REKLAMA

TeamSpeak - co to jest, jak korzystać i zrobić serwer? Program bez tajemnic.

TeamSpeak to komunikator internetowy, który swego czasu był niezwykle popularny wśród graczy. Pomimo że lata świetności ma już za sobą, to wciąż jest doceniany jako proste i skuteczne rozwiązanie. Jak z niego korzystać bądź... czym go zastąpić?

07.03.2023 18.52
TeamSpeak - co to jest?
REKLAMA

Przez długi czas TeamSpeak nosił koronę najlepszego komunikatora dla graczy i to nie bez powodu. Aktualna wersja TeamSpeak 3 nie jest już rozwijana, a jej ostatni build pochodzi z grudnia 2020 roku. Równocześnie trwają jednak prace nad TeamSpeak 5, który na razie dostępny jest w wersji beta.

Czy w czasie gdy na naszym sprzęcie króluje Discord, używanie TeamSpeaka ma jeszcze jakiś sens? Ciężko uwierzyć, by nowa wersja powtórzyła sukces starej. Zobacz, jakie możliwości ma to oprogramowanie.

REKLAMA

TeamSpeak - co to jest i gdzie go pobrać?

TeamSpeak to komunikator internetowy zarówno do konwersacji głosowej, jak i tekstowej. Powstał z myślą o graczach i był najczęściej wykorzystywany do komunikacji w grach sieciowych.

TeamSpeak został wyposażony między innymi w funkcje tworzenia list kontaktów, wymiany plików pomiędzy użytkownikami, czy możliwość łączenia się z więcej niż jednym serwerem w danej chwili. Nie zapomniano tu również o implementacji zaawansowanych funkcji niwelowania szumów, czy regulacji mikrofonu.

 class="wp-image-3484031" width="677"
Podczas instalacji TeamSpeak można opcjonalnie pobrać również pakiet Overwolf

Program można pobrać z oficjalnej strony TeamSpeak. Znajdziecie tu wersje zarówno na Windows, MacOS, Linux, jak i Android i iOS. Program dostępny jest w kilku wersjach, jest tu również wspomniana najnowsza beta. SDK (Software Developer Kit) w większości przypadków nie będzie nas interesować i w zależności od potrzeb pobieramy wersję Client (użytkownik) lub Server (serwer).

 class="wp-image-3484196" width="750"
TeamSpeak 3 - opcje łączenia z serwerem

Program jest prosty w obsłudze, a to od czego trzeba zacząć to od połączenia się z wybranym serwerem. Odpowiednie opcje znajdziemy w menu Połączenia/Połącz.

 class="wp-image-3484124" width="750"
TeamSpeak 3

Co w przypadku jeśli sami chcemy założyć prywatny serwer?

TeamSpeak - jak założyć serwer?

W przypadku clienta pobieramy zwyczajny plik instalacyjny, natomiast w przypadku wersji server jest to plik ZIP, który należy najpierw rozpakować, a następnie uruchomić plik ts3server.exe. Po uruchomieniu programu otrzymamy niezbędne informacje w postaci API key, loginu czy hasła administratora.

 class="wp-image-3484298" width="573"
Przykładowe opcje serwera TeamSpeak

Darmowa licencja pozwala na uruchomienie jednego wirtualnego serwera na maksymalnie 32 graczy - pod warunkiem posiadania własnego sprzętu. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej rozbudowanymi płatnymi opcjami, zajrzyj na oficjalną stronę TeamSpeak gdzie znajdziesz więcej informacji co do płatnych rozwiązań.

Jakichkolwiek dodatkowych pytań i odpowiedzi na temat serwerów TeamSpeak należy szukać w dokumentacji tej wersji programu, jak i na stronie pomocy technicznej.

Czytaj też:

REKLAMA

Czym zastąpić TeamSpeak? Opowieść jest dość oczywista - Discordem. Nie wątpimy, że najnowsza wersja TeamSpeak 5 przyniesie kolejne ulepszenia, ale popularność Discorda jest w tym momencie tak ogromna, że trudno będzie go przebić jakiemukolwiek innemu komunikatorowi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA