przeciwko takiemu zakupowi.

Ofertę odkurzaczy klasycznych w RTV EURO AGD znajdziesz pod adresem www.euro.com.pl/odkurzacze.

Odkurzacze pionowe

 class="wp-image-2386302"

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze pionowe stanowiły dość ograniczoną kategorię, w której znajdowały się mniejsze, bardziej poręczne odkurzacze, które można było szybko wyciągnąć, wykorzystać do krótkiego sprzątnięcia mniejszych zabrudzeń. Sprzęt tego typu przydawał się zazwyczaj wtedy, kiedy nie planowaliśmy gruntownego sprzątania i nie chciało nam się wyciągać dużego odkurzacza, podłączać rur i szczotek, aby sprzątnąć tylko to, co akurat wysypało się w kuchni.

Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Odkurzacze pionowe, choć nadal są stosunkowo kompaktowe i nie zajmują zbyt dużo miejsca, mogą z powodzeniem zastąpić pełnoprawne odkurzacze, a w wielu przypadkach przewyższają je parametrami. Nierzadko odkurzacze tego typu posiadają wszystko, czego potrzeba do gruntownego sprzątnięcia mieszkania, jednocześnie zapewniając mobilność. Odkurzacze pionowe wyposażone w akumulatory ładowane za pomocą naściennej stacji bazowej raz na zawsze rozwiązują problemy związane z przewodami zasilania. Wyższej klasy odkurzacze pionowe wyposażone są także w specjalne szczotki przeznaczone do skutecznego sprzątania psiej sierści czy też w szczotki wyposażone w oświetlenie, którego zadaniem jest podświetlenie każdego drobnego pyłku znajdującego się na sprzątanej powierzchni. Efekty sprzątania za pomocą takiego sprzętu potrafią być znacznie lepsze niż w przypadku najlepszego nawet odkurzacza tradycyjnego, co niedawno ze zdumieniem stwierdził niżej podpisany.

Jeżeli zatem akurat jesteście na etapie poszukiwania nowego odkurzacza, warto rozważyć zakup odkurzacza pionowego. W sklepie RTV EURO AGD szeroką ofertę takich urządzeń znajdziecie pod adresem www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe.

Odkurzacze automatyczne

 class="wp-image-2386308"

Na samym szczycie rozwoju kategorii urządzeń sprzątających znajdują się odkurzacze automatyczne, które do sprzątania nie wymagają pomocy człowieka. Odkurzacz tego typu poznaje rozkład mieszkania za pomocą własnych czujników, włącza się w zaprogramowanym przez użytkownika momentach i sam sprząta mieszkanie. Użytkownik jest w tym przypadku potrzebny jest jedynie do regularnego opróżniania worka na śmieci i ładowania akumulatorów urządzenia. Najbardziej zaawansowane sprzęty dostępne na stronie RTV EURO AGD wyposażone są w stacje bazowe, do których odkurzacz podłącza się sam, aby opróżnić worek i naładować akumulatory. W efekcie taki odkurzacz potrzebuje obsługi zaledwie raz na kilka miesięcy. Warto tutaj zauważyć, że odkurzacze automatyczne nierzadko nie tylko odkurzają, ale także potrafią umyć podłogi w mieszkaniu zapewniając odpowiedni poziom czystości bez udziału człowieka.

Bogatą ofertę odkurzaczy automatycznych znajdziesz pod adresem www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne.

To co kupić?

O ile wybór spośród odkurzaczy tradycyjnych czy pionowych powinien być stosunkowo prosty - wszystkie te urządzenia robią to samo mniej lub bardziej skutecznie, o tyle wybór odkurzacza automatycznego, ze względu na mnogość funkcji może przytłoczyć nawet największego miłośnika technologii. Jeżeli decydujemy się na sprzęt tego rodzaju, warto skorzystać z porównania funkcji wybranych odkurzaczy dostępnego pod adresem www.eurocom.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-robotow-sprzatajacych. Autorzy znajdującego się tam rankingu dokładnie opisali funkcje i możliwości dziesięciu według nich najlepszych odkurzaczy automatycznych dostępnych w sklepie RTV EURO AGD.

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD
Najnowsze
Zobacz komentarze