REKLAMA

To jest przyszłość gamingu. W Polsce debiutuje nowy monitor OLED od LG

Na polskim rynku właśnie pojawił się nowy monitor dla graczy. Nie jest to typowy ekran, a jednostka bazująca na matrycy OLED z wysoką częstotliwością odświeżania i rozdzielczością. To przyszłość gamingu, choć na razie niestety bardzo droga.

15.05.2023 15.38
To jest przyszłość gamingu. W Polsce debiutuje nowy monitor OLED od LG
REKLAMA

Ekrany OLED są zupełnym standardem w świecie smartfonów i telewizorów, lecz w przypadku sprzętu dla pecetowych graczy już niekoniecznie. Jednak od niedawna producenci monitorów coraz częściej wykorzystują tego typu matryce - wystarczy spojrzeć na LG, który ma do zaoferowania nowy na naszym rynku ekran.

REKLAMA

LG UltraGear 27GR95QE w Polsce. OLED i wysoka częstotliwość odświeżania.

Jak informuje LG, na nasz rynek właśnie został wprowadzony nowy monitor dla graczy z serii UltraGear. Model 27GR95QE co prawda jest już dostępny globalnie od jakiegoś czasu, lecz dopiero teraz wszedł do Polski. To 26,5-calowy monitor z matrycą OLED, która charakteryzuje się naprawdę świetną specyfikacją - rozdzielczość WQHD (2560 × 1440 pikseli), odświeżanie 240 Hz, czas reakcji 0,03 ms GTG oraz 98,5% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3.

REKLAMA

Z dodatkowych cech warto wspomnieć kontrast 1500000:1 oraz zgodność z HDR10. Ważnymi funkcjami monitora są z pewnością VRR (obsługa zmiennego odświeżania), a także zgodność z G-SYNC oraz AMD FreeSnyc Premium. Do tego mamy pełen zestaw złącz - 2x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB 3.0 1x audio 3,5 mm.

Monitor jest dostępny w sprzedaży w popularnych polskich sklepach i bezpośrednio u producenta w kwocie 4499 złotych. Tanio nie jest, lecz wciąż mówimy o ekranie OLED.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA