REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 ma nowego kapitana. Dodatki wyreżyseruje człowiek, który pracował przy DLC do Dragon Age

Dalszym rozwojem Cyberpunka 2077 w CD Projekt RED pokieruje były pracownik studia Bioware. Gabriel Amatangelo zastąpi Adama Badowskiego.

28.05.2021
13:38
Cyberpunk 2077 ma nowego reżysera prosto z Bioware
REKLAMA

Jakby tego było mało, stanowisko reżysera Cyberpunka 2077 opuścił niedawno zatrudniony w firmie od lat Adam Badowski, który jeszcze w styczniu zaciekle bronił swojej gry. CD Projekt RED znalazł na szczęście dość prędko już kogoś na jego zastępstwo — tą osobą okazał się Gabriel Amatangelo, czyli były pracownik specjalizującego się w grach RPG studia Bioware.

Kim jest nowy reżyser Cyberpunka 2077 i czym Gabriel Amatangelo będzie się zajmował w CD Projekt RED?

Nowy reżyser Cyberpunka 2077 dołączył do firmy CD Projekt RED w styczniu 2020 r. i został dyrektorem kreatywnym. Wcześniej pracował przy dodatkach do Dragon Age: Inkwizycja oraz rozszerzeniach Star Wars: The Old Republic w latach 2010-2015. Po objęciu nowego stanowiska Gabriel Amatangelo zajmie się dodatkami do najnowszej produkcji polskiego studia, które zapowiedziano wieki temu.

Trudno przy tym powiedzieć, czy Gabriel Amatangelo będzie kontynuował wizję Adama Badowskiego, czy też zaprowadzi swoje własne porządki w CD Projekt RED. Jedno wydaje się być pewne — na rychłą premierę fabularnych DLC do Cyberpunka 2077 raczej nie ma co liczyć. Nie zdziwię się, jeśli zobaczymy je dopiero w połowie przyszłego roku.

Warto też dodać, że ogłoszenie przejęcia sterów nad Cyberpunkiem 2077 przez Gabriela Amatangelo zbiegło się w czasie z informacją o opuszczeniu firmy przez Mateusza Tomaszkiewicza. Dotychczasowy reżyser questów w najnowszej produkcji studia wcześniej zajmował się grą Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści i rewitalizacją Gwinta.

CD PROJEKT. NIEKOLORYZOWANE — cykl Spider's Web Plus

Nie ma ciekawszej firmy ostatnich 30 lat w Polsce niż CD Projekt. Firmy, która tak dużo mówi o naszej najnowszej historii, kapitalizmie, podejściu do pracy i wielkim technologicznym boomie. To w CD Projekcie odbijają się zmiany gospodarcze od lat 90. po dziś. Stąd pomysł na serial reporterski.

REKLAMA

Bez filtrów, pudru i brokatu opowiadamy o firmie, która dała nam Wiedźmina i Cyberpunka 2077, o ludziach ją tworzących i o marzeniach dotyczących nowej cyfrowej przyszłości. Na cykl składa się pięć odcinków:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA