REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Instalujesz modem na zewnątrz, a w domu masz internet 5G. Plus ma nową ofertę

Plus wprowadza właśnie ofertę internetu 5G, która dedykowana jest abonentom korzystającym z internetu w mniej dostępnych miejscach w Polsce.

27.12.2022
11:03
Instalujesz modem na zewnątrz, a w domu masz internet 5G. Plus ma nową ofertę
REKLAMA

Już od 28 grudnia w ofercie Plusa pojawi się specjalny zestaw pozwalający na odbieranie internetu 5G w nawet w mniej dostępnych miejscach.

Zestaw zawierający zewnętrzny modem oraz wewnętrzny router operator przygotował z myślą o gospodarstwach domowych, które znajdują się na granicy zasięgu sieci 5G lub oraz tych, gdzie na przeszkodzie w odbieraniu sygnału stoją przeszkody terenowe i urbanistyczne.

REKLAMA

Router Wi-Fi z modemem instalowanym na zewnątrz budynku

W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny ZTE MC889, który obsługuje technologię 5G oraz starszą 4G/LTE. Odporne na warunki atmosferyczne urządzenie umieszcza się na zewnątrz budynku, tak aby bez przeszkód mogło odbierać sygnał sieci 5G. Następnie zewnętrzny modem łączony jest poprzez kabel Ethernet z drugim elementem zestawu - wewnętrznym routerem Wi-Fi ZTE T3000. Router rozprowadza sygnał Wi-FI po całym domu w standardzie Wi-Fi 6, umożliwiając podłączenie do sieci do 128 urządzeń jednocześnie.

Ponadto oferowany przez Plus router wyposażony jest w technologię NFC, dzięki której telefon lub inne urządzenie obsługujące NFC mogą połączyć się z siecią Wi-Fi bez konieczności wpisywania hasła.

Ile kosztuje najszybsze 5G w Polsce?

Według rankingów publikowanych przez serwis SpeedTest.pl, Plus oferuje najszybszy internet 5G w Polsce. Sam test internetu serwisu SpeedTest.pl jest narzędziem certyfikowanym przez UKE, a jego wynik może być podstawą do roszczenia wobec dostawcy internetu.

REKLAMA

Zestaw internetu domowego 5G będzie dostępy w Plusie za 1 zł na start oraz np. 36 rat po 52,72 zł za urządzenie. Taryfą polecaną do internetu 5G jest abonament za 50 zł miesięcznie z pakietem internetu 120 GB. Dodatkowo, klienci wybierający abonament z internetem 5G od Plusa otrzymują dostęp do Disney+ w prezencie nawet na 2 lata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA