REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google dogania resztę świata. Wprowadza w poczcie coś, co komunikatory mają od lat

Google oficjalnie ogłosił to, o czym słyszeliśmy plotki od kilku tygodni. Do poczty Gmail zostanie wprowadzona możliwość odpowiedzi na wiadomości przy pomocy reakcji emoji. Tak, to coś, co social media i komunikatory mają od dawna. 

10.10.2023
14:57
android 12 emoji
REKLAMA

Pośród wszystkich dostępnych mediów społecznościowych i komunikatorów poczty internetowe w dalszym ciągu są powszechnie używanym kanałem komunikacji - bądź co bądź, bardziej oficjalnym. Dlatego wprowadzenie reakcji w postaci emotikonek wydaje się co najmniej dziwnym ruchem, który ma na celu w pewnym sensie dogonienie aplikacji.

REKLAMA

Szef wysyła ci ważnego maila, a ty odpowiadasz serduszkiem. Nowa funkcja w Gmailu

Chyba każdy powinien znać sytuację, w której piszemy długą wiadomość, a odbiorca odpowiada przy pomocy wysłanej emotki lub przypinając reakcję emoji. W niektórych sytuacjach szybka możliwość zareagowania z pewnością wydaje się lepsza, ale są takie, w których zupełnie nie są na miejscu. Teraz identyczną rzecz będzie można wykonać w Gmailu.

Google zapowiedziało, że w nadchodzących tygodniach możliwość zareagowania emotką na maila zostanie wprowadzona dla użytkowników poczty z kontami osobistymi Gmail - dla kont firmowych najpewniej to nie będzie działać, ale to dobrze. Chyba lepiej nie reagować serduszkiem, gdy szef wysyła bardzo ważną wiadomość… a może jednak warto? 

źródło: Google

Rozwiązanie ma działać podobnie jak w Messengerze czy innych komunikatorach internetowych (portalach społecznościowych) - pod wiadomością pojawi się ikona uśmiechniętej buźki, której kliknięcie rozwinie pasek emotikonek. Zestaw emoji będzie można sobie spersonalizować, wybierając emotki, które chcemy użyć. Google zaznacza, że najlepsze efekty będą mogli uzyskać posiadacze aplikacji Gmail na urządzenia mobilne - Android i iOS, chociaż wersja przeglądarkowa poczty z pewnością nie będzie oferowała odmiennych funkcji.

Więcej o Google przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Jeśli natomiast zareagujemy na wiadomość, która została wysłana z innej poczty, to reakcje emoji mają być zastąpione osobnymi wiadomościami e-mail. O ile reakcja emotkami w Gmailu nie spowoduje bałaganu, to dla korzystających z klientów innych poczt może okazać się to uciążliwe - w wątku dostaną osobne maile z pojedynczymi emotkami. Funkcja powinna pojawić się w aplikacji jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA