REKLAMA

Jak zablokować SMS-y od Biedronki? Oto sposób, ale ci się nie spodoba

Też masz już dość i zastanawiasz się, czy da się wyłączyć SMS od Biedronki, a jeśli tak, to jak to zrobić? Dla osób szukających na to sposobu mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że się da. Zła ci się nie spodoba.

16.02.2024 12.20
biedronka-jak-wylaczyc-sms-usuwanie-konta-aplikacja
REKLAMA

Biedronka wykupiła u swojego operatora najwyraźniej jakąś dużą paczkę SMS-ów z krótkim terminem przydatności do spożycia. Na początku lutego 2024 r. zaczęła bombardować klientów wiadomościami, wdając się przy okazji w internetowe pyskówki z Lidlem, a sam doświadczyłem tego na własnej skórze.

REKLAMA

Tu promocja na masło, tam przytyk w stronę Faktu, iż nie umie liczyć cen w przykładowym koszyku zakupowym, a zaraz potem nowa cena coli - od dwóch tygodni średnio co 3 dni dostaję kolejny SMS od Biedronki tego typu. Wczoraj z kolei stwierdziłem, po otrzymaniu kolejnego, że mam już dość.

SMS-y od Biedronki
Biedronka pisze do mnie SMS-y częściej niż znajomi

Jak wyłączyć SMS od Biedronki?

Wkurzony byłem już wcześniej, gdy poproszono mnie o ocenę sklepu, do którego zwykle chodzę (na szczęście Biedronka mnie nie stalkuje - sam wklepałem to w apkę), ale czarę goryczy przelała informacja o tym, że „dzięki karcie Moja Biedronka mogę dostać jajka z chowu ściółkowego gratis”. Zacząłem grzebać.

Skoro w SMS-ach od Biedronki nie ma przycisku „cofnij subskrypcję”, który zwykle można znaleźć pod wiadomościami e-mail z tego typu informacjami o promocjach, wszedłem w ustawienia aplikacji Moja Biedronka. Znalazłem tam pola wyrażania zgód na otrzymywanie informacji marketingowych, ale… są one wyszarzone.

Jak wyłączyć SMS od Biedronki? BOK podaje, że trzeba usunąć konto
Tak wygląda odpowiedź sieci Biedronka na pytanie o sposób wyłączenia subskrypcji SMS

Okazuje się oczywiście, że to nie bug, tylko feature, co potwierdza biuro obsługi klienta sieci Biedronka. W odpowiedzi na pytanie, jak zrezygnować z otrzymywania tych wiadomości SMS, pracownik BOK-u odpisał, iż jedynym sposobem jest usunięcie numeru telefonu z bazy, co wiąże się z dezaktywacją karty Moja Biedronka.

Ponieważ jak do tej pory nie spotkałem się z firmą, która nie pozwalałaby wyłączyć subskrypcji SMS tak po prostu, spytałem znajomego prawnika, czy to jest w ogóle legalne, zgodne z przepisami RODO itd. Okazuje się, że skoro Biedronka uzależnia od zgody na wiadomości możliwość skorzystania z promocji, to i owszem.

Skutki usunięcia konta Biedronka
Bez konta nie da się korzystać z plastikowej karty Moja Biedronka

Jak usunąć konto i kartę Moja Biedronka?

Oczywiście mógłbym założyć konto w programie Moja Biedronka na dodatkowy numer albo zablokować SMS-y od Biedronki w aplikacji Wiadomości na moim telefonie, ale z tym jest jeden mały problem. W takim scenariuszu nie docierałyby do mnie również kody potrzebne do logowania się do aplikacji na numer telefonu.

Logowanie inaczej niż przez numer telefonu nie jest możliwe, ale na szczęście usuniecie konta i danych z bazy już tak. Aby to zrobić, należy odpalić apkę, tąpnąć w prawym dolnym rogu w trzy kropki z podpisem „Więcej” i u góry wybrać „Ustawienia konta”. Potem, aby znaleźć przycisk „Usuń konto”, trzeba przejść do sekcji „Zarządzanie kontem”.

Sprawdź inne nasze teksty na temat sieci sklepów Biedronka:

REKLAMA

Nie jestem jedyną osobą w Polsce, która w ostatnim czasie ma dość tego typu wiadomości od Biedronki, więc jest szansa na to, że sieć dyskontów z tym w końcu zbastuje. Jeśli nie, to brak dostępu do jej promocji jest poświęceniem, na które jestem gotów. W okolicy mam w końcu przecież również Lidla.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA