REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nielimitowany internet w Play. Jak wypada nowa oferta na LTE i 5G na tle konkurencji?

Play ogłosił właśnie nową ofertę na nielimitowany internet mobilny. Ile trzeba zapłacić za dostęp do LTE i 5G? Prześwietlamy cennik fioletowego operatora i porównujemy go do konkurencji.

19.07.2022
20:23
Play internet bez limitu
REKLAMA

Play jest kolejnym operatorem, który chwali się internetem mobilnym do domu bez limitu danych. Klienci mogą odebrać od operatora zestawy, na które składają się karta SIM, router oraz modem z anteną zewnętrzną. Pakiety z rodziny Net Box kierowane są przede wszystkim do osób mieszkających poza miastem. W ich nowej odsłonie nie ma limitów transferu.

REKLAMA

Czytaj też:

Net Box, czyli internet w Play - teraz bez limitu danych

Nowa oferta sieci Play została opracowana głównie z myślą o tych osobach, które nie chcą lub nie mogą wykupić internetu stacjonarnego w swoim miejscu zamieszkania, a nie uśmiecha im się oszczędzanie pakietu danych i liczenie co miesiąc pozostałych gigabajtów. Wedle obietnic operatora ramach Play Net Box można liczyć na nielimitowany transfer - zarówno LTE, jak i 5G.

Play przygotował dwa nowe pakiety Net Box, które różnią się ceną oraz technologią, z jakiej można w ich ramach skorzystać. Za kwotę od 120 zł miesięcznie można wykupić pakiet Play Net Box Unlimited z dostępem do sieci LTE, podczas gdy w cenie 150 zł miesięcznie oferowany jest pakiet Play Net Box Unlimited 5G, który dodatkowo pozwala się łączyć z siecią 5. generacji.

Oprócz tego operator przygotował zniżki dla klientów, którzy mają już co najmniej jeden abonament w Play. Dotychczasowi abonenci fioletowego operatora mogą wykupić dostęp do usługi Net Box ze zniżką w wysokości 10 zł miesięcznie.

Play Net Box Unlimited - dwa abonamenty class="wp-image-2267772"
Play Net Box Unlimited - dwa abonamenty

Wraz z kartą SIM klienci otrzymują od Play nie jedno, a dwa urządzenia.

Tak jak często w ofertach na internet mobilny operatorzy dorzucają router ze zintegrowanym modemem, tak w przypadku taryfy Net Box oferowany jest osobny router i osobny zewnętrzny modem. Dzięki temu można umieścić oba urządzenia w takich miejscach, aby mieć jak najlepszy zasięg zarówno przy połączeniu z siecią operatora, jak i w ramach sieci domowej.

W przypadku usługi Play Net Box Unlimited 5G można liczyć na zestaw Nokia FastMile 5G Receiver + Beacon 2. Modem z obudową spełniającą wymagania normy IP66 potrafi łączyć się z sieciami LTE oraz 5G, podczas gdy router obsługuje Wi-Fi 6 i pracuje w dwóch pasmach (2,4 GHz oraz 5 GHz). Do sterowania zestawem można wybrać aplikację mobilną Nokia WiFi.

W przypadku tańszego pakietu Play Net Box Unlimited bez dostępu do 5G klienci mogą odebrać zestaw ZTE MF-258K kat. 15 z zewnętrzną anteną LTE. Router generuje sieć domową w standardzie ac (2,4 GHz i 5 GHz).

Jak nowe pakiety Play wypadają na tle konkurencji?

Nielimitowany internet mobilny do domu ma w swojej ofercie również T-Mobile. W przypadku tej sieci możemy wybrać jeden z czterech abonamentów z routerem z anteną zewnętrzną różniących się ceną. W pakiecie za 130 zł miesięcznie możemy liczyć na Internet domowy XL bez limitu danych i bez limitu prędkości. Operator dorzuca do tego zestaw WNC z obsługą 5G, który miałem już okazję testować i opisywać na łamach Spider's Web, w cenie 9 zł.

REKLAMA

Do tego dochodzą trzy abonamenty, w których operator nie limituje transferu danych, ale ogranicza przepustowość. W pakiecie Internet Domowy L za 110 zł miesięcznie mamy dostęp do internetu LTE i 5G rozpędzającego się do 90 Mb/s, podczas gdy w pakietach Internet domowy M za 90 zł miesięcznie i Internet domowy S za 80 zł miesięcznie klienci osiągną maksymalny transfer LTE na poziomie odpowiednio 60 Mb/s i 30 Mb/s.

Warto przy tym zaznaczyć, że w trzech taryfach z limitowanych transferem za sprzęt również trzeba dopłacić. W taryfie Internet domowy L za zestaw WNC 5G trzeba zapłacić 199 zł, ale w cenie 9 zł dostępne są routery D-Link DWP-812-KT i ZTE MF258K. W przypadku taryfy Internet domowy M nie można wybrać zestawu WNC, a routery D-Linka i ZTE kosztują 59 zł. Najtańszy abonament, czyli T-Mobile S, pozwala z kolei dokupić jedynie router D-Linka za 199 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA