REKLAMA

Niespodzianka w kodzie iOS 12. iPad z Face ID jest już niemal pewny

Prezentacja nowego tabletu Apple’a wydaje się być już tylko formalnością. iOS 12 sugeruje, że producent pracuje już nad nowym urządzeniem. Zdziwię się, jeśli w tym roku iPad z Face ID nie trafi do sprzedaży.

05.06.2018 15.36
iPad
REKLAMA

iOS 12 został zaprezentowany wczoraj podczas WWDC 2018, a deweloperzy od razu po zakończeniu spotkania mogli pobrać nowy system w wersji beta na swoje urządzenia. Dzięki temu już teraz można sprawdzać, jak nowości sprawują się w praktyce.

REKLAMA

Okazuje się, że prócz kilku ciekawych zmian, którymi Apple nie pochwaliło się podczas wystąpienia otwierającego konferencję, iOS 12 skrywa kilka innych niespodzianek. Jedną z nich jest zmodyfikowany sposób obsługi tabletów za pomocą gestów.

Centrum Sterowania w iPadach działa w iOS 12 tak jak na iPhonie X.

To bardzo dobra i długo oczekiwana zmiana. Do tej pory użytkownicy, którzy korzystali z najnowszego telefonu Apple’a oraz tabletów tegoż producenta, musieli pamiętać, że oba urządzenia obsługuje się nieco inaczej. Wiem po sobie, że to przeszkadza.

W przypadku iPadów Centrum Sterowania pojawiało się dopiero po przeciągnięciu jeszcze nieco wyżej palcem po wyświetleniu na ekranie docka. Było złączone z menu multitaskingu. W iPhonie, by wyświetlić kontrolki, trzeba pociągnąć prawy róg ekranu do dołu.

Dzięki zmianom w iOS 12 centrum sterowania na tabletach będzie pojawiało się po przeciągnięciu palcem do dołu z prawego górnego rogu - czyli dokładnie tak, jak w przypadku iPhone’a X. Przeciągnięcie palcem do góry z docka pokaże pulpit.

iOS 12 wskazuje na to, że już niedługo pojawi się iPad z Face ID.

Już sama zmiana w obsłudze tabletów za pomocą gestów wskazuje na to, że Apple szykuje się nie tylko do zunifikowania obsługi obu kategorii urządzeń, ale również do wydania iPada pozbawionego przycisku Home. Po aktualizacji do iOS 12 ten przycisk okaże się bowiem już tak naprawdę zbędny.

REKLAMA

To jednak tylko jedna przesłanka świadcząca o tym, że nadchodzi nowy iPad. Oprócz tego pasek statusu na górze został tak zmodyfikowany, żeby zrobić miejsce po środku na charakterystycznego notcha. W dodatku iOS 12 ma w kodzie zaszyte nowe odniesienia do Face ID, w tym tabletowe menu pozwalających na jego konfigurację.

Wygląda na to, że premiera iPada Pro z Face ID (a może iPada X?) jest tylko kwestią czasu. Niewykluczone za to, że na jego premierę poczekamy aż do października, a w sprzedaży pojawi się dopiero, gdy na rynku zadomowią się kolejne iPhone’y. W końcu ledwie kwartał temu pojawił się nowy (i tani) iPad 2018.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA