REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Koniec zgadywania - Apple pokaże nowe iPhone’y 12 września

Apple już nie trzyma nas dłużej w niepewności. Firma wreszcie zdradziła, kiedy zobaczymy następcę, a raczej następców iPhone’a X.

30.08.2018
18:29
iphone xs max nazwa
REKLAMA
REKLAMA

Dowiedzieliśmy się właśnie, że Apple zaprasza przedstawicieli mediów na swoją kolejną konferencję, po której spodziewamy się prezentacji nowych iPhone’ów. Termin wydarzenia ustalono na środę 12 września 2018 roku.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00 lokalnego czasu.

Zaproszenia trafiły do przedstawicieli wybranych mediów. Są dość enigmatyczne i opatrzone słowami „Gather round”, co można tłumaczyć jako „Zbierzmy się w kółku”. Zapewne ma to związek z miejscem konferencji.

apple konferencja iphone xs 2018 12 września class="wp-image-794653"

iPhone’y na 2018 rok zostaną zaprezentowane w Cupertino. Apple zaprasza bowiem do Steve Jobs Theater, czyli nazwanego na cześć założyciela firmy audytorium zlokalizowanego niedaleko nowej głównej siedziby firmy.

Co dokładnie pokaże Apple na konferencji 12 września?

Pewności do samego końca mieć nie będziemy, ale wedle licznych potwierdzających się wzajemnie plotek w tym roku pojawią się trzy zupełnie nowe iPhone’y. Jeden z nich, czyli najpewniej 5,8-calowy iPhone Xs, będzie bezpośrednim następcą iPhone’a X z nieco lepszym aparatem. Możliwe, że pojawi się w wersji Dual SIM. Ma pojawić się też wsparcie dla szybszego bezprzewodowego ładowania, ale z pudełka zniknie podobno przejściówka.

Oprócz tego do oferty ma dołączyć większa wersja tego telefonu, czyli iPhone Xs Plus. Może nosić nazwę iPhone XL ze względu na ogromny, 6,5-calowy ekran. Producent ma uraczyć nas też nowym, tańszym iPhone’em z 6,1-calowym ekranem LCD z notchem z obudową w kilku wariantach kolorystycznych. Możliwe, że właśnie z jego powodu Apple całkowicie usunie ze swoich telefonów rozwiązanie o nazwie 3D Touch.

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Oprócz telefonów Apple może ogłosić na swojej konferencji wejście do sprzedaży maty do ładowania bezprzewodowego ładowania AirPower. Zaprezentowano ją po raz pierwszy rok temu i zdradzono wtedy, że jej premiera zaplanowana jest na 2018 rok. Firmie pozostało już niewiele czasu, by wyrobić się w terminie, a w dodatku fani i tak spodziewali się debitu tego akcesorium już wiele miesięcy temu.

Bardzo możliwe, że razem z trzeba iPhone’ami wyposażonymi w ekrany z notchem i Face ID pojawi się również nowy iPad Pro. Spodziewamy się tabletu ze znacznie węższymi ramkami i bez przycisku Home, który zostanie zastąpiony skanerem twarzy. Prawdopodobny jest też debiut zegarka nowej generacji, czyli Apple Watch Series 4. Również i w nim mają pojawić się węższe ramki.

REKLAMA

Od kilku tygodniu krążą też plotki, jakoby Apple pracował nad nowymi komputerami. Do oferty mają dołączyć nowy Mac Mini dla profesjonalistów oraz następca MacBooka Air z ekranem Retina. Niewykluczone jednak, że we wrześniu zobaczymy tylko telefony, a premiera tabletów, zegarków i komputerów odbędzie się dopiero na kolejnej konferencji. Za jakiś miesiąc lub dwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA