REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowe roboty sprzątające w Polsce. Co potrafią i ile kosztują Roomby i5 i i5+?

Do sprzedaży na polskim rynku trafiły nowe roboty sprzątające marki iRobot. Odkurzacze automatyczny z serri Roomba i5 dostępne będą w dwóch wersjach. Co potrafią, ile kosztują i co różni modele Roomba i5 oraz Roomba i5+ oprócz ceny?

27.05.2022
15:25
Jaki robot sprzątający 2022
REKLAMA

iRobot jest jednym z najpopularniejszych producentów robotów sprzątających. Na naszym rynku dostępnych jest już wiele modeli od tej firmy z serii Roomba S, Roomba j7, Roomba i7, Roomba i3, Roomba 900, Roomba e i Roomba 600, a teraz dołączyły do nich kolejne. Mowa o odkurzaczach automatycznych Roomba i5 oraz Roomba i5+.

REKLAMA

Czytaj też:

iRobot Roomba i5 i Roomba i5+ można już kupić w Polsce

Roomba i5 to seria robotów sprzątający ze średniej półki cenowej.

Niezależnie od tego, na który model zdecyduje się klient, otrzyma odkurzacz ze średniej półki cenowej. Roomba i5 wyposażony został w znany z innych modeli system AeroForce oraz sensory śledzenia podłoża. Podczas pracy urządzenie poruszają się wzdłuż równoległych linii. Opracowano je z myślą o dowolnym typie powierzchni - od parkietów, przez terakoty, aż po dywany i wykładziny.

Nowy odkurzacz marki iRobot w Polsce potrafi tworzyć w pamięci mapę mieszkania dzięki technologii o nazwie Imprint Smart Mapping, co usprawnia kolejne cykle sprzątania. Mapę można podejrzeć w dowolnym momencie z poziomu aplikacji iRobot Home, gdzie można nanosić na nią poprawki, nadawać nazwy osobnym pomieszczeniom, ustalać własne strefy zakazane, w których robot nie będzie jeździł itp.

Roomba i5 i aplikacja iRobot Home

Dzięki temu, że iRobot Roomba i5 potrafi tworzyć mapę mieszkania, można robotowi wydać polecenie lub ustawić harmonogram sprzątania wyłącznie dla wybranych pomieszczeń, co docenią osoby pracujące z domu. W chwili, gdy siedzimy przy biurku, robot może posprzątać resztę mieszkania, a do pokoju, w którym się pracuje, może wjechać dopiero po zakończeniu zmiany, gdy domownik je opuści.

Dzięki integracji z aplikacją mobilną iRobotom Roomba i5 można wydawać polecenia za pomocą głosu za pośrednictwem takich usług jak Asystent Google, Alexa oraz Siri. Odkurzacze z rodziny Roomba i5 potrafią do tego szacować, ile czasu zajmie im sprzątanie oraz sugerować, kiedy powinno się częściej odkurzać ze względu np. na okres pylenia roślin czy linienia zwierząt.

Czym się różni Roomba i5 od Roomby i5+ i ile kosztują te roboty sprzątające?

Podobnie jak w przypadku innych modeli odkurzaczy automatycznych marki iRobot, różnica pomiędzy dwoma bliźniaczymi robotami sprzątającymi z serii Roomba i5 dotyczy de facto nie samego robota, tylko zawartości pudełka. Plus w nazwie odkurzaczy z rodziny Roomba oznacza, że wraz z robotem w opakowaniu znajduje się znacznie większa stacja dokująca Clean Base z pojemnikiem na kurz.

Ceny katalogowe nowych modeli wynoszą dokładnie 1999 zł za robota sprzątającego iRobot Roomba i5 w podstawowej wersji oraz 2999 zł za model iRobot Roomba i5+ ze stacją dokującą z pojemnikiem na kurz w zestawie. To niestety spora różnica w cenie - wychodzi na to, że stacja dokująca kosztuje połowę ceny samego urządzenia. Każdy klient musi sobie sam odpowiedzieć, czy jest ona tyle warte.

REKLAMA
irobot roomba i5 class="wp-image-2196054"
iRobot Roomba i5 potrafi wracać na stację dokującą, gdy zabraknie mu energii podczas pracy oraz zgrywa się z robotami mopującymi z serii iRobot Braava jet

Od siebie dodam jedynie, że sam nie byłem przekonany do tego rozwiązania, ale od kilku tygodni korzystam z innego modelu iRobota ze stacją dokującą Clean Base i już wiem, że nie ma dla mnie powrotu do klasycznego modelu. Doceniam komfort związany z tym, że nie muszę już podnosić odkurzacza za każdym razem po zakończonym cyklu odkurzania, by opróżnić pojemnik na kurz ręcznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA