1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wyśpij się w końcu porządnie. Sprawdź, jak wygląda naprawdę dobry materac

Lokowanie produktu: Dormeo

Jaki materac zapewni lepszy komfort – sprężynowy czy piankowy? Sprawdź, jaki materac wybrać i dlaczego Octaspring jest mocnym kandydatem. Z nim można się porządnie wyspać!

18.10.2022
19:51
dormeo octaspring

Polepszenie sprawności umysłu. Lepsza kondycja fizyczna. Poprawiona odporność. Zredukowanie poziomu stresu. Mniejsza podatność na kontuzje. Skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej . Czy to efekty jakiejś magicznej pigułki, którą właśnie opracowali naukowcy? Na szczęście nie trzeba biec do apteki. Wystarczy pójść spać.

To wszystko korzyści, jakie niesie regularne wysypianie się

Oczywiście, nie wszystkie, bo jest ich o wiele więcej i można by na ten temat napisać sporo grubych książek. Korzyści z odpowiednio długiego i dobrego snu każdy z nas zresztą czuje, gdy wreszcie uda mu się wyspać. Świat nabiera wtedy kolorów – a kto jest niewyspany, uważa go za wyjątkowo nieprzyjemne miejsce. Jak zapewnić sobie dobry sen? Trzeba mieć na niego odpowiednio dużo czasu – co często sprawia trudność tym z nas, którzy są mocno zapracowani albo mają małe dzieci. Ale ważne jest też to, by był spokojny i regenerujący. Budzenie się co chwilę sprawi, że będziemy się źle czuć, nawet gdy wstaniemy w południe. Trzeba więc zadbać o komfort snu. I w ten sposób przechodzimy do najważniejszego mebla w domu.

Jest nim łóżko z odpowiednim materacem

Spędzamy na nim ogromną część życia. Śpimy, myślimy o życiu, czytamy, niektórzy jedzą tam też śniadania albo oglądają filmy… i oczywiście nie tylko. Łóżko musi być wygodne. A głównym elementem, który na to wpływa, jest materac.

Kwestia wyboru materaca bywa zaniedbywana przez kupujących. „Jakoś to będzie, weźmy pierwszy z brzegu” – mówią, a potem wiercą się w nocy i zastanawiają, dlaczego nie mogą spać i dlaczego lepiej spało im się ostatnio na delegacji w hotelu. Ale to naprawdę ważne.

dormeo octaspring class="wp-image-2503263"

Do wyboru są materace piankowe i sprężynowe

Obydwa typy mają swoje wady i zalety. Sprężyny kieszeniowe zapewniają niezłą wygodę. Taki materac nie rezonuje, gdy śpimy z kimś, kto akurat zmienia pozycję. Jednak odczucie obecności sprężyn – i specyficznego efektu nacisku - może nie być komfortowe dla wielu użytkowników. Z kolei materace piankowe są bardziej plastyczne i dopasowują się do ciała, ale mogą się szybko zużywać i gorzej „oddychają”.
A zatem jaki materac wybrać? W sieci można znaleźć tysiące artykułów na ten temat, opisujących mocne i słabe strony poszczególnych technologii. Prędzej czy później w głowie czytającego pojawi się następujące zdanie: „czy nie dałoby się jakoś połączyć jednego i drugiego rozwiązania?”. Da się.

To właśnie technologia Octaspring® firmy Dormeo

Słowo „hybryda” jest w ostatnich czasach modne przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, ale łączenie cech różnych elementów robi karierę wszędzie – także w tak ważnej dziedzinie, jaką jest produkcja materacy.

Technologia Octaspring® (opatentowana przez Dormeo – żaden inny producent niepowiązany z tą firmą nie ma jej w swoim portfolio) to właśnie hybryda – czyli połączenie – pianki i sprężyny. Łączy zalety obydwu rozwiązań, a przy tym niweluje ich wady. Jak to działa? Czy mówimy tu o materacu sprężynowym czy piankowym? Tak naprawdę to o jednym i drugim.

W Octaspring® specjalnie nacinana pianka jest formowana w sprężynę. To oznacza, że – w uproszczeniu – sprężyny są tu zrobione z pianki. Trudno więc odpowiedzieć na pytanie, czy to bardziej materac sprężynowy czy piankowy, ale jedno jest pewne – leży się na nim świetnie.

Sprężyny z pianki mają budowę inspirowaną plastrem miodu. Powstały po wieloletnich pracach zespołu inżynierów, a za wynalazcę uznawany jest Willy Poppe. Zaczęło się od stworzenia wkładu do poduszek – i wtedy ktoś wpadł na pomysł, by udoskonalić pomysł na tyle, by skonstruować w ten sposób materac. Udało się.

 class="wp-image-2503275"

Jakie zalety ma Octaspring®?

Trójwymiarowe dopasowanie do sylwetki i podparcie jej w każdym punkcie – to zaleta, którą Octaspring® „wzięło” od materacy ze sprężynami kieszeniowymi. Ale komfort bez efektu nacisku to z kolei zaleta „rodem” z materacy piankowych. To szczególnie ważne, ponieważ nacisk powoduje bóle mięśni, kości, stawów, drętwienie – a co za tym idzie, wiercenie się podczas snu. Kto się wierci, gorzej śpi.

Materac z technologią Octaspring® można docenić także latem, a w przypadku osób skłonnych do przegrzewania się – przez cały rok. Za wysoka temperatura wpływa negatywnie na komfort snu. Jak sobie z tym poradzić? Nie zawsze otwarcie okna albo nawet włączenie klimatyzacji pomaga. Tymczasem materac Octaspring® jest bardzo przewiewny. Oddycha razem z Tobą – nawet osiem razy bardziej niż blok (i tak) oddychającej pianki HR.


 class="wp-image-2503272"

Czy materac Octaspring® da się dopasować do siebie?

Ile osób, tyle sylwetek. Każdy ma też inny sposób układania się podczas snu i inne upodobania, które tego dotyczą. Trudno znaleźć materac, który idealnie spełnia oczekiwania – zwłaszcza gdy śpi się z kimś. Jedna osoba woli spać na brzuchu, druga na boku… a gdy w nocy jedna się rusza, budzi partnera czy partnerkę.

Ale materace Octaspring® – na przykład model iMemory S Plus – daje możliwość dopasowywania i regulacji twardości aż na osiem sposobów. Co więcej, składa się z dwóch części, które można obracać i tak układać, by zapewniały np. lepsze podparcie pod ramionami albo pod biodrami. To oznacza, że jeżeli w jednym łóżku śpi mężczyzna o sylwetce w kształcie litery „V” i kobieta z sylwetką w kształcie „A” – i w dodatku jedno z nich woli spać na plecach, a drugie na boku – każde może dopasować część materaca idealnie do swoich potrzeb. Poza tym nie będą sobie przeszkadzać podczas snu, bo ruchy jednego nie wpływają na komfort drugiego.

Najlepiej przetestować rozwiązania Octaspring® samemu

Sprawdź, połóż się i zrelaksuj. Twoje testy mogą trwać przez 200 nocy w domowych warunkach – dopiero po takim czasie możesz zdecydować, czy chcesz zostawić materac. Firma Dormeo ma wieloletnie doświadczenie w zapewnianiu dobrego snu – i ciągle się rozwija. Jeszcze w tym roku do oferty trafi kilka nowych modeli materacy ze sprężynami piankowymi.

Jak obliczono, człowiek śpi w ciągu swojego życia nawet przez 26 lat. To ponad 13 milionów minut. Warto zadbać o to, by ten czas był regenerujący i dobry, bo kto się porządnie wyśpi, ma potem przewagę nad niewyspanymi. Poza tym, w łóżku nie zawsze się tylko śpi. To, co też można w nim robić, dobry materac zdecydowanie uprzyjemnia. W takim razie słodkich snów… na materacu Octaspring®. Sam się przekonaj!

Materiał powstał we współpracy z firmą Dormeo.Lokowanie produktu: Dormeo
Najnowsze