REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

AirPods 3 i AirPods Pro 2 - nowe szczegóły i podsumowanie wszystkich przecieków

Słuchawki AirPods 3 mamy zobaczyć jeszcze w tym roku, a premiera AirPods Pro 2 jest zaplanowana na 2022 r. Przecieków na ich temat było mnóstwo, a w tym miejscu podsumujemy je wszystkie.

30.06.2021
16:46
AirPods 3 i AirPods Pro 2 - nowe szczegóły i podsumowanie wszystkich przecieków
REKLAMA

Pierwsze AirPodsy zapoczątkowały modę na prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. Apple stworzył produkt o przeciętnej jakości dźwięku, ale za to niesamowicie wygodny w codziennym zastosowaniu. Szybko pojawiła się druga generacja AirPodsów, w której dodano indukcyjne ładowanie, a do tego Apple pokazał kolejny hit: AirPods Pro z dokanałową konstrukcją i technologią ANC.

REKLAMA

I choć na rynku mamy dziś dziesiątki różnych słuchawek prawdziwie bezprzewodowych, to liderem rynku nadal jest Apple, a do tego z roku na rok sprzedaje się coraz więcej AirPodsów. W 2017 r. Apple sprzedał ok. 15 mln zestawów, w 2018 r. było to 35 mln sztuk, a w 2019 r. już 60 mln. Na przestrzeni ostatniego roku Apple sprzedał aż 100 mln słuchawek AirPods, co sprawia, że AirPodsy stanowią… przeszło 50 proc. całego rynku słuchawek prawdziwie bezprzewodowych.

Wiele osób zastanawia się nad zakupem AirPodsów, ale warto z tym poczekać do nowych modeli.

Rosnąca popularność całej kategorii prawdziwie bezprzewodowych słuchawek sprawia, że coraz więcej ludzi się nimi interesuje. Na rynku mamy mnóstwo genialnych słuchawek o coraz lepszych możliwościach (Sony WH-1000X M4, Samsung Galaxy Buds Pro, Sennheiser Momentum True Wireless 2), jak i całe zatrzęsienie tańszych modeli (Huawei FreeBuds 4i, Xiaomi Mi True Wireless Earbuds itd.).

Użytkownicy sprzętów Apple najczęściej decydują się jednak na AirPodsy, z uwagi na to, że najlepiej łączą się one z ekosystemem Apple. Są przypisane do konta iCloud, dzięki czemu automatycznie przełączają się pomiędzy urządzeniem, z którego właśnie korzystamy. Jeśli pracujesz na Macu, ale dzwoni iPhone, to słuchawki przełączą się na czas rozmowy na iPhone’a, po czym automatycznie wrócą do Maca.

Jeżeli masz iPhone’a i zastanawiasz się nad zakupem AirPodsów, warto się wstrzymać, bo niedługo zobaczymy kolejne generacje słuchawek Apple.

AirPods 3 - co o nich wiemy na bazie przecieków?

 class="wp-image-1767663"

Przecieki na temat AirPods 3 powracają od dłuższego czasu. Produkt pojawił się zdjęciach, a Chińczycy mają już nie tylko etui na te słuchawki, ale nawet ich kopię. AirPods 3 miały być pokazane w pierwszej połowie 2021 r., ale nadal nie miały premiery. Wielu ekspertów twierdzi, że przesunięcie wynika z postpandemicznych problemów z dostawami podzespołów.

AirPods 3 mają być podstawowymi słuchawkami dla każdego. Będą zamknięte w obudowie zbliżonej rozmiarem do obecnych AirPods Pro, a same słuchawki będą miały znacznie krótszy pałąk. Tym samym upodobnią się wizualnie do AirPods Pro, natomiast nie sposób będzie ich pomylić. Nowe bazowe AirPods 3 nie będą bowiem słuchawkami dokanałowymi.

Podobnie jak AirPods i AirPods 2, również AirPods 3 będą słuchawkami dousznymi, czego osobiście nie lubię w prawdziwie bezprzewodowych słuchawkach. Mam wrażenie, że bez silikonowych gumek słuchawki wypadają mi z uszu, a z uwagi na brak kabla mógłbym je łatwo zgubić.

W słuchawkach nie znajdziemy ANC, ale znajdziemy czip odpowiadający za przełączanie się pomiędzy urządzeniami Apple. W takim razie co, poza wyglądem, będzie nowością w stosunku do AirPods 2? Na to pytanie na razie nikt nie zna odpowiedzi. Według przecieków nowe AirPods 3 mają być jednak tańsze od poprzedników.

AirPods 2 Pro wniosą więcej zmian, ale poczekamy na nie do 2022 r.

W przypadku AirPods 2 Pro mamy znacznie mniej przecieków, ale i tak wiemy o słuchawkach całkiem sporo. Ming-Chi Kuo dostarczył najnowszą wiadomość związaną z AirPods Pro 2. Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że słuchawki trafią na rynek dopiero w 2022 r.

Wygląda jednak na to, że warto będzie czekać. Zobaczmy nowy wygląd AirPods Pro 2. Nie ma jeszcze żadnych wiarygodnych wizualizacji, ale przecieki mówią o tym, że słuchawki będą miały mniejszy pałąk lub w ogóle nie będą miały tego elementu. Będzie więc bardziej minimalistycznie, choć przy okazji mniej charakterystycznie.

Pojawią się jednak funkcje związane z aktywnością. Przecieki mówią o sensorach odpowiedzialnych za mierzenie funkcji fitnessowych. Możliwe, że będzie to sensor ruchu umożliwiający m.in. mierzenie aktywności lub kroków, ale realną opcją jest też pulsometr.

REKLAMA

Najbardziej czekam na lokalizator z prawdziwego zdarzenia wbudowany w AirPodsy.

Skoro Apple z jednej strony ma już AirTagi, a z drugiej pozwala precyzyjnie lokalizować urządzenia wyposażone we własną łączność, to może czas w końcu przenieść tę technologię do słuchawek? Aż się prosi o AirPodsy z wbudowaną elektroniką AirTaga, dzięki czemu można będzie łatwo je znaleźć w domu jak i poza nim, gdy je zgubimy. Mam nadzieję, że taka funkcja zawita do AirPodsów nowej generacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA