REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda Pixel 8a. Google będzie miał nowy, tańszy smartfon

W sieci pojawiły się nowe rendery nadchodzącego tańszego smartfona Google Pixel 8a. Ten będzie miał swoją premierę dopiero w następnym roku, ale my już wiemy, jak wygląda.

09.10.2023
20:47
Oto Pixel 8 i Pixel 8 Pro
REKLAMA

Dosłownie kilka dni temu zadebiutowały telefony Google nowej generacji z serii Pixel 8. Mimo tego coraz więcej dowiadujemy się na temat Pixela 8a, który w wielu aspektach będzie różnił się od dotychczasowego tańszego smartfona Google Pixel 7a.

REKLAMA

Pixel 8a pozuje do zdjęć. Jest okrągły, nawet bardzo

Wszelkie zaoblenia w smartfonach mają na celu zwiększenie komfortu trzymania urządzenia, ale jednocześnie nadają wyglądu i charakteru. Pixel 7a jest raczej kanciasty, natomiast rendery udostępnione przez renomowanego informatora OnLeaks jasno potwierdzają, że Google poszedł w stronę mocnego zaoblenia krawędzi.

źródło: SmartPix

Taki ruch był wiadomy już jakiś czas temu, lecz poprzednie nieoficjalne zdjęcia sugerowały, że nadchodzący smartfon Google zyska po prostu za bardzo zaoblone krawędzie, przez które urządzenie będzie prezentowało się źle. Na fotografiach były widoczne także grube obramowanie wokół wyświetlacza. Przez te dwa aspekty całość nie wyglądała najlepiej.

Nowe rendery w moim odczuciu rzuciły zdecydowanie lepsze światło na nadchodzącego smartfona Google i mimo zauważalnych zaobleń na krawędziach, smartfon na renderach wygląda po prostu dobrze. Nie jest najpiękniejszą propozycją na rynku, ale najbrzydszą również nie. Zdjęcia dostarczone przez OnLeaks sprawiają wrażenie, że urządzenie na górnej krawędzi wyświetlacza ma zakrzywiony ekran, natomiast jest to najpewniej efekt szkła 2,5D.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

Co wiemy na temat specyfikacji Google Pixela 8a?

Jak na razie niewiele. Smartfon ma oferować 6,1-calowy płaski wyświetlacz OLED - najpewniej tak jak poprzednik z odświeżaniem 90 Hz. Google Pixel 8a z racji kompaktowego ekranu nie jest największym urządzeniem - ma mierzyć 152,1 ×72,6 × 8,9 mm. Na dolnej stronie korpusu telefon zyska standardowe złącze USB-C, choć jego wersja pozostaje nieznana.

źródło: SmartPix
REKLAMA

Możemy być natomiast pewni tego, że Google wykorzysta w urządzeniu procesor Tensor G3 ze wsparciem grafiki Mali-G715, wspomagany 8 GB pamięci operacyjnej. Dodatkowo od razu po wyjęciu z pudełka sprzęt będzie miał Androida 14 na pokładzie - zresztą jak większość wydanych w 2024 roku smarfonów.

Google gwarantuje 7 lat aktualizacji systemowych w Pixelach 8, więc możemy się spodziewać, że Pixel 8a będzie z pewnością ciekawą tańszą propozycją, która oferuje tak długi czas wsparcia. Gdy sprzęt trafi do polskich sklepów (nieoficjalnie, bo Google swoich smartfonów u nas nie sprzedaje), powinniśmy oczekiwać ceny na poziomie ok. 2500 zł. Premiery nowego Pixela spodziewamy się na wiosnę 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA