REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kryzys uchodźczy w Polsce. PAH szuka ekspertów do pomocy Ukraińcom

Rekrutację na prawie sto stanowisk prowadzi Polska Akcja Humanitarna. Wszystko w ramach Misji Polska, która ma skutecznie odpowiadać na sytuację uchodźców w Polsce. Wśród poszukiwanych specjalistów są też eksperci od technologii. - Przechodzimy z pomocy natychmiastowej do długofalowej - mówi rzeczniczka PAH Helena Krajewska.

08.06.2022
6:45
PAH szuka ekspertów do pomocy Ukraińcom
REKLAMA

W Polsce przebywa już 3,5 mln uchodźców wojennych. Część z nich wróci do kraju, część zostanie nad Wisłą. Oznacza to nowy krajobraz społeczny i nowe wyzwania dla Polski w związku z tak ogromną rzeszą przybyłych osób. Zwłaszcza że każdego dnia przyjeżdżają kolejne tysiące uchodźców. Zaczynają tu praktycznie od zera, nie mając środków do życia ani żadnych perspektyw.

REKLAMA

Dlatego Polska Akcja Humanitarna postanowiła rozpocząć specjalny projekt "Misja Polska". Będzie to oddzielna, duża struktura wewnątrz PAH zorganizowana na wzór misji zagranicznych - choćby w krajach Bliskiego Wschodu czy Afryki - tyle że realizowana na miejscu, bo jej głównym celem jest pomoc Ukraińcom. To coś więcej niż kolejna akcja. PAH zamierza współpracować z innymi inicjatywami, które dotychczas przy okazji pomocy Ukraińcom powstały oddolnie. - Przechodzimy z pomocy natychmiastowej do długofalowej. Zdecydowanie jest to próba usystematyzowania pomocy, znalezienia i zatrudnienia osób przeznaczonych specjalnie do tych zadań. Chcemy też zaoferować innym organizacjom możliwość współpracy. Do tego potrzeba mnóstwa ludzi i oddzielnej struktury - mówi Helena Krajewska, rzeczniczka prasowa PAH.

Połączone zostaną istniejące już projekty wsparcia z nowymi, długofalowymi inicjatywami. Jednym z zadań Misji będzie dalsza pomoc na granicy polsko-ukraińskiej i w punktach recepcyjnych. Ponadto rozwinięta zostanie m.in. pomoc psychospołeczna, wsparcie żywnościowe i finansowe, pomoc przy zatrudnieniu, integracji i nauce języka polskiego oraz przy pozyskiwaniu grantów. Wyzwań jest mnóstwo, wszystko jednak wymaga sprawnej organizacji, dlatego PAH rekrutuje ludzi na aż 100 stanowisk: specjalistów od logistyki i dostaw, pozyskiwania grantów, finansów czy zarządzania programami, ekspertów merytorycznych czy specjalistów z branży IT.

REKLAMA

Ci ostatni zajmą się m.in. informatyczną obsługą całej Misji. Potrzebni są też specjaliści od systemu zarządzania informacjami, aplikacjami grantowymi czy finansami, jak i osoby zajmujące się pisaniem programów dla Misji. W rekrutacji nie brakuje jednak także innych stanowisk. Jak mówi Helena Krajewska, oferty obejmują zarówno pracę stacjonarną, zdalną, jak i w terenie. Aktualne oferty pracy w PAH znajdziesz tutaj. Ogłoszenia do Misji Polska dodawane są na bieżąco.

Zdjęcie główne: PAH, pomoc uchodźcom na trasie pociągu Kijów - Warszawa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA