REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Cykl Magazynu Spider’s Web+ "CD Projekt. Niekoloryzowane" nominowany do Grand Press 2021

Nasz cykl „CD Projekt. Niekoloryzowane” został właśnie nominowany do nagrody Grand Press 2021 w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne. Seria publikacji autorstwa Sylwii Czubkowskiej, Jakuba Wątora, Marka Szymaniaka i Matyldy Grodeckiej odbiła się w sieci szerokim echem i została doceniona przez jury konkursu Grand Press 2021.

03.12.2021
14:28
Cykl Magazynu Spider’s Web+ "CD Projekt. Niekoloryzowane" nominowany do Grand Press 2021
REKLAMA

"Nie ma ciekawszej firmy ostatnich 30 lat w Polsce niż CD Projekt. Firmy, która tak dużo mówi o naszej najnowszej historii, kapitalizmie, podejściu do pracy i wielkim technologicznym boomie. To w CD Projekcie odbijają się zmiany gospodarcze od lat 90. po dziś. Stąd pomysł na serial reporterski.

Bez filtrów, pudru i brokatu opowiadamy o firmie, która dała nam „Wiedźmina” i „Cyberpunk 2077”. O ludziach ją tworzących i marzeniach dotyczących nowej cyfrowej przyszłości. Co tydzień ukaże się kolejny odcinek tej opowieści. W niektóre weekendy wypatrujcie w SW+ dodatkowych tekstów ad vocem" - tak o cyklu „CD Projekt. Niekoloryzowane” pisała redakcja Magazynu Spider’s Web+ w momencie publikacji materiałów.

Cykl składa się z pięciu tekstów i został opublikowany w dwóch językach - polskim i angielskim.

REKLAMA

Cykl „CD Projekt. Niekoloryzowane”:

CD Projekt nie chciał współpracować

- To były dłuuugie trzy miesiące, ale opłacało się! Od początku wierzyliśmy, że robilmy coś wyjątkowego, o czym świadczył choćby fakt, że sam CD Projekt próbował unikać nas jak ognia - nie do końca skutecznie. Ta nominacja to także niewątpliwy sukces naszych informatorów, jak i redakcji, dzięki której mogliśmy nad tym serialem tyle czasu pracować. Bardzo się cieszę, że zostaliśmy docenieni, w końcu to najważniejszy dziennikarski konkurs w Polsce

- mówi Jakub Wątor, redaktor Magazynu Spider’s Web+.

Redakcja się nie poddała

- To najciekawsza polska firma ostatnich 30 lat, w niej jak w soczewce odbijają się historia polskich ambicji, kompleksów i zmian społeczno-gospodarczych. Wciąż wszyscy pisali o niej jak o Małyszu i Kubicy - albo dobrze, albo wcale. My zaś chcieliśmy pokazać wielowymiarowy jej obraz. Pokazać, jaki miała wpływ na polską scenę technologiczną i gamingową, jak sama się zmieniała, rosła, podbijała giełdę, ale też jak spadła z tego wysokiego konia

- dodaje Sylwia Czubkowska, redaktorka prowadząca Magazyn Spider’s Web+.

Jak tłumaczy, dlatego serial reporterski nosi tytuł "CD Projekt. Niekoloryzowane". - Bo bez różowych okularów, ale i nie czarno-biało opisaliśmy losy nie tylko samej firmy, ale i jej ludzi - mówi Sylwia

Redakcji Magazynu SW+ udało się stworzyć unikalny cykl publikacji, dlatego przetłumaczyliśmy go również na język angielski. W końcu Wiedźmin i Cyberpunk to produkty eksportowe.

Cykl „CD PROJEKT. NO FILTER” w języku angielskim:

REKLAMA

Ogłoszenie zwycięzców Grand Press 2021 oraz wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, podczas gali 25. edycji konkursu Grand Press.

Z tego miejsca dziękuję i gratuluję całej załodze Magazynu Spider’s Web+ i wszystkim osobom związanym z Grupą Spider’s Web, które pracowały nad tym projektem. Dobra robota! 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA