REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa iRobot Roomba j7 potrafi przewidzieć, kiedy nabrudzisz w mieszkaniu

iRobot wprowadza dziś nową Roombę serii j7, a także nowe funkcje w inteligentnej platformie Genius 3.0. Jeśli twoja Roomba łączy się z internetem, możesz już z nich skorzystać.

09.09.2021
8:11
iRobot Roomba j7 potrafi przewidzieć kiedy nabrudzisz w mieszkaniu
REKLAMA

Zacznijmy od nowego robota sprzątajcego. Roomba j7 jest wyposażona w system nawigacji PrecisionVision, dzięki któremu nie tylko wykryje i ominie przeszkody na swojej drodze, ale też jest w stanie reagować na zdarzenia w czasie rzeczywistym. Informacja prasowa podaje tu bardzo obrazowy przykład omijania nieczystości pozostawionych przez zwierzęta.

REKLAMA
 class="wp-image-1851085"

Roomba serii j7 ma też technologię Imprint Smart Mapping, dzięki której poznaje rozkład domu. Następnie w aplikacji iRobot Home (albo za pośrednictwem asystenta głosowego) możemy dobierać strefy sprzątania, jak i harmonogram odkurzania. System będzie ulepszany dzięki aktualizacjom, a także dzięki danym pozyskanym przez każde kolejne sprzątanie.

Robot sprzątający będzie dostępny w dwóch wersjach. Roomba j7 w podstawowym wariancie kosztuje 3499 zł, a wiariant j7+ kosztuje 4499 zł i jest wyposażony w stację Clean Base, która ma funkcję automatycznego usuwania brudu ze zbiornika robota.

iRobot j7 przewidzi nadchodzący bałagan.

 class="wp-image-1851088"
REKLAMA

Jest to możliwe dzięki technologii iRobot Genius, w ramach której robot „przewiduje” bałagan na bazie zachowań użytkowników. Robot uwzględnia pory dnia i dni tygodnia, w których prawdopodobnie potrzebne będzie odkurzanie. Algorytm analizuje również okresy linienia zwierząt czy sezony alergiczne. Roomba j7 może też wiedzieć, że należy odkurzyć kuchnię (i tylko kuchnię) po śniadaniu.

Te możliwości są częścią platformy Genius 3.0, w którą są wyposażone iRoboty Roomba j7. Na tej platformie pracuje aplikacja iRobot Home, a aktualizacja możliwości pojawi się u wszystkich użytkowników posiadających roboty sprzątające łączące się z siecią Wi-Fi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA