REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Udostępnianie przesyłki do Paczkomatu z apki do apki - jak to działa i jak to ustawić?

InPost wdrożył w swojej aplikacji InPost Mobile opcję udostępniania przesyłek rodzinie i znajomym w takiej formie, w jakiej to powinno działać od początku. Koniec z ręcznym przesyłaniem kodów odbioru i kodów QR. Polacy korzystający z Paczkomatów zaoszczędzą dzięki temu sporo nerwów.

30.08.2022
19:37
Robomaty InPostu w Żabkach
REKLAMA

Sami znacie to pewnie z autopsji: najpierw domownik prosi o odebranie paczki z Paczkomatu, a potem, gdy już stoicie jak te widły w gnoju pod maszyną, nie da się do niego dodzwonić (z prośbą o kod odbioru do wpisania ręcznie albo kod QR, który można potem zeskanować). Udostępnianie paczek w ramach aplikacji InPost Mobile do tej pory pozwalało jedynie śledzić cudzą przesyłkę, ale bez opcji odbioru. To się wreszcie zmieniło.

REKLAMA

Czytaj też:

Sam dotychczas z opcji udostępniania paczek innym osobom nie korzystałem wcale. Co z tego, że mogę śledzić jej losy, skoro i tak aplikacja nie pozwoli jej odebrać samodzielnie i konieczny jest kontakt z odbiorcą? Najnowsza aplikacja apki InPost Mobile do obsługi Paczkomatów ma szansę to jednak zmienić. Pojawiła się w niej nowa funkcja o tajemniczo brzmiącej nazwie Sparuj użytkownika.

Paczkomaty i udostępnianie paczek w aplikacji InPost Mobile

Nowość przyda się osobom, które chcą udostępniać opcję odbioru paczki bliskim i zaufanym osobom, czyli rodzinie i znajomym, a być może również współpracownikom. Aby ją odszukać, należy otworzyć menu po lewej stronie ekranu, wejść w Ustawienia i przejść do sekcji Udostępnianie przesyłki i kliknąć przycisk Sparuj użytkownika. Z poziomu tego menu można dokonać dwóch akcji:

  • wygenerować kod, który zaufana osoba będzie mogła wprowadzić w swojej aplikacji InPost Mobile;
  • wpisać kod, który zaufana wygenerowała w swojej aplikacji do obsługi Paczkomatów i kuriera InPost.

Po wybraniu opcji generowania należy wpisać ręcznie numer telefonu lub wybrać go z książki adresowej. Stworzony w ten sposób kod można potem łatwo udostępnić poprzez systemowe menu udostępniania i wysłać np. jako wiadomość iMessage, poprzez komunikatory typu Messenger lub nawet zwykłym SMS-em. Druga osoba powinna potem kod skopiować i wprowadzić go po swojej stronie.

Jak śledzić cudzą przesyłkę w aplikacji InPost Mobile i jak ją odebrać z Paczkomatu?

Odbiorca paczki powinien udać się do ekranu głównego w swojej aplikacji InPost Mobile, a następne wejść w szczegóły wybranej pozycji i kliknąć przycisk Udostępnij przesyłkę. Potem należy na samym dole wyklikać opcję Udostępnij z apki do apki, a potem wysłać osobę z listy sparowanych kontaktów.

REKLAMA

Warto przy tym dodać, że istniejąca już wcześniej opcja, która umożliwiała drugiej osobie śledzenie naszej przesyłki, nadal jest dostępna. I bardzo dobrze. Nie w każdym przypadku chcemy bowiem dzielić się z drugą osobą opcją odebrania paczki w naszym imieniu. Czasem samo śledzenie statusu wystarczy.

Jestem przy tym przekonany, że aktualizacja InPost Mobile, która ułatwia współdzielenie przesyłek, zaoszczędzi Polakom sporo nerwów. Do tego będzie można otwierać skrytki z cudzymi paczkami jednym kliknięciem, bez konieczności wpisywania kodu na ekranie ręcznie ani bez skanowania kodu QR w Paczkomacie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA