1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dlaczego warto kupić opaskę sportową? Jest co najmniej 7 powodów, by to zrobić

Lokowanie produktu

Inteligentna opaska sportowa do mierzenia aktywności to bardzo przydatny gadżet. Jest co najmniej 7 powodów, żeby takowy sprawić sobie lub swoim bliskim.

02.06.2021
19:55
huawei-band-6-promocja

Opaskę sportową Huawei Band 6 kupisz w sklepie huawei.pl w cenie 249 zł.

Pierwsze akcesoria dla sportowców mierzące parametry ich zdrowotne takie jak np. puls lub liczbę wykonanych kroków pojawiły się w sprzedaży już w ubiegłym tysiącleciu, ale dopiero w ostatniej dekadzie nastąpił prawdziwy boom na smartbandy łączące się ze smartfonami poprzez Bluetooth. Co dokładnie potrafią takie urządzenia i dlaczego warto w nie wyposażyć siebie oraz członków swojej rodziny? Sprawdziliśmy to na przykładzie Huawei Band 6.

1. Smartband może zastąpić zegarek.

Pierwsze opaski do mierzenia kroków oraz pulsu nie miały wbudowanych wyświetlaczy, a zbierane przez nich dane można było zobaczyć wyłącznie na smartfonie. Na szczęście nowoczesne modele, czyli takie jak Huawei Band 6, wyposażono w kolorowe wyświetlacze, dzięki czemu można je wygodnie obsługiwać urządzenie bez dotykania telefonu.

Dzięki temu, że smart-opaski mają wyświetlacze, mogą zastąpić zegarek naręczny. W przypadku Huawei Band 6 z obudową o wymiarach 43 x 25,4 x 10,99 mm mamy do czynienia z panelem typu AMOLED o przekątnej długości aż 1,47-cala i rozdzielczości 194 x 368 pikseli, co jest całkowicie wystarczająco, by wyświetlać datę, godzinę oraz inne informacje takie jak np. stan naładowania.

huawei band 6 class="wp-image-1668966"
Opaskę sportową taką jak Huawei Band 6 można nosić zamiast zegarka lub obok zegarka

2. Smartband nie musi zastępować zegarka.

Smartwatche są alternatywą dla zwykłych zegarków, ale opaski do mierzenia aktywności mogą być dla nich niezłym uzupełnieniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na jednym nadgarstku nosić opaskę taką jak Huawei Band 6 z paskiem, który będzie zbliżony do koloru skóry, a elegancki analogowy zegarek, który przykuwa wzrok — na drugim.

Nie trzeba przy tym obawiać się, że po zakupie smart-opaski staniemy się niewolnikami ładowarki. Tak jak w przypadku niektórych modeli smartwatchy zdarza się, że trzeba ładować je codziennie, tak opaska Huawei Band 6 potrafi wytrzymać do dwóch tygodni na jednym ładowaniu dzięki czemu nie trzeba jej zdejmować do spania; można się w niej też kąpać.

3. Na opasce sportowej odbierzesz powiadomienia.

Wiele osób myśli, że powiadomienia na nadgarstku to najgorszy pomysł na świecie, podczas gdy w praktyce te delikatne wibracje sygnalizujące nową wiadomość albo komentarz w mediach społecznościowych są znacznie lepsze niż sygnały wydawane przez telefon komórkowy! Komunikaty odbierane w ten sposób znacznie mniej irytują niż dźwięki dobiegające z kieszeni.

huawei band 6 class="wp-image-1668975"
Powiadomienia na smartbandzie są mniej absorbujące niż na smartfonie

To, czy warto od razu zareagować na powiadomienie, czy też może ono sobie cierpliwie na nas poczekać, można ocenić szybkim rzutem oka na nadgarstek, dzięki czemu mniej razy w ciągu dnia sięgamy po telefon. Smartband nie kusi nas, by po przeczytaniu powiadomienia przescrollować jeszcze Facebooka, a noszenie opaski ma pozytywny wpływ na czas pracy smartfona na jednym ładowaniu.

4. Dzięki smart-opasce zmierzysz puls i policzysz kroki.

Nowoczesne opaski dla sportowców mają wbudowane pulsometry i nie inaczej jest w przypadku Huawei Band 6. Urządzenie montowane na nadgarstku cały czas analizuje ruchy naszej ręki dzięki akcelerometrowi i żyroskopowi, co pozwala mu wykryć, że się poruszamy. Do tego dochodzi optyczny czujnik tętna, który potrafi rejestrować nasz puls i informuje o anomaliach.

A po co w ogóle mierzyć puls i kroki? Na podstawie tych danych można oszacować liczbę spalonych kalorii podczas uprawiania sportu, co jest istotną informacją podczas planowania diety dla osób odchudzających się lub budujących masę mięśniową. W telefonie zapisuje się też historia naszej aktywności, dzięki czemu możemy śledzić zmiany parametrów w czasie.

huawei band 6 class="wp-image-1668984"
Dzięki opasce sportowej zmierzysz tętno

5. Inteligenta opaska zarejestruje najróżniejsze typy aktywności.

W oprogramowaniu zainstalowanym na opasce Huawei Band 6 można wybrać jeden z aż 96 rodzajów ćwiczeń — od biegania w plenerze lub na bieżni, przez jazdę rowerem, po pływanie, ćwiczenia na siłowni, taniec itp. Zarejestrowaną aktywność można potem przeglądać w aplikacji Huawei Health, która dostępna jest zarówno na smartfony z Androidem, jak i na iPhone’y.

6. Smartband zbada o jakość snu i zmierzy nasz poziom stresu

Oczywiście nikt nie potrzebuje gadżetu na nadgarstku, żeby wiedzieć, że za mało śpi, ale smartband może nam pomóc w skorygowaniu nawyków tak, aby lepiej się wysypiać. Oprócz tego gadżet potrafi wykryć, że się stresujemy — nasz organizm w sytuacjach, które powodują stres, wysyła bardzo czytelne sygnały. Huawei Band 6 w takich trudnych chwilach zaproponuje ćwiczenia oddechowe.

7. Opaska sportowa jako pulsoksymetr.

Nie każde urządzenie z tej kategorii to potrafi, ale w przypadku Huawei Band 6 możemy monitorować przez całą dobę saturację. To świetna wiadomość w dobie pandemii, gdyż jednym z objawów infekcji Covid-19 jest spadek zawartości tlenu we krwi. Oczywiście trzeba pamiętać, że opaska nie zastąpi profesjonalnego sprzętu medycznego, ale alarm wyświetlony przez gadżet na nadgarstku może być sygnałem, że warto się profesjonalnie przebadać i zadzwonić do lekarza.

huawei-band-6 (6) class="wp-image-1668978"
Huawei Band 6 kosztuje 249 zł

Gdzie można kupić opaskę Huawei Band 6 i ile trzeba za nią zapłacić?

Opaskę sportową Huawei Band 6 kupisz w sklepie huawei.pl w cenie 249 zł. Urządzenie dostęp jest w wersji czarnej, różowej i pomarańczowej, a za zestaw z kosztującymi normalnie 249 zł słuchawkami Huawei FreeBuds 3i płaci się za oba urządzenia tylko 448 zł, co pozwala zaoszczędzić 50 zł na zakupie pakietu.

Huawei zachęca do zakupów w swoim sklepie na różne sposoby — nie tylko zniżkami na różne produktyoferowane w zestawach i rabatami za np. zapisani się do newslettera. Klienci mogą liczyć na rozłożenie zakupu na 36 rat 0 proc., dostawy na następny dzień, w tym do Paczkomatów i 15 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny.

*Materiał powstał przy współpracy z firmą Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze