REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. RTV

Znamy ceny tegorocznych LG OLED TV. Najtańszy już za 5000 zł

LG w końcu podzieliło się z nami informacją o polskich cenach tegorocznych modeli LG OLED TV. Ten rok jest dość wyjątkowy, bowiem pojawiła się w nim zupełnie nowa, względnie tania linia A. Do najdroższych modeli dostaniemy gratis konsolę do gier bądź ultrabooka.

04.03.2021
18:27
lg oled tv 2021 ceny polska
REKLAMA

Sercem tegorocznych telewizorów OLED od LG ma być nowa matryca, którą producent określa jako OLED evo. Jak tłumaczy LG, panel OLED evo emituje światło z większą precyzją kontroli długości fali, co w efekcie zapewnia jaśniejszy i wyraźniejszy obraz w porównaniu do stosowanych do tej pory matryc OLED.

REKLAMA

Jasność obrazu i odwzorowanie ruchu to na dziś największy problem telewizorów OLED, które pod wieloma innymi względami górują w jakości obrazu nad odpowiadającymi im cenowo telewizorami LCD/LED. Im wyższa jasność, tym wygodniejsze oglądanie treści niezależnie od pory dnia i tym robiący większe wrażenie filmowy efekt HDR.

LG OLED TV – nie tylko nowa matryca, ale i nowy procesor.

Sercem nowych telewizorów jest procesor Alpha 9 czwartej generacji, który ma zapewniać wyjątkowo skuteczne algorytmy rekonstrukcji obrazu. Te, wraz z rosnącą popularnością usług VOD i malejącym znaczeniem nośnika fizycznego stają się coraz istotniejsze – na dziś nadal większość tego rodzaju usług poddaje swoje treści wysokiej kompresji, co istotnie wpływa na jakość obrazu i dźwięku.

 class="wp-image-1618430"
LG OLED TV C1

Nowy układ, jak podaje LG, bazuje na technice uczenia maszynowego, która analizuje ponad milion obrazów wzorcowych i 17 mln dźwięków wzorcowych celem jak najdokładniejszej rekonstrukcji bez niepożądanych artefaktów czy innych przekłamań. Efekty będziemy mieli okazję przetestować. Nowe telewizory będą pracować pod kontrolą webOS-a 6.0 z istotnie zmienionym interfejsem użytkownika.

LG OLED TV na rok 2021 – modele i rozmiary.

Sztandarowym telewizorem LG na bieżący rok jest model G1, który jest następcą modelu GX. Jego najważniejszym elementem jest zapowiedziany wczoraj panel OLED evo 4K, oferujący nawet o 20 proc. wyższą jasność od aktualnie stosowanego. G1 dostępny jest  w 55-, 65- i 77-calowej wersji.

Ofertę uzupełnia model C1, będący następcą modelu CX. Różni się w zasadzie tylko dwiema rzeczami od GX. Po pierwsze, wykorzystuje standardową matrycę zamiast evo oraz będzie dostępny nie tylko w wyżej wymienionych rozmiarach, ale też po raz pierwszy w 83-calowej wersji.

 class="wp-image-1618433"
LG OLED evo

W ofercie pojawił się też model Z1 (następca ZX) oferujący panel OLED o rozdzielczości 8K -  w wersjach 77- i 88-calowej. Dodatkowo pojawi się też w sprzedaży model B1 (następca BX), który różnić się będzie od C1 mniej zaawansowanym procesorem do przetwarzania obrazu.

Wszystkie tegoroczne telewizory LG OLED TV są wyposażone w cztery złącza HDMI 2.1 zapewniające pełną zgodność z nowymi konsolami do gier. Dodatkowo pojawi się zupełnie nowa funkcja Game Optimizer, stanowiąca coś w rodzaju rozbudowanego Trybu Gry. Będzie można w niej zarządzać trybami pracy dla graczy (monitorowanie input laga, upłynnianie obrazu OLED Motion Pro, zarządzanie trybami VRR, FreeSync Premium i G-Sync), a także ładować predefiniowane ustawienia do konkretnego gatunku gier.

Wszystkie telewizory obsługują HDR10, HLG, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, AirPlay 2, HomeKita, Asystenta Google, Filmmaker Mode i HGiG.

Pojawiła się też nowa linia – LG OLED TV A. Jest istotnie tańsza. Gdzie tkwi haczyk?

Telewizory A1 dostępne są z matrycami o przekątnej 48, 55, 65 i 77 cali. Tak jak droższe modele, również i te oferują rozdzielczość Ultra HD, doskonały kontrast, świetne kolory, efekt HDR (w tym Dolby Vision IQ) i bardzo szybki czas reakcji. Skąd niższa cena i gdzie szukano oszczędności?

Po pierwsze, w odświeżaniu. Telewizory A1 oferować będą panele z odświeżaniem 50/60 Hz, zamiast 100/120 Hz w droższych telewizorach OLED. Zabraknie też złącz HDMI 2.1, co ma wiele sensu, skoro sama matryca nie obsłuży obrazu powyżej standardu HDMI 2.0. Zabraknie też obsługi VRR i zaimplementowany będzie mniej skuteczny upłynniacz obrazu. Choć standardy ALLM i eARC nadal będą obsługiwane.

 class="wp-image-1618436"
LG OLED evo

Kompromisem jest też mniej zaawansowany procesor przetwarzania obrazu, który pojawi się również w telewizorach B1 – mowa o Alpha 7 Gen 4, który nie będzie tak skuteczny w rekonstrukcji obrazu niższej jakości co układ w telewizorach C1, G1 i Z1. A1 będą pracować pod kontrolą webOS-a 6.0 z Game Optimizerem i obsługiwać Dolby Atmos, AirPlay 2, HomeKita, Asystenta Google, HGiG i Filmmaker Mode.

LG OLED TV na rok 2021 – ceny na polski rynek. A także ciekawe promocje.

Sugerowane ceny telewizorów LG OLED TV prezentują się następująco:

 • LG OLED Z1 88” – 110 tys. zł
 • LG OLED Z1 77” – 90 tys. zł
 • LG OLED G1 77” – 21 tys. zł
 • LG OLED G1 65” – 11,5 tys. zł
 • LG OLED G1 55” – 8 000 zł
 • LG OLED C1 83” – 31 tys. zł
 • LG OLED C1 77” – 17,5 tys. zł
 • LG OLED C1 65” – 9 500 zł
 • LG OLED C1 55” – 6 500 zł
 • LG OLED C1 48” – 5 500 zł
 • LG OLED B1 77” – 16,5 tys. zł
 • LG OLED B1 65” – 9 000 zł
 • LG OLED B1 55” – 6 000 zł
 • LG OLED A1 77” – 16 tys. zł
 • LG OLED A1 65” – 8 500 zł
 • LG OLED A1 55” - 5 500 zł
 • LG OLED A1 48” – 5 000 zł

Decydując się na zakup modelu LG OLED G1 55” klienci będą mogli otrzymać konsolę Xbox Series X. Kupując LG OLED G1 w wersji 65-calowej otrzymają konsolę Xbox Series X oraz dwie gry i trzy miesiące dostępu do oferty Game Pass.

LG przygotowało również specjalną ofertę dla klientów, którzy szukają telewizora o dużej przekątnej ekranu. Decydując się na zakup telewizora z ekranem 77 lub 88-calowym klienci otrzymają w prezencie ultrabooka LG gram 14”.

REKLAMA

Klienci, którzy zakupią w przedsprzedaży telewizor LG OLED C1 48”, jeden z modeli serii LG OLED B1 lub LG OLED A1 otrzymają darmową dostawę i instalację telewizora oraz słuchawki LG Tone Free FN4, w których o jakość dźwięku zadbała firma Meridian.

Specjalna oferta została przygotowana również dla klientów, którzy zdecydują się na zakup jednego z modeli z serii LG OLED C1. Osoby, które w okresie przedsprzedaży wybiorą model C1 w rozmiarze 65 lub 55 cali otrzymają bezpłatny transport i instalację telewizora oraz bezprzewodowe słuchawki LG Tone Free FN7.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA