REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Słuchawki AirPods Pro działają jako aparat słuchowy. Po aktualizacji usłyszysz jeszcze więcej

AirPodsy Pro od kilku tygodni robią u mnie za quasi-aparat słuchowy, który wraz z aktualizacją firmware'u stał się jeszcze lepszy. To świetna wiadomość dla osób z problemami ze słuchem.

12.10.2021
7:22
apple airpods pro jak aparat sluchowy nowe funkcje firmware 4a400
REKLAMA

Jedną z najważniejszych nowości, jakie wprowadził iOS 15, jest zapowiadana od dawna możliwość wykorzystania bezprzewodowych słuchawek Apple'a w zastępstwie klasycznego aparatu słuchowego. Dzięki temu w ustawieniach dostępności iPhone'a już od kilku tygodni można nie tylko wgrać audiogram, który będzie brany pod uwagę podczas przetwarzania dźwięku, ale również wzmocnić odgłosy otoczenia oraz ludzką mowę w tzw. Trybie Kontaktu.

REKLAMA

AirPods Pro jako aparat słuchowy - nowe funkcje dzięki aktualizacji

Sam korzystam z tego rozwiązania od początku i bardzo sobie je chwalę. O tym, jak włączyć wzmocnienie dźwięku w Trybie Kontaktu, pisałem już w osobnym materiale, a teraz w ustawieniach dostępności w iOS 15 przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych pojawiło się kilka dodatkowych przełączników i suwaków. Co ciekawe, nie wymagało to aktualizacji iOS-a, a jedynie nowej wersji firmware w AirPods Pro.

AirPods Pro aparat sluchowy nowe funkcje firmware 4A400 class="wp-image-1891139"
Aby skorzystać z nowych funkcji, AirPods Pro muszą mieć wgrany firmware 4A400

A jak wymusić aktualizację firmware w zestawie słuchawkowym Apple'a, żeby skorzystać z nowych funkcji AirPods Pro? Niestety odpowiedź nie jest zbyt satysfakcjonująca: nie da się! Na szczęście po tym, jak firma wyda aktualizację do słuchawek, wystarczy zostawić telefon i podłączony do niego zestaw podpięte do ładowania i nie ruszać ich przez jakiś czas, czyli np. przez całą noc. Aktualizacja powinna się wgrać sama.

Aby skorzystać z nowych funkcji AirPods Pro, zestaw słuchawkowy musi mieć wgrany firmware 4A400.

Aby sprawdzić, jaki firmware mają słuchawki Apple'a, wystarczy połączyć się z nimi, przejść do menu Ustawienia | Bluetooth i wcisnąć ikonkę z literką "i" w kółeczku przy AirPodsach. Przy okazji można sprawdzić, czy słuchawki mają aktywną funkcję odszukiwania ich z wykorzystaniem usługi Znajdź, włączyć lub wyłączyć zoptymalizowane ładowanie oraz przetestować dźwięk przestrzenny.

Po upewnieniu się, że AirPods Pro mają firmware 4A400 i są połączone z telefonem (to kluczowe!), należy przejść do menu Ustawienia | Dostępność | AirPods | Ustawienia dostępności (dźwięk) | Dostrajanie słuchawek | Tryb kontaktu. To właśnie tutaj oprócz obecnych już wcześniej funkcji Wzmocnienie, Wyrównanie i Ton można znaleźć te dodatkowe.

AirPods Pro aparat sluchowy nowe funkcje firmware 4A400 class="wp-image-1891124"
Nowe funkcje AirPods Pro z firmware 4A400
REKLAMA

Nowości, które się pojawiły w ramach aktualizacji firmware AirPods Pro do wersji 4A400, to suwak do Redukcji szumów otoczenia oraz przełącznik funkcji Wyraźny Głos. Ta pierwsza pomaga w redukowaniu takiego jednostajnego hałasu dobiegającego otoczenia, a druga ułatwia prowadzenie rozmów z osobą, która znajduje się bezpośrednio przed posiadaczem słuchawek.

PS Może się zdarzyć, że po aktualizacji firmware funkcja Wzmocnienie w AirPods Pro przestanie działać, chociaż nadal jest włączona. Jeśli tak się stanie, to należy odznaczyć i zaznaczyć ponownie audiogram albo inny tryb pracy AirPods, a także wyłączyć i włączyć dostrajanie słuchawek w Trybie Kontaktu. Jeśli jednak i to nie pomoże, to słuchawki należy ponownie sparować i skonfigurować od zera.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA