REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

MacBook Air z nowymi kolorami i Mac mini w wersji "tower" - nowości od Apple'a na WWDC 2022

Mac mini z nowym procesorem i MacBook Air w nowej wersji kolorystycznej mają zadebiutować już w najbliższy wtorek podczas konferencji WWDC 2022. Niestety na odświeżonego MacBooka Pro z 13-calowym ekranem oraz gogle AR/VR od Apple'a jeszcze trochę poczekamy.

05.06.2022
17:24
apple wwdc 2022 mac mini tower macbook air pro 13 realityOS gogle ar vr
REKLAMA

Worldwide Developers Conference to coroczne wydarzenie organizowane przez Apple'a z myślą o programistach. Na tegorocznej edycji spodziewamy się debiutu systemów operacyjnych iOS 16, iPadOS 16, macOS 12.4, watchOS 9 i tvOS 16, ale to nie koniec. Oprócz tego Apple ma zaprezentować kilka nowych sprzętów.

REKLAMA

Czytaj też:

A o jakich urządzeniach właściwie mowa? Oficjalnych zapowiedzi nie ma, ale na kilka dni przed WWDC 2022 do sieci trafiły informacje na temat tych urządzeń, które mają doczekać się rychłej premiery oraz takich, które zadebiutują nieco później, niż oczekiwano. Podsumujmy, czego konsumenci mogą się spodziewać.

WWDC 2022 i Mac Mini w wersji "tower".

Jednym ze sprzętów, którego mogą oczekiwać klienci, jest nowy Mac mini. Mowa jest o modelu, który byłby czymś pomiędzy Makiem mini z procesorem M1 a Makiem Studio z procesorami M1 Max i M1 Ultra. Informacja o dwóch nowych wersjach tego komputera pojawiła się na stronie B&H Photo, jednego z resellerów.

Jeśli wierzyć temu przeciekowi, to Mac mini w wersji "tower" miałby być małym komputerem stacjonarnym wyposażonym w procesor Apple M1 Pro z 8 GB RAM-u, który mógłby otrzymać obudowę o gabarytach między Makami mini i Studio. Oprócz tego do sprzedaży może wejść Mac mini w podstawowej wersji, ale z procesorem Apple M2.

MacBook Air w nowej wersji kolorystycznej.

13-calowy laptop Apple'a z niższej półki cenowej również ma doczekać się nowej wersji. Jedną z nowości mają być nowe warianty kolorystyczne. MacBook Air może być dostępny w takich samych barwach, w jaki sprzedawany jest iMac z procesorem Apple M1, a jego ekran ma mieć białe ramki.

Inne źródła podają jednak, że pojawią się wyłącznie cztery wersje kolorystyczne. Oprócz tego nowy MacBook Air może dostać złącze MagSafe i notcha oraz nowe porty - ale nie tak wiele, jak w 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro. Oprócz tego w tym komputerze może pojawić się również układ Apple M2.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które czekają na nowego 13-calowego MacBooka Pro z układem Apple M2. W przypadku tego komputera wedle nieoficjalnych doniesień czas oczekiwania się wydłuży ze względu na kolejne lockdowny w Chinach, ale ten model ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Akcesoria do poszerzonej i wirtualnej rzeczywistości od Apple'a trafią do sprzedaży z kolei dopiero w 2023 r.

REKLAMA

To, że w laboratoriach w kampusie firmy z Cupertino powstają sprzęty z kategorii AR/VR jest tajemnicą poliszynela. Otwartym pozostaje pytanie, kiedy firma Tima Cooka zacznie o nich mówić oficjalnie. Wiele osób spodziewa się, że prezentacja okularów i/lub gogli Apple'a odbędzie się na WWDC 2022.

Niestety sporo wskazuje na to, że tak się nie stanie - a szkoda, bo WWDC 2022 byłoby ku temu świetną okazją. Wraz z goglami AR/VR od Apple'a ma pojawić się nowy system operacyjny o nazwie realityOS. Nie zdziwię się jednak, jeśli firma poczeka z tym jeszcze rok, aby nie powtórzyć wpadki, jaką miała z AirPower.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA