REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. Technologie
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie
 5. Social Media - Poradniki

Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

Chcesz zmienić imię i nazwisko na Facebooku, ale nie wiesz, jak to zrobić? Oto dokładny poradnik, jak zmienić swoje dane na FB na komputerze i telefonie.

Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku?
REKLAMA

Nie jest żadną tajemnicą, że nie wszyscy użytkownicy Facebooka używają prawdziwych danych osobowych przy zakładaniu konta. Czasem też zachodzi konieczność aktualizacji imienia i nazwiska po zmianie stanu cywilnego. Porozmawiajmy więc o tym, jak zmienić swoje dane osobowe na Facebooku.

REKLAMA

Proces edycji danych osobowych na FB jest szybki i łatwy, musisz tylko posiadać dostęp do swojego konta na Facebooku i znać hasło. Straciłeś dostęp? Sprawdź, jak odzyskać konto na Facebooku.

Jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku na komputerze

Żeby zmienić imię i nazwisko na Facebooku po zalogowaniu w prawym górnym rogu znajdź i wybierz Konto, a następnie Ustawienia i prywatność.

Przejdź do Ustawień.

Jesteś teraz w sekcji Ogólne ustawienia konta. W odpowiednich polach klikając na Edycję, możesz zmienić imię i nazwisko lub drugie imię. Także tu możesz zapisać swoje imię i nazwisko w kilku językach, zapisane takim sposobem dane będą widzieć osoby, używające Facebooka w tym właśnie języku.

Aby dodać nick, nazwisko panieńskie lub inne dodatkowe informacjE, wybierz Dodaj inne imiona i nazwiska, a zostaniesz przekierowany na stronę edycji.

Przed ostateczną zmianą jest możliwość jej weryfikacji za pomocą przycisku Podgląd zmiany.

Gotowe? Potwierdź wybór, wprowadzając swoje hasło do konta na Facebooku w odpowiednim polu.

Jak zmienić imię i nazwisko na FB na telefonie?

Różnic w algorytmie tu nie znajdziesz, szlak bowiem jest taki sam. Zobaczysz jednak, jak wygląda w wersji aplikacji na telefon. W prawym górnym rogu dotknij Menu, a następnie kółko zębate Ustawień.

W kolejnym kroku przejdź do Informacji osobistych oraz informacji o koncie.

Teraz Imię i nazwisko.

Jesteś u celu. W odpowiednich polach można wprowadzić zmiany, a dla upewnienia się kliknąć Podgląd zmiany i na samym końcu podać hasło, aby zapisać zmiany. 

Chcesz dodać tytuł zawodowy, nazwisko panieńskie albo pseudonim? Na dole jest belka Inne imiona i nazwiska.

Po wyborze Typu nazwy zobaczymy proponowane typy i pole do wpisania.

Jakie problemy mogą się pojawić podczas zmiany danych osobowych na Facebooku

Coś poszło nie tak? Oto lista możliwych powodów, dlaczego nie udaje się wprowadzić zmian.

 • Nie upłynęło jeszcze 60 dni po poprzedniej zmianie. Zgodnie z zasadami FB, właśnie taki jest termin na odczekanie pomiędzy każdą zmianą danych osobowych. 
 • Facebook podejrzewa wykorzystanie słów lub zwrotów naruszających standardy społeczności albo cudzych danych osobowych.
 • Użyte wyrazy przypominają nazwę organizacji lub firmy. Profile osobowe na FB są przeznaczone do użytku osobistego, na potrzeby marek istnieją strony. Sprawdź, jak założyć stronę.
 • Nowe imię lub nazwisko zawierają symbole, cyfry, znaki interpunkcyjne lub nietypowy układ liter. Nie tylko Facebook jest restrykcyjny w swoich zasadach, podobne prawo przy rejestracji danych osobowych obowiązuje w wielu krajach. 
 • Zostało wprowadzone niepoprawne hasło.
 • Problemy techniczne przy ładowaniu strony. Cóż, zdarza się nawet najlepszym. W takim przypadku wystarczy sprawdzić połączenie oraz odświeżyć stronę. 
REKLAMA

W przypadku zbyt częstych zmian imienia i nazwiska albo konieczności weryfikacji administracja może poprosić o potwierdzenie tożsamości poprzez przesłanie skanów dokumentów. W takim razie będą do podglądu pracowników obsługi technicznej FB, nie pojawią się na profilu ani w żadnym innym publicznym miejscu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA