REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

No to mamy już komplet. T-Mobile właśnie zapowiedział swoje 5G

Czwarty z polskich operatorów infrastrukturalnych zdradził swoje plany dotyczące sieci 5. generacji. T-Mobile ma już 800 stacji bazowych „gotowych na 5G”. To jednak nie jedyna nowość, jaką chwali się operator.

11.02.2020
12:17
t-mobile
REKLAMA
REKLAMA

Nadchodzący rok będzie przełomowy dla sieci nowej generacji w naszym kraju. Podniesiono już normy PEM, których poziom był jedną z głównych barier, wskazywanych przez przedstawicieli telekomów. Już za kilka miesięcy odbędzie się natomiast aukcja pasm częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz, które są niezbędne do uruchomienia 5G z prawdziwego zdarzenia.

Do tej pory swoje plany dotyczące rozwoju 5G zdradziło trzech polskich operatorów telefonii komórkowej. Orange uznał, że chociaż ma techniczną możliwość uruchomienia 5G na terenie całej stolicy w posiadanym już paśmie, to poczeka na wynik aukcji. Plus i Play nie chcą zwlekać i uruchomią sieci 5. generacji lada moment na częstotliwościach wykorzystywanych przez LTE.

5G w T-Mobile - co już wiemy?

W przypadku czwartego polskiego operatora infrastrukturalnego sieć nowej generacji zostanie wprowadzona „bez nonsensów”, co odnosi się do głównego hasła marketingowego firmy. T-Mobile uważa, że „ogłaszanie startu czegoś, co nie jest dostępne” jest właśnie takim „nonsensem” i dlatego do tej pory milczał w tej sprawie.

Mimo to T-Mobile zdradził wreszcie nieco informacji na temat swoich planów. Wiemy już, że ruszy ze swoim 5G dopiero w momencie, gdy będzie mógł oferować kompatybilne z nią urządzenia „szerokiej grupie klientów”. Stale zwiększa też liczbę stacji bazowy „gotowych na 5G”, które pozwolą utrzymać ciągły zasięg na danym obszarze.

t-mobile polska 5G quality you love 6 class="wp-image-1085283"

T-Mobile ma już 800 stacji bazowych „gotowych na 5G” na terenie samej Warszawy.

Lada moment takich stacji bazowych 5G w Polsce będzie zresztą dwukrotnie więcej. T-Mobile chce uruchomić sieć 5. generacji na start terenie pięciu miast w całym kraju, wśród których oprócz Warszawy wymieniane są Kraków, Wrocław, Łódź oraz Katowice.

5G w T-Mobile ma opierać się przy tym zarówno na posiadanych przez operatora zasobach, jak i na nowych częstotliwościach które uda się pozyskać podczas aukcji. Można to odczytywać jako przytyk w stronę konkurencji, która wykorzystuje na potrzeby sieci 5. generacji pasmo zarezerwowane dziś dla LTE.

T-Mobile Polska jest przy tym bardzo pewny jakości swojej dotychczasowej sieci.

REKLAMA

Telekom chwali się wyróżnieniem dla sieci, której klienci są najbardziej zadowoleni z jakości usług. Przedstawiciele firmy uznali przy tym, że nie widzą potrzeby w trzymaniu przy sobie na siłę klientów, którzy tego zadowolenia nie wykazują. Z tego powodu T-Mobile ułatwi abonentom… rozwiązanie umowy.

„Gwarancja najlepszej sieci”, która pozwoli na rezygnację z usług, dotyczy najpopularniejszych taryf, czyli T-Mobile S, M i L — w tym zarówno ofert z telefonem, jak i bez niego. Po podpisaniu umowy klienci będą mieli 30 dni na podjęcie decyzji, czy chcą dalej korzystać z usług, czy też wolą się ich pozbyć bez żadnych opłat i kar.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA