Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych abonamentach w Plusie

Lokowanie produktu: Plus

Jak prezentuje się nowa oferta abonamentowa Plusa? Która taryfa będzie najkorzystniejsza? Jak duże są paczki gigabajtów? Na jakie bonusy i promocje można liczyć? A co z dostępem do 5G? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

22.03.2023 18.23
Plus Logo i smartfon z napisem 5G

Na początku marca Plus zaprezentował swoją nową ofertę abonamentową i nie zabrakło też jednej miłej niespodzianki związanej z 5G od operatora, który oferuje najszybszą sieć 5. generacji w Polsce. Klienci mogą wybierać jedną z kilku taryf, a operator przygotował liczne bonusy uatrakcyjniające jego ofertę. Przyjrzyjmy się bliżej tej ofercie.

Na początek niespodzianka – 5G w Plusie dla wszystkich!

Plus, lider technologii 5G według rankingu SpeedTest.pl, który zasięgiem sieci 5. generacji obejmuje ponad 20 milionów mieszkańców Polski, udostępnia swoje 5G dla wszystkich klientów, niezależnie od oferty abonamentowej: Plus Abonament, Plus dla Firm, Plus Mix, Plus na kartę, Plus Internet, Plush ABO lub Plush na kartę.

W naszym kraju 5G stale się rozwija, a pierwszy do swojej oferty komercyjnej wprowadził je Plus i to już w maju 2020 r. Od tego czasu dostępność sieci 5. generacji cały czas się poprawia, a zieloni są liderem na tym rynku. Już od dawna dociera on do wszystkich 16 województw.

Oprócz tego 5G w Plusie wygrywa w rankingach przepustowości, ale nie powinno to być zaskoczeniem. Operator, zamiast łączyć technologie LTE i 5G w ramach wspólnego pasma, wydzielił na potrzeby sieci 5. generacji dedykowane pasmo 2600 MHz TDD. To właśnie dzięki temu klienci zielonego operatora mogą liczyć na szybki transfer danych.

Plus i taryfy S, M, L i XL z większymi paczkami gigabajtów

W ramach nowej oferty Plus Abonament klienci mogą wybrać jedną z czterech taryf. Różnią się one cenami oraz liczbą gigabajtów. 

plus na abonament 2023 cennik 00 abonament
Cennik usługi Plus Abonament (marzec 2023 r.)

Pierwszy abonament kierowany jest do osób, które nie potrzebują zbyt wiele transferu. W taryfie Plus Abonament S za 39 zł miesięcznie otrzymujemy paczkę danych o wielkości 6 GB z możliwością korzystania z 5G bez dodatkowych opłat. Dla wielu osób będzie ona w pełni wystarczająca – zwłaszcza jeśli pracują z domu. Drugi z abonamentów, czyli Plus M za 59 zł miesięcznie, pozwala wykorzystać do 50 GB internetu miesięcznie. To naprawdę całkiem sporo nawet dla osób, które na smartfonach często oglądają klipy wideo, seriale i słuchają muzyki w streamingu. Przy paczce o tej wielkości nie trzeba się specjalnie martwić pobieraniem aplikacji i gier na telefon.

Oprócz tego dostępne są jeszcze dwa abonamenty, czyli L za 79 zł miesięcznie oraz XL za 99 zł miesięcznie, w ramach których otrzymujemy 120 GB (L) i 250 GB (XL). To taryfy, które przydadzą się tym osobom, które chciałyby udostępniać internet z telefonu innym urządzeniom, takim jak laptopy i tablety.

plus na abonament 2023 cennik 1 oferta rodzinna
Plus i abonament rodzinny – ile można zaoszczędzić?

Plus i zniżka na abonament dla rodzin

Klienci mogą wykupić u operatora jeden numer, ale jeśli zdecydują się na przeniesienie więcej kart SIM w ramach jednej umowy, mogą liczyć na zniżkę w wysokości 30 zł miesięcznie przy wyborze taryfy z 50 GB, 120 GB lub 250 GB.

Oznacza to, że kolejny numer wraz z 50 GB transferu miesięcznie można wykupić już za 29 zł miesięcznie przez rok. Przewidziano też zniżki dla osób, które chciałyby w drugim numerze mieć większą paczkę danych.

Za dodatkową kartę SIM ze 120 GB transferu trzeba zapłacić 49 zł zamiast 79 zł miesięcznie, a za taką z paczką 250 GB miesięczna opłata wynosi 69 zł zamiast 99 zł co miesiąc przez 12 miesięcy. Co ważne, do umowy można dobrać aż pięć dodatkowych kart.

Promocja na Disney+ w prezencie na rok tylko w Plusie

Usługi telekomunikacyjne to jedno, ale klienci Plusa mogą liczyć również na dodatkowe benefity. Jednym z nich jest dostęp do Disney+ dla całej rodziny nawet na rok w prezencie.
W ramach jednego konta Disney+ można utworzyć wiele profili użytkownika i każdy znajdzie coś dla siebie: od seriali w uniwersum Star Wars, przez produkcje z superbohaterami Marvela, po filmy i seriale animowane dla dzieci. W ramach marki Star dostępnych jest mnóstwo świetnych filmów i seriali dla dorosłych widzów.

Czytaj też:

Co istotne, dotyczy to zarówno umów indywidualnych i rodzinnych na abonament telefoniczny oraz internet, jak i ofert firmowych. Te również zostały ostatnio odświeżone, podobnie jak oferta na internet mobilny.

plus na abonament 2023 cennik 3 swiatlowod telewizja
Promocja w Plusie i dostęp do Disney+ na rok

Firma w Plusie i internet w Plusie – nowe taryfy

W ramach pakietów firmowych dostępne są taryfy XS z pakietem 30 GB za 49 zł + VAT, S z pakietem 70 GB za 59 zł + VAT oraz M z pakietem 120 GB transferu za 69 zł + VAT. Do tego przygotowano Zestaw Firmowy, który pozwala dobrać dodatkową kartę SIM z internetem.

Do abonamentu za 79 zł miesięcznie + VAT można dobrać za darmo dodatkową kartę SIM z internetem mobilnym 5G/LTE z osobną paczką 150 GB. Inne opcje to 99 zł miesięcznie + VAT za dwie karty po 300 GB każda i 119 zł + VAT co miesiąc za dwie karty, z których każda ma paczkę 600 GB.

Nowa oferta internetu 5G/LTE i światłowodu, w zestawie już od 19 zł:

 • Internet XS – 50 GB za 39 zł/mies.,
 • Internet S – 100 GB za 49 zł/mies.,
 • Internet M – 150 GB za 59 zł/mies.,
 • Internet L – 200 GB za 69 zł/mies.,
 • Internet XL – 500 GB za 79 zł/mies.,
 • Internet 2XL – 700 GB za 99 zł/mies.,
 • Internet 3XL – 1000 GB za 129 zł/mies.

Każdy może tutaj wybrać coś dla siebie. Ale! Nie zapominajmy o bazie – korzystanie z internetu od Plusa umożliwią świetne routery dostępne w ofercie operatora. Do tego można też sporo zaoszczędzić, jeśli wykupuje się Plus Internet wraz z pakietem telewizyjnym za 30 zł miesięcznie lub ofertą głosową za 59 zł miesięcznie:

 • Internet S – 200 GB (zamiast 100 GB) za 19 zł/mies. (zamiast 49 zł/mies.),
 • Internet M – 300 GB (zamiast 150 GB) za 29 zł/mies. (zamiast 59 zł/mies.),
 • Internet L – 400 GB (zamiast 200 GB) za 39 zł/mies. (zamiast 69 zł/mies.),
 • Internet XL – 1000 GB (zamiast 500 GB) za 49 zł/mies. (zamiast 79 zł/mies.),
 • Internet 2XL – 1400 GB (zamiast 700 GB) za 69 zł/mies. (zamiast 99 zł/mies.),
 • Internet 2XL – 2000 GB (zamiast 1000 GB) za 99 zł/mies. (zamiast 129 zł/mies.).

Podobnie w przypadku światłowodu – jeśli zostanie kupiony wraz z telewizją lub ofertą głosową, można zyskać nawet 30 zł zniżki. Ceny wtedy zaczynają się od 19 zł miesięcznie za przepustowość 300 Mb/s. Do tego można płacić 29 zł zamiast 59 zł miesięcznie za łącze 600 Mb/s i 39 zł zamiast 69 zł miesięcznie za sieć o przepustowości 1 Gb/s.

Klienci, którzy zdecydują się na zmianę dostawcy internetu 5G/LTE na Plusa nie będą płacić abonamentu przez trzy miesiące. Oznacza to, że na przeniesieniu się do zielonego operatora można zaoszczędzić nawet 387 zł.

plus na abonament 2023 cennik 2 swiatlowod promocja
Promocja na światłowód w Plusie, już od 19 zł miesięcznie

A jak przenieść numer do Plusa? Samo się Przenosi!

Operator przygotował nową usługę Samo się Przenosi, która usprawnia proces przenoszenia numeru do granic możliwości. Klienci, którzy dotychczas korzystali z oferty innego operatora, dostali do dyspozycji Asystenta Przenosin, który pomoże załatwić wszystkie formalności związane z migracją.

Przenoszenie jest łatwe zarówno przy jednej karcie SIM, jak i kilku należących do różnych członków rodziny. Aby skorzystać z tego udogodnienia, wystarczy zostawić swoje dane kontaktowe na stronie operatora plus.pl/samosieprzenosi. Konsultant z Biura Obsługi Klienta oddzwoni i przeprowadzi przez proces przenoszenia numeru.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze