REKLAMA

Kamera jak w Kinekcie już za rok w twoim komputerze

Jedną z najbardziej spektakularnych nowości Intela zaprezentowanych podczas keynote w drugim dniu trwania konferencji IDF 2013 w San Francisco była technologia kamery 3D, która do złudzenia przypomina to, co mamy dziś w sensorze ruchu Kinect współpracującym z konsolą Xbox. W konsumenckich komputerach pojawi się w drugiej połowie 2014 r., czyli równo za rok.

11.09.2013 19.43
Kamera jak w Kinekcie już za rok w twoim komputerze
REKLAMA

Dobra wiadomość jest taka, że ów kamera 3D będzie na tyle mikroskopijnych rozmiarów, że bez problemów zmieści się wewnątrz coraz cieńszych przecież obudów wokół ekranu komputerów. Intel zapowiedział, że ta technologia pojawi się w komputerach jego głównych partnerów, czyli: Della, HP, Asusa i Lenovo.

REKLAMA

Intel mówił, że nowa technologia kamer 3D dedykowana dla komputerów PC została przygotowana na podstawie partnerstwa z Gesture Track oraz SoftKinetic i Creative. W ostatnim czasie Intel przejął także start-up specjalizujący się w rozpoznawaniu gestów Omek.

Demonstracja tej nowości była chyba najbardziej emocjonującą częścią keynote. Przedstawiciel Intela rozkładał książkę przed ekranem komputera, a na jego ekranie widzieliśmy jej trójwymiarowy model. Nie był to jednocześnie statyczna reprezentacja modelu w 3D, ale w pełni "obracalna", tak, że można było ją oglądać z każdego kąta.

Kamera 3D, Intel_2

Robiło to niesamowite wrażenie.

Kamera 3D, Intel_1
REKLAMA

Co więcej, Intel pokazał zaskakujący pomysł na interakcję z ekranem, która do złudzenia przypomina to, co mamy w Kinectach. Na ekranie pojawiał się trójwymiarowy motyl, którego można było kontrolować za pomocą gestów dłońmi wykonywanymi w obrębie widoczności kamery. Potencjalne wykorzystanie tej technologii w komputerach PC wydaje się być wręcz nieograniczone.

Magia znana dotychczas z zabawy i konsoli trafi na grunt profesjonalnego sprzętu nie tylko do rozrywki, ale przede wszystkim do pracy, a w wielu przypadkach bardzo specjalistycznej pracy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA