REKLAMA

Najdłuższy pieszy most wiszący przy granicy z Polską. Wiemy już, kiedy Czesi go otworzą

Miała być połowa maja i będzie – Czesi dotrzymają słowa. Datę w kalendarzu mogą zapisać także Polacy, bo nowa górska atrakcja jest dosłownie przy granicy z Polską.

09.05.2022 10.07
Sky Bridge 721: najdłuższy most wiszący na świecie blisko Polski
REKLAMA

Czesi na otwarcie mostu zapraszają 13 maja od godziny 10:00, czyli w najbliższy piątek. Można domyślać się, że w premierowy weekend  nie zabraknie turystów zarówno z Czech, jak i Polski. Most Sky Bridge 721 znajduje się we wsi Dolní Morava, tuż przy granicy z Polską. Odwiedzając Śnieżnik czy Mały Śnieżnik, będzie można zobaczyć też rekordowy wiszący most, bo znajduje się bardzo niedaleko wymienionych szczytów.

REKLAMA

Sky Bridge 721 w najwyższym punkcie znajduje się 95 metrów nad doliną, a jego długość wynosi 721 metrów. Właśnie to czyni go najdłuższym spacerowym mostem na świecie. Poprzedni rekord wynosił 516 metrów.

Sky Bridge 721: ceny za bilety

Wstęp na sam most kosztuje 880 koron czeskich, czyli ok. 164 zł. Trzeba jednak podkreślić, że w tej cenie mamy wjazd kolejką linową, ścieżkę edukacyjną "Most czasu" oraz spacer po wielkiej – przez co nieco kontrowersyjnej – "ścieżce w chmurach". To wielka platforma widokowa na szczycie.

Zjazd kolejką jest już w pakiecie "Sky Extra", który w sieci kosztuje 1105 koron czeskich – czyli ok. 207 zł.

Przy czteroosobowej rodzinie cena jest wysoka, ale obiekt serwuje wówczas zniżkę, jeśli wchodzą rodzice z dziećmi. Biorąc pod uwagę, że cała wyprawa składa się nie tylko ze spaceru po wyjątkowych obiektach, ale też z 2 km ścieżki edukacyjnej, w ramach której odtwarza się historię Republiki Czeskiej ("niepowtarzalny scenariusz, samodzielnie nakręcone sceny, a także interaktywna rzeczywistość na wyświetlaczu twojego telefonu") to zobaczymy, że czeka nas kilka godzin atrakcji.

Sky Bridge 721: pełna specyfikacja

REKLAMA

Najdłuższy spacerowy most to:

  • 721 metrów  długości.
  • 95 metrów wysokości nad ziemią w najwyższym punkcie.
  • 1 110 - 1 116 metrów - wysokość mostu nad poziomem morza.
  • 6 głównych lin nośnych i 60 lin wiatrowych o różnych średnicach.
  • 360 ton - siła uciągu każdej z 6 głównych lin.
  • 1,2 metra - szerokość chodnika.
  • 2 km - długość ścieżki edukacyjnej Most Czasu z elementami rzeczywistości rozszerzonej.
  • 2 lata - czas budowy mostu wiszącego.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA