REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten czytnik e-booków zmieści się w kieszeni. Xiaomi ma dziwny pomysł na tego typu urządzenie

Do oferty Xiaomi trafiło nietypowe urządzenie o dziwnej nazwie. Moaan inkPalm Plus, bo o nim mowa, jest czytnikiem e-booków, ale inny niż wszystkie. Gadżet wygląda na pierwszy rzut oka niczym zwykły telefon i ma nawet zainstalowanego fabrycznie Androida, ale pozory mylą, gdyż podzespoły kryje w nim e-papierowy ekran.

27.05.2022
12:47
Czytnik e-booków Xiaomi z Androidem - Moaan inkPalm Plus
REKLAMA

Czytniki e-booków takie jak Kindle to wyspecjalizowane urządzenia z ekranami wykonanymi z e-papieru. Nie nadają się one jednak do użycia w smartfonach, bo tak jak ghosting i niska częstotliwość odświeżania w przypadku beletrystyki nie mają dużego znaczenia, tak gdy w grę wchodzą animacje i wideo, to te cechy stają się barierami nie do przejścia (nie wspominając już o problemach z odwzorowaniem kolorów.

REKLAMA

Czytaj też:

Xiaomi uznało jednak, że ożenienie obudowy przypominającej bardziej telefon niż klasyczne czytniki e-booków takie jak Kindle z wyświetlaczem tego typu to dobry pomysł i tak właśnie powstał Chocapic powstała seria urządzeń Moaan inkPalm, która właśnie doczekała się kolejnego modelu o nazwie Moaan inkPalm Plus z Androidem na pokładzie.

Moaan inkPalm Plus to ani nie pierwszy czytnik e-booków od Xiaomi, ani nie pierwsze urządzenie z e-papierem i Androidem

To tablet? To telefon? Nie, to czytnik e-booków Moaan inkPalm Plus od Xiaomi

Jak podaje notebookcheck.net, nowy gadżet zadebiutował właśnie na rynku chińskim i można je kupić w sklepie jd.com. Moaan inkPalm Plus wyceniony na 1099 juanów (równowartość ok. 165 dol. lub 710 zł), nie jest przy tym bynajmniej pierwszym czytnikiem e-booków z Androidem, ale sprzęty od Xiaomi z tej kategorii wyróżnia obudowa przypominająca telefon komórkowy.

Moaan inkPalm Plus z Androidem 11 wyposażono w 5,84-calowy wyświetlacz z papieru o rozdzielczości 1440 na 720 pikseli (276 ppi). Panel jest dotykowy (wykrywa do 5 punktów dotyku) i doświetlany (24 poziomy jasności). Obudowa ma wymiary 158,9 x 78,65 x 6,9 mm, a urządzenie waży 140 gramów. Dla porównania 6,8-calowy Kindle Paperwhite 5 ma obudowę o wymiarach 174,2 × 124,6 × 8,1 mm i masie 205 g.

moaan-inkpalm-plus-xiaomi-czytnik-e-bookow-jak-telefon
Moaan inkPalm Plus od Xiaomi na pierwszy rzut oka wygląda jak smartfon, ale to czytnik e-booków z e-papierem

Xiaomi Moaan inkPalm Plus - co jeszcze warto o nim wiedzieć?

REKLAMA

Czytnik e-booków Xiaomi został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Rockchip RK3566 taktowany zegarem 1,8 GHz z 2 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej (0,8 TOPS). W specyfikacji znalazł się też układ graficzny Mali-G52 oraz układ NPU. Ogniwo o pojemności zaledwie 2250 mAh ładowane złączem USB-C wystarczy na 30 dni pracy bez podłączania czytnika e-booków do gniazdka (tudzież 6000 zmian stron).

Nie wiadomo za to, czy Moaan inkPalm Plus doczeka się oficjalnej dystrybucji w Polsce (i raczej bym się na to nie nastawiał). Nie oznacza to jednak, że nie będzie się go dało w naszym kraju kupić, bo inne modele czytników e-booków od Xiaomi takie jak Moaan inkPalm 5 czy Moann Mini da się znaleźć np. na Aliexpress, gdzie kosztują w zależności od modelu ok. 600-800 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA