Potężne pecety, prostota konsoli. X-kom wprowadza do sprzedaży nową linię komputerów dla graczy

Lokowanie produktu

Na rynek właśnie trafia nowa marka komputerów stacjonarnych dla graczy od sieci x-kom. Desktopy z serii G4M3R, bo tak nazywają się najnowsze maszyny, mają oferować wszystko to, czego oczekuje wymagający, pecetowy gracz.

17.09.2018 15.17
Na rynek właśnie trafia nowa marka komputerów stacjonarnych dla graczy od sieci x-kom. Desktopy z serii G4M3R, bo tak nazywają się najnowsze maszyny, mają oferować wszystko to, czego oczekuje wymagający, pecetowy gracz.

Przy czym warto pamiętać o jednej, nieoczywistej rzeczy. Minęły już czasy, gdy pojęcia gracza oraz komputerowego entuzjasty były tożsame. Proces ten jest naturalną koleją rzeczy. W końcu kiedyś nawet żeby używać komputera do codziennych, biurowych zadań, należało być specjalistą. Z czasem jednak dostęp do technologii stał się tak powszechny, że praktycznie każdy korzysta z komputera w swojej pracy. Jednocześnie niemal nikt nie wie, jak taka maszyna działa, co składa się na jej specyfikację i nie potrafiłby jej rozłożyć i złożyć.

Obecnie zjawisko to przybrało na sile. Znam wielu świetnych programistów oraz grafików, którzy nic nie wiedzą o komputerowych podzespołach. Także gracze coraz częściej chcą po prostu używać PC-ta. Nie interesuje ich, jaki procesor lub karta graficzna napędzają ich maszynę tak długo, jak nie ma to negatywnego wpływu na rozrywkę. I czy jest coś w tym złego? Absolutnie nie, bo w końcu to maszyna ma służyć nam, a nie my jej.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę x-kom.

Firma ta wprowadziła do swojej oferty autorskie komputery podzielone na trzy linie: Home&Office, Pro oraz G4M3R. Nas najbardziej obchodzi ta ostatnia. Może się wydawać, że nie ma w tej informacji nic specjalnego, w końcu na rynku roi się od producentów tworzących własne maszyny. Często są to jednak zwykłe składaki, bez dedykowanych pudełek czy instrukcji obsługi. Nie są też skonfigurowane i sprofilowane pod wymogi użytkownika.

 class="wp-image-804901"

Wyżej wymienione aspekty na pewno nie będą imponować komputerowym entuzjastom, którzy sami chcą dopasować wszelkie aspekty kupowanej maszyny do swoich potrzeb, a następnie ją podrasować. Jednak zwykli gracze oczekują prostoty i urządzenia, na którym po prostu można polegać. X-kom zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego tworzy komputery, które - niczym konsole do gier - są gotowe do pracy zaraz po zakupie.

 class="wp-image-804898"

W tym celu nie tylko je składa i przepakowuje we własne kartony, ale też współpracuje z ekspertami w dziedzinie sprzętu komputerowego. Jedną z osób, która trzyma pieczę nad komputerami jest Marcin „Ryba” Rywak, który jest mistrzem Europy w podkręcaniu. Jego zespół zmienia ustawienia fabryczne komputerów, dopasowuje ustawienia BIOS-u płyty głównej do zamontowanych w obudowie, dzięki czemu są one szybsze od konkurencji i pracują w pełni stabilnie. Jest to wartość dodana widoczna na pierwszy rzut oka.

 class="wp-image-804889"

Dodatkowo każdy gotowy komputer jest poddawany trwającym 3 godziny testom stabilności pod obciążeniem, temperatur w spoczynku i podczas obciążenia oraz napięcia na poszczególnych liniach oraz poboru prądu. Oprócz tego komputer jest testowany w grach, a konkretnie w rozdzielczości Full HD oraz najwyższych ustawieniach graficznych.

Nie bez znaczenia jest też, że wszystkie komputery G4M3R mają gwarancję Door-To-Door. W razie wystąpienia usterki maszyna jest odbierana bezpośrednio przez kuriera i dostarczany zaraz po jego naprawie. Cały proces trwa maksymalnie pięć dni roboczych.

Jakie komputery wchodzą w skład serii G4M3R?

Na razie są to trzy jednostki: G4M3R 500, 600 oraz 700. Nawet najtańszy z nich świetnie nadaje się do gier. Świadczy o tym fakt, że jest to oficjalny komputer ESL Mistrzostw Polski; a zatem używają go profesjonalni gracze. Nie podamy wam konkretnej specyfikacji, ponieważ sprzęt ten jest dostępny w aż ośmiu wersjach wydajnościowych. Podobnie sprawa ma się z jeszcze droższymi modelami G4M3R 600 oraz 700. Dostępne warianty tych komputerów sprawdzicie sami, pod tym linkiem.

Co tu dużo mówić: dożyliśmy pięknych czasów. Momentu, w którym nawet kompletny laik może kupić gotową maszynę idealnie dopasowaną do swoich wymagań oraz budżetu i po prostu cieszyć się grą. To już dawno temu powinno tak wyglądać.

*Materiał powstał we współpracy ze sklepem x-kom.

Lokowanie produktu
Najnowsze