Superlekkie laptopy LG gram 2023 mają świetne ulepszenia, w tym ekrany OLED - przegląd

Lokowanie produktu: LG

LG odsłoniło karty i zaprezentowało serię superlekkich laptopów LG gram na 2023 rok. Tegoroczne modele doczekały się wielu ciekawych ulepszeń, z czego najlepsze to dla mnie ekrany OLED, do tego w LG gram Style w moich ulubionych proporcjach 16:10.

09.05.2023 17.48
Superlekkie laptopy LG gram 2023 mają świetne ulepszenia, w tym ekrany OLED - przegląd

LG zaprezentowało światu popularną serię ultralekkich i wydajnych laptopów LG gram w wersji na 2023 rok. Producent wdrożył do tegorocznych modeli kilka naprawdę ciekawych rozwiązań: od nowych wyświetlaczy, przez ulepszone głośniki, kończąc na niezwykle kompaktowych ładowarkach. Do tego dochodzi pełne przejście na układy nowej, trzynastej generacji Intela oraz większa przestrzeń robocza dla użytkowników.

LG gram SuperSlim: ponownie poniżej kilograma, do tego z rekordowo wąską, odchudzoną obudową.

LG gram Ultraslim - cienki prawie jak smartfon

Wyróżnikami serii LG gram jest niska masa połączona z poręcznymi wymiarami oraz solidnym wykonaniem. W 2023 roku rekordzistą pod względem imponujących parametrów jest laptop LG gram SuperSlim. SuperSlim zachowuje masę poniżej jednego kilograma – 990 gramów – jednocześnie wyróżniając się niespotykaną wcześniej smukłością. Po zamknięciu pokrywy LG gram SuperSlim ma grubość 10,99 milimetra. Według producenta to tyle co notatnik czy smartfon.

Mimo rekordowej wąskości oraz lekkości, LG gram SuperSlim oferuje ekran OLED o przekątnej 15,6 cala i najnowszy procesor Intel® Core™ 13 generacji. Ekran został otoczony powłoką antyodblaskową umożliwiającą komfortową pracę w terenie, w pełni doceniając wtedy wysoki kontrast, żywe barwy oraz naturalną czerń w panelach OLED.

Warto zauważyć, że mimo ultralekkich parametrów, LG gram SuperSlim spełnia dwa wyśrubowane standardy: platformy Intel® Evo™ oraz MIL-810H. Pierwszy jest przyznawany laptopom o wysokiej wydajności, długim czasie działania z dala od zasilania oraz odpowiedniej kulturze pracy. Drugi to standard wojskowy, określający odpowiednio wytrzymały sprzęt dobrze nadający się do pracy w terenie.

LG gram 2023 to wejście serii w świat ekranów OLED. Co to oznacza dla użytkownika?

Bazowe modele LG gram z 2023 roku – LG gram 17, 16, 15 i 14 - zostały wyposażone w klasyczne panele IPS o rozdzielczości od FHD po WQXGH. Do tego warianty 17, 16 i 14 wyróżniają ekrany w proporcjach 16 na 10 – bardzo dobre do pracy biurowej, ponieważ oferują dodatkową przestrzeń w pionie, zwiększając realną powierzchnię roboczą.

Z kolei wcześniej wspomniany LG gram SuperSlim oraz nowy, mocno designerski LG gram Style otrzymał ekran OLED. Panele tego typu wyróżniają się wysoką jakością obrazu, wcześniej dostępną wyłącznie w salonowych telewizorach. Matryce OLED cechują się rewelacyjnym kontrastem oraz tak naturalnymi czerniami, jak to tylko możliwe, jednocześnie zachowując żywe barwy. Do tego są energooszczędne, co ma duże znaczenie w przypadku laptopów. Warto dodać, że LG nakłada na swoje panele OLED warstwę antyrefleksyjną, z myślą o wykorzystaniu poręcznych sprzętów do pracy w terenie.

Przejście na OLED to pożądany, naturalny krok dla takiej serii jak LG gram. Ta jest utożsamiana z urządzeniami wyższej jakości, z kolei matryce OLED trafiają wyłącznie do najlepszych laptopów i monitorów. Dzięki takim ekranom rewelacyjnie będą wyglądać zwłaszcza zdjęcia, filmy i seriale oraz starsze, klimatyczne gry wideo. Oczywiście, że mam na myśli Heroes of Might and Magic 3.

LG gram Style mocno się wyróżnia: szklany laptop z niemal niewidocznym gładzikiem.

Szklany LG gram Style z niewidocznym gładzikiem
Szklany LG gram Style z niewidocznym gładzikiem

Najbardziej imponujący pod względem projektu bez dwóch zdań jest w 2023 roku model LG gram Style. To zasługa eleganckiego szklanego designu, który wpływa na postrzeganą barwę laptopa w zależności od kierunku padania oraz natężenia światła. W tę szklaną bryłę został świetnie wkomponowany touchpad, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Dopiero dwie diody wyraźnie zarysowują jego położenie w spójnej bryle.

LG gram Style jest sprzedawany z ekranem OLED o przekątnej 16 cali. Wyświetlacz oferuje wysoką rozdzielczość WQXGA+ i korzystne proporcje ekranu 16 na 10 z dodatkową przestrzenią roboczą w pionie. Warto dodać, że laptop waży zaledwie 1,23 kilograma, będąc poręcznym oraz ultralekkim urządzeniem, a jednocześnie niezwykle pięknym i oryginalnym modelem.

LG gram w 2023 roku to nie tylko ekrany OLED. Nowości obejmują poręczne ładowarki, Dolby Atmos i nowe procesory.

Poręczne ładowarki dla laptopów LG gram

Bardzo podoba mi się nowa generacja ładowarek sprzedawanych w zestawach z laptopami LG. Te dla gramów przypominają wyglądem urządzenia do ładowania telefonów, drastycznie różniąc się od masywnych, ciężkich ładowarek dodawanych do niektórych laptopów. Świetna sprawa podczas dłuższych wyjazdów. Co do samych akumulatorów, te w modelach na 2023 rok wahają się pojemnością w zależności od modelu: od 60 do 80 Wh (ze zintegrowanym GPU). Wsparte certyfikatem platformy Intel® Evo™, laptopy powinny poradzić sobie z dniem lekkiej pracy biurowej z dala od gniazda sieciowego.

Sercami serii LG gram na 2023 rok są procesory Intel® Core™ najnowszej, trzynastej generacji. Zdecydowana większość nowych urządzeń z ultralekkiego portfolio LG otrzymała głośniki Dolby Atmos oferujące dźwięk przestrzenny wysokiej jakości, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza podczas oglądania filmów i seriali. Do tego niemal wszystkie modele zostały wyposażone w gniazda USB-C w standardzie Thunderbolt 4, umożliwiające zasilanie oraz szybki transfer danych, w tym obrazu.Każdy z laptopów LG gram otrzymał ponadto certyfikat platformy Intel® Evo™, gwarantując odpowiednio wysoką wydajność, wytrzymałość oraz długość działania.

Na koniec powrót unikalnej hybrydy: LG gram 2w1 z możliwościami laptopa oraz tabletu.

Hybrydowy LG gram 2w1

LG gram 2w1 powraca w 2023 roku w rozmiarze 14 cali. Hybrydowe urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel® Core™ 13 generacji, dotykowy panel IPS w rozdzielczości WQXGA lub WUXGA z korzystnymi proporcjami 16 na 10 oraz porty Thunderbolt 4. Ciekawą możliwością modelu 2w1, ale też pozostałych modeli LG gram, jest współpraca z drugą generacją zewnętrznego ekranu LG gram+ view, dzięki której zestaw zamienia się w mobilną stację roboczą z dwoma elastycznymi, silnie konfigurowalnymi wyświetlaczami.

Do tego dochodzi wcześniej wspomniana kompaktowa ładowarka, wsparcie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos czy porty USB-C w standardzie Thunderbolt 4, stanowiące uniwersalny zestaw ulepszeń dla niemal całej serii LG gram w 2023 roku.

Dla klientów, którzy kupią jeden z ultrabooków LG gram do 18 maja 2023 roku, LG przygotowało prezent.

Po zarejestrowaniu zakupu na stronie promocji mogą oni otrzymać elektryczną hulajnogę Xiaomi Mi electric Scooter Essential o wartości 1749 zł. Szczegóły i regulamin promocji na stronie LG.com. Wybrane modele LG gram można już teraz przetestować w LG Brand Stores w Warszawie (Dom Mody Klif) i we Wrocławiu (C.H. Magnolia Park).

Lokowanie produktu: LG
Najnowsze