REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple AirPods staną się prowizorycznym aparatem słuchowym. A to dopiero początek nowości

Wbrew oczekiwaniom nie zobaczyliśmy nowych słuchawek Apple AirPods 3 podczas WWDC 2021. Apple przygotował jednak szereg nowości dla swoich słuchawek.

07.06.2021
19:53
Apple AirPods staną się prowizorycznym aparatem słuchowym
REKLAMA

Sprawdź wszystkie nowości: Konferencja Apple. WWDC 2021 - relacja, najważniejsze nowości

Apple AirPods to żyła złota dla Apple’a i najpopularniejsze słuchawki typu TWS na świecie. Ponad 35 proc. rynku, niezależnie od ceny, należy do AirPodsów. W cenie powyżej 100 dol. - więcej niż połowa.

REKLAMA

I chociaż nie zobaczyliśmy nowych słuchawek, na które czekaliśmy od dawna, dowiedzieliśmy się właśnie, co trafi do istniejących słuchawek Apple AirPods jesienią.

Apple AirPods - co nowego na WWDC 2021?

Pierwsza nowość z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy mają problemy ze słyszeniem. Już dziś AirPodsy całkiem nieźle spisują się w roli prowizorycznego aparatu słuchowego. Nowa funkcja Conversation Boost wynosi ich możliwości na nowy poziom.

 class="wp-image-1739457"

Conversation Boost łączy inteligentne przetwarzanie audio z mikrofonami tworzącymi wiązki, które są wbudowane w słuchawki, żeby wyizolować głos rozmówców. Funkcja łączy się także z ANC, więc można wyregulować nie tylko głośność rozmowy, ale także wyciszyć otoczenie. Osobiście znam co najmniej jednego człowieka, z którym będzie o niebo łatwiej rozmawiać na żywo po wprowadzeniu tej nowości.

 class="wp-image-1739466"

Słuchawki Apple AirPods w końcu będą potrafiły też odczytywać powiadomienia. Funkcja announce notifications w iOS 15 pozwoli Siri odczytywać powiadomienia. Możemy samodzielnie wybrać, z których aplikacji chcemy słyszeć powiadomienia i zintegrować ich odczytywanie z nowym trybem Focus, który trafi do iOS 15.

O wiele łatwiej będzie też znaleźć zagubione słuchawki. Już tej jesieni Find My będzie potrafił wykrywać AirPodsy i AirPodsy Max. Choć żadne ze słuchawek nie mają czipu U1 z technologią Ultra Wide Band, tak mogą się one łączyć przez Bluetooth z pobliskimi urządzeniami Apple’a i wydawać z siebie dźwięk, gdy znajdziemy się w ich pobliżu.

apple-wwdc-14 class="wp-image-1739478"

Jedną z nowych funkcji, na które Apple kładzie ogromny nacisk w zakresie dźwięku, jest Spatial Audio - dźwięk przestrzenny, połączony z rozpoznawaniem ruchu głową, by dynamicznie dostosowywać rozmieszczenie dźwięku w słuchawkach. Ta funkcja od dziś jest dostępna w Apple Music, zaś jesienią trafi do TvOS i macOS na komputerach z Apple Silicon.

Apple AirPods - co nowego class="wp-image-1739487"

Apple robi wszystko, by AirPodsy pozostały na szczycie.

REKLAMA

Słuchawki Apple AirPods dziś zasiadają na tronie swojej kategorii, ale natłok konkurencji i rosnące znaczenie treści audio mogą to prędko zmienić, w miarę jak coraz więcej ludzi będzie kupować słuchawki od różnych producentów.

Dodanie nowych funkcji do istniejących AirPodsów to sposób Apple’a na zagwarantowanie sobie dalszej dominacji. A za same funkcje dedykowane niedosłyszącym Apple’owi należą się ogromne brawa, bo takim stopniem dbałości o osoby niepełnosprawne nie może się poszczycić żadna inna firma w świecie elektroniki użytkowej.

Sprawdź wszystkie nowości: Konferencja Apple. WWDC 2021 - relacja, najważniejsze nowości

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA