REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone z obsługą dwóch kart SIM może stać się faktem. Poszlak dostarczył kod iOS-a 12

No dobrze, nie wiemy tego na sto procent, Apple niczego nie zapowiedział. Jednak w najnowszej wersji testowej iOS-a znajdują się wyraźne odwołania do modułu dual SIM. iPhone nadrobi kolejną zaległość za niedrogą konkurencją z Chin?

31.07.2018
14:59
iphone bateria
REKLAMA
REKLAMA

Z bardzo dużą przyjemnością można oglądać rozwój systemu iOS. Apple ostatnimi czasy dwoi się i troi, by nawet najwięksi sceptycy nie mieli się do czego doczepić. Takie starania należy przyjąć z dużą aprobatą. Jakby tego było mało, w wersji testowej nowej edycji systemu dla telefonów Apple’a pojawiły się odwołania do funkcji, której brak mógł być dla niektórych ostatnim powodem, by nie sprawić sobie iPhone’a.

Chodzi oczywiście o obsługę dwóch kart SIM w jednym urządzeniu. To sugeruje, że już niedługo Apple zaprezentuje światu nowe telefony, które będą dostępne w wersjach dual SIM.

iPhone w wersji dual SIM? Wiele na to wskazuje!

Telefony iPhone są już z nami od niemal jedenastu lat. I do tej pory z jakiegoś względu nie doczekały się wersji pozwalającej na korzystanie z dwóch kart SIM równocześnie – na przykład służbowej i prywatnej, prywatnej i tej kupionej by oszczędzić na roamingu czy też w dowolnych innych kombinacjach. Tryb dual SIM jest od wielu lat dostępny w urządzeniach konkurencji, w tym w tych bardzo tanich.

iphone dual sim class="wp-image-777496"
REKLAMA

Ślady obsługi dwóch kart SIM zostały odkryte w piątej wersji testowej (beta 5) systemu iOS 12. O odkryciu jako pierwszy doniósł 9to5Mac. Apple być może w końcu ulegnie potrzebom azjatyckich klientów, gdzie na telefony z dual SIM jest szczególny popyt. Prawdopodobnie ignorował tę funkcję przez wiele lat z uwagi na niskie zainteresowanie nią wśród amerykańskich klientów.

Oczywiście obecność stosownych odwołań w wersji testowej systemu nie jest ostatecznym potwierdzeniem na pojawienie się w sprzedaży iPhone’ów dual SIM. Wydaje mi się jednak skrajnie wątpliwe, by te linijki kodu trafiły do nowego iOS-a przez niedopatrzenie. Nowe wersje telefonów Apple'a zadebiutują prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA