REKLAMA

Apple właśnie podpowiedział, jak będzie wyglądać nowy iPad Pro

Plotki na temat iPada z Face ID i cienkimi ramkami krążą od dobrych kilku miesięcy. Piktogram zaszyty w oprogramowaniu iOS-a 12 może część z nich potwierdzać. Patrząc na historię tego typu przecieków, jest to wręcz pewne.

02.08.2018 07.17
iPad Pro 2018
REKLAMA
REKLAMA

Prawie dokładnie rok temu, pod koniec lipca, gruchnęła informacja o tym, że w kodzie głośnika HomePod zaszyty został szkic przedstawiający najnowszego iPhone'a. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy Apple wypuści jednego iPhone'a, więc zakładaliśmy, że widzimy schemat iPhone 8.

Jak się później okazało, Apple wypuścił iPhone'a 8, będącego dzieckiem wzornictwa poprzednich modeli, i iPhone'a X, którego przedstawiał obrazek. Kod głośnika zdradzał jeszcze jedną ważną informację. W ramach tzw. BiometricKit deweloperzy zidentyfikowali rozpoznawanie twarzy z pomocą podczerwieni. Później te klocki ułożyły się właśnie w obraz jubileuszowego iPhone'a.

Patrząc na to, jak wiele informacji na temat nowych produktów zawierał kod oprogramowania, dziś patrzymy na podobne easter eggi (umówmy się, Apple doskonale potrafi grać tego typu drobnostkami) z dużym zainteresowaniem i traktujemy je jako rodzaj szklanej kuli do przepowiadania przyszłości.

Nowy iPad Pro będzie miał cienkie ramki, ale zabraknie w nim Notcha.

W piątej wersji bety iOS-a 12 dokonano ciekawego odkrycia. W części interfejsu dotyczącej zużycia akumulatora znaleziono ikonę, która zdaje się potwierdzać, że do sprzedaży trafi iPad z cienkimi ramkami, pozbawiony przycisku Home. Interesujący jest fakt, że przyszły nowy iPad z ikony nie posiada charakterystycznego notcha, czyli wcięcia u góry ekranu, w którym w iPhonie X umieszczono kamerę i czujniki potrzebne do obsługi Face ID.

iPad Pro 2018 class="wp-image-778438"
iPad Pro 2018

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że mamy do czynienia z nową wersją iPada Pro, a nie zwykłego iPada, bo ten ostatni doczekał się już w tym roku odświeżonej wersji.

To nie koniec odkryć. Guilherme Rambo pokazał, na Twitterze fragment kodu, który zawiera metodę Accessibility-j3xx, która ma odpowiadać za Face ID w nowym iPadzie.

Warto przypomnieć, że pierwsze informacje na temat funkcji Face ID w iPadzie zaszytej w kodzie iOS-a 12 pojawiły się już na początku czerwca. Wówczas sugerowano, że w nowym tablecie Apple'a pojawi się sposób wywoływania Centrum sterowania znany z iPhone'a X. Oprócz tego pasek statusu miał zostać zmodyfikowany w ten sposób, by pojawiło się miejsce na notcha.

Jak widać zatem domysły na temat obecności wcięcia w ekranie iPada mogą iść w dwóch kierunkach, na podstawie tego, co deweloperzy wyciągnęli z kodu. Pewne wydaje się za to, że w tablecie nie zabraknie Face ID.

Co kod mówi na temat nowych iPhone'ów?

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o przeciekach wskazujących, że jesienią Apple zaprezentuje trzy nowe iPhone'y z ekranami o przekątnej 5,8, 6,1 i 6,5 cala. Największy z nowych iPhone'ów ma mieć wyświetlacz o rozdzielczości 1242 na 2688, co również zdaje się potwierdzać beta iOS-a 12. Oprócz tego nowy duży iPhone ma obsługiwać tryb horyzontalny na modłę znanego z iPada. Działa on zatem nie tylko w aplikacjach, w sumie według widzimisię ich twórców, którzy tworząc oprogramowanie w sekcji Deployment Info Xcode'a wybierają, w jakiej orientacji ma działać aplikacja.

Konferencja produktowa Apple'a zostanie zorganizowana zapewne we wrześniu. W ubiegłym roku najnowsze produkty zaprezentowane zostały 12 września.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA