REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Główny rywal AirPods Pro zapowiada się wybitnie. Tak mają wyglądać słuchawki Sony WF-1000XM4

Nadchodzi nowa generacja głównego rywala słuchawek AirPods Pro. Pierwsze zdjęcia Sony WF-1000XM4 pokazują, że słuchawki i etui nareszcie będą znacznie mniejsze.

17.05.2021
8:02
Sony WF-1000XM4
REKLAMA

Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe zdobyły rynek szturmem. Wygrała wygoda, bowiem sprzęt tego typu jest wręcz nieprawdopodobnie przyjazny użytkownikowi. Połączenie miniaturowego rozmiaru, braku jakichkolwiek przewodów, a do tego sprytnego etui z dodatkowym akumulatorem okazało się być strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA

Na rynku, jak to często bywa, najlepiej radzi sobie produkt Apple, ale na szczęście minęły już czasy, w których pozostali producenci nie mają odpowiedzi na propozycję z logo nadgryzionego jabłka. AirPods Pro nadal są bardzo dobrymi słuchawkami ze świetnymi funkcjami redukcji szumu i tzw. trybu kontaktu, ale ten sprzęt nie jest na rynku sam. Głównym konkurentem Apple na tej wysokiej półce do niedawna były słuchawki Sony WF-1000XM3. Teraz nadchodzi ich nowa wersja.

Dokanałowe słuchawki Sony WF-1000XM4 z redukcją szumu widzimy na pierwszych oficjalnych renderach.

Premiera Sony WF-1000XM4 zbliża się wielkimi krokami, a do sieci trafia coraz więcej przecieków na temat tych słuchawek. Będzie to nowa generacja malutkiego, prawdziwie bezprzewodowego zestawu słuchawek z aktywną redukcją szumu. Wygląda na to, że Sony naprawi jeden z kluczowych mankamentów poprzednika, którym był rozmiar słuchawek i etui.

Etui jest szalenie ważnym elementem składającym się na komfort używania słuchawek bezprzewodowych, bowiem cała idea tego sprzętu polega na tym, by mieć go zawsze przy sobie, np. w tej dziwnej kieszonce jeansów, której zastosowanie dotychczas było wątpliwe.

 class="wp-image-1710204"
Sony WF-1000XM4 - nadchodząca generacja.

Spójrzcie tylko na to, jak bardzo zmniejszy się rozmiar etui nowych słuchawek Sony. Nowa generacja wydaje się mieć etui mniejsze od słuchawek AirPods Pro, a to świetna wiadomość. Dla porównania, tak prezentowało się etui poprzednich słuchawek Sony. Było nie tylko zauważalnie szersze, ale i wyższe.

 class="wp-image-1710201"
Sony WF-1000XM3 - obecna generacja.

Mniejszy rozmiar zapewne pójdzie w parze z mniejszym akumulatorem, ale nie powinno to być problemem. W końcu na rynku mamy całe mnóstwo dobrych słuchawek z naprawdę miniaturowym etui ładującym, co w praktyce nie stanowi problemu w użytkowaniu.

Same słuchawki Sony WF-1000XM4 też zostaną znacząco odchudzone. Podłużny kształt zostanie zmieniony w formę dużo bardziej kompaktowej pastylki, co powinno poprawić komfort używania słuchawek zwłaszcza przy dłuższych sesjach.

 class="wp-image-1710213"

Zapowiada się na to, że Sony WF-1000XM4 będą świetnymi słuchawkami bezprzewodowymi.

REKLAMA

Już poprzednia generacja słuchawek Sony była dopracowanym i rewelacyjnym sprzętem, którego jedną z nielicznych wad był właśnie rozmiar. Jeśli chodzi o jakość audio i poziom aktywnej redukcji szumu, Sony ma już wszystko rozgryzione. Jeżeli jakość zostanie taka sama, a Sony zmniejszy rozmiar całej konstrukcji, to szykuje się nam kolejny rynkowy hit, choć raczej nie będzie tanio, bo mówimy o najwyższym segmencie tego typu słuchawek.

Można się spodziewać, że Sony WF-1000XM4 nadal będą kosztować powyżej 1 tys. zł. Nowe słuchawki Sony będą konkurować z AirPods Pro i z następcami tych słuchawek. Jest szansa, że nowe słuchawki Apple’a zobaczymy już dziś, choć jeśli faktycznie Apple szykuje premierę, to raczej będą to nieco tańsze AirPods 3 bez aktywnej redukcji szumów. Obstawiam, że na AirPods Pro 2 przyjdzie nam poczekać do jesieni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA