1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Potrafisz robić dobre zdjęcia na Instagram? Wyrusz w Artystyczną Podróż

Lokowanie produktu: ERGO Hestia

Robisz dobre zdjęcia? Zgłoś się do konkursu WATER by Artystyczna Podróż. To wyjątkowy konkurs fotografii mobilnej, który zakończy się wernisażem prac w galerii sztuki.

30.08.2022
15:22
Samsung Galaxy S22 Ultra na Islandii

Instagram zupełnie zmienił sposób, w jaki robimy i publikujemy zdjęcia. W ostatniej dekadzie nastąpiła całkowita demokratyzacja fotografii, a dziś dosłownie każdy ma szansę trafić ze swoimi zdjęciami przed milionową publiczność. Codziennie na Instagram trafia 95 mln zdjęć, które mają szansę dotrzeć do przeszło 2 mld aktywnych użytkowników tego serwisu. Takich możliwości nie było nigdy wcześniej.

Konkursy fotograficzne potrafią otworzyć wiele drzwi. Teraz startuje nowa edycja Artystycznej Podróży.

Każdemu z nas zdarza się zrobić dobre zdjęcie, ale zrobienie dobrej fotografii na zadany temat to znacznie trudniejsza sztuka. Takiego wyzwania możesz się podjąć w czwartej edycji konkursu Artystycznej Podróży, organizowanego wspólnie z ERGO Hestią.

Czwarta edycja nosi nazwę WATER by Artystyczna Podróż i startuje właśnie dziś, 29. sierpnia 2022 r. W tej edycji tematem konkursowym jest woda. To temat, który jest nie tylko szalenie atrakcyjny wizualnie, ale też bardzo ważny we współczesnym świecie. Jak mówią sami organizatorzy:

Wodę możemy postrzegać z wielu perspektyw, co daje przestrzeń do wykorzystania potencjału kreatywnego fotografów – zarówno tych robiących zdjęcia zawodowo, jak i początkujących twórców. Temat tegorocznej Artystycznej Podróży gwarantuje artystyczną wolność, a w tego rodzaju inicjatywach różnorodność jest wartością samą w sobie – podkreśla Maria Rosa, Dyrektor Biura Marketingu i PR ERGO Hestii.

 class="wp-image-2348781"

Kapituła Konkursu: 

- Justyna Wajs – Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii w ERGO Hestii, 

- Maria Rosa – Dyrektor Marketingu i PR ERGO Hestii 

- Marta Śliwicka - współtwórczyni konkursu, 

-Magdalena Kąkolewska – Prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii 

- Aleksander Małachowski (@hashtagalek) - fotograf plastyk

Tematyka wody jest bardzo inspirująca, ale poprzednie edycja konkursu organizowanego przez ERGO Hestię i profil Artystyczna Fotografia były nie mniej ciekawe. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem "TERAZ", w drugiej tematem były światła ("LIGHTS"), a w trzeciej - kolory ("COLOURS"). Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym powodzeniam, bowiem hashtag #artystycznapodroz został użyty na Instagramie już ponad 555 tys. razy.

Na czym polega konkurs WATER by Artystyczna Podróż?

Tym razem zasady są bardzo proste. Konkurs odbywa się w największej internetowej galerii zdjęć, czyli na Instagramie. Konkurs trwa od 29 sierpnia do 18 września 2022 r. W tym czasie można dodawać na swój profil zdjęcia powiązane z tematyką wody, a do wzięcia udziału w konkursie wystarczy użyć w podpisie zdjęcia hashtagów #artystycznapodroz i #apwater2022.

Po 18 września kapituła konkursowa wyłoni 30 finalistów. Do ostatniego etapu przejdzie trzech laureatów. Jury nagrodzi jedną osobę nagrodą główną – artystyczną podróżą na południe Francji, a do tego przyzna dwa wyróżnienia – smartfony z wysoko jakościowymi aparatami.

Najważniejszym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest sam aparat, bowiem WATER by Artystyczna Podróż to konkurs fotografii mobilnej, w którym można wykorzystać wyłącznie smartfony oraz tablety.

Dodatkową nagrodą będzie wernisaż w galerii sztuki.

Cały konkurs zakończy się uroczystym wernisażem, który odbędzie się 14 października w Warszawie, w galerii sztuki przy ulicy Mysiej 3. Najlepsze zdjęcia konkursowe będą zdobić ściany tego niezwykłego miejsca.

Tym samym zdjęcia zarejestrowane przy użyciu niepozornego, mieszczącego się w kieszeni smartfona, zawisną w galerii jako wydruki w dużym formacie. Takie możliwości nie są niczym nowym, ale niezmiennie imponuje mi droga, jaką w ostatnich latach przeszła fotografia mobilna.

Fotografia mobilna nigdy nie miała się lepiej.

Jeszcze kilka lat temu fotografia mobilna była w środowisku fotografów traktowana po macoszemu i z dystansem. Dziś smartfon jest narzędziem, za pomocą którego powstają najprawdziwsze dzieła sztuki. Dekadę temu mało kto spodziewał się, że pojawią się konkursy fotograficzne skupione tylko wokół smartfona. Dziś takie inicjatywy nikogo już nie dziwią.

Tym bardziej, jeśli oglądamy w nich zdjęcia na tak wysokim poziomie. Fotografie zdobiące ten tekst pochodzą z poprzednich edycji konkursu ERGO Hestii i profilu Artystyczna Fotografia. Być może staną się dla was inspiracją do tegorocznej edycji. Warto wziąć w niej udział, bo wygrana w konkursie, a do tego ekspozycja swoich prac w galerii sztuki, to wydarzenia, które każdemu fotografowie pozwalają wejść na wyższy poziom. Często nie tylko artystyczny, ale również komercyjny.

Lokowanie produktu: ERGO Hestia
Najnowsze