REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Program naprawczy AirPods Pro. Apple wymieni nawet trzyletnie trzeszczące słuchawki

Wbrew obiegowej opinii Apple czasem przyznaje się do błędu. To dobra wiadomość dla osób, których AirPods Pro skrzeczą i trzeszczą, bo program naprawczy tych słuchawek został właśnie rozszerzony.

14.10.2021
11:31
airpods pro naprawa wymiana program naprawczy serwisowy apple
REKLAMA

Nie wszystkie produkty Apple'a są udane. Co jakiś czas słyszymy o uruchomieniu programów naprawczych, w ramach których klienci mogą nieodpłatnie naprawić lub wymienić na nowe wybrane sprzęty. Dotyczy to zarówno komputerów (i ich niesławnych klawiatur motylkowych wprowadzonych w modelu MacBook Pro z 2016 r.), jak i telefonów (przy czym dopiero po latach firma Tima Cooka przyznał się do problemów z akumulatorem iPhone'a 6s), a także akcesoriów (w tym słuchawek).

REKLAMA

Program naprawczy AirPods Pro

Co przy tym ciekawe, program naprawczy bezprzewodowych zestawów słuchawkowych AirPods Pro wprowadzonych do sprzedaży blisko dwa lata temu ruszył już w zeszłym roku, a posiadacze tego akcesorium mogą zgłosić się do Apple'a w celu wymiany egzemplarza, który trzeszczy i skrzeczy podczas pracy. Z początku Apple zapowiedział, że zgłoszenia będą przyjmowane tylko przez pierwsze dwa lata od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży.

Teraz firma z Cupertino zmieniła zdanie i uznała, że program naprawczy (a w zasadzie program wymiany, bo AirPods Pro naprawić się de facto nie da) należy rozszerzyć o kolejny rok. Oznacza to, że klienci, którzy kupili ten model na premierę w październiku 2019 r., będą mogli ubiegać się o wymianę na nówkę sztukę jeszcze przez kolejne 12 miesięcy, a więc potencjalnie nawet po prawie trzech latach od zakupu i tym samym już dawno po upłynięciu gwarancji i po końcu obowiązywania rękojmi.

Jest przy tym spora szansa, że AirPods Pro 2 nie będą miały podobnego problemu.

REKLAMA

Nie jest wykluczone, że Apple pokaże nowy dokanałowy zestaw słuchawkowy typu TWS (True Wireless) z aktywną redukcją szumów z linii AirPods Pro już w przyszłym tygodniu. Może się to stać na konferencji zaplanowanej na 18 października 2021 r., po której spodziewamy się przede wszystkim prezentacji zupełnie nowych komputerów przenośnych z rodziny MacBook z 14-calowymi i 16-calowymi wyświetlaczami, a także wielkiego powrotu złącz MagSafe i HDMI.

Na szczęście raczej nie ma co się przy tym obawiać, że nowy model również będzie objęty programem na start. Co prawda swego czasu mieliśmy z tym do czynienia w przypadku komputerów, a laptopy z linii MacBook już w dniu premiery łapały się na program naprawczy pomimo usprawnienia motylkowej klawiatury, ale problem trzeszczącymi AirPods Pro udało się zidentyfikować i mu zaradzić. Występuje on jedynie w słuchawkach wyprodukowanych przed październikiem 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA