REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Potężny Super Heavy wrócił na stanowisko startowe. Kolos ma 77 metrów wysokości i 29 silników

Pierwszy człon potężnej rakiety księżycowej Super Heavy Starship po raz kolejny wrócił na swoje stanowisko startowe. Tym razem siedemdziesięciometrowy kolos dotarł tam z wszystkimi 29 silnikami Raptor.

10.09.2021
14:59
super heavy booster 4
REKLAMA

Czy to oznacza już przygotowania do pierwszego startu orbitalnego? Niestety nie. Nie zmienia to jednak faktu, że czekają nas ciekawe wydarzenia. Zresztą już samo oglądanie skali rakiety Super Heavy przyprawia o gęsią skórkę. Mamy do czynienia z 70-metrowej wysokości cylindrycznym kolosem, który od dołu zakończony jest kilkudziesięcioma silnikami rakietowymi. To wprost coś niesamowitego. Warto jeszcze pamiętać, że na szczycie tego kolosa montowany będzie równie wielki Starship, który dołoży mu jeszcze 50 metrów wysokości. Razem całość będzie o 30 metrów wyższa od Statuy Wolności.

REKLAMA

Booster 4, czyli czwarty z kolei zbudowany Super Heavy przygotowywany jest teraz do testów statycznych rakiety przed przygotowywanym od miesięcy pierwszym lotem na orbitę, choć możliwe jest, że to tylko kolejna przymiarka rakiety do stanowiska startowego i potężnej wieży przy której Super Heavy i Starship będą ze sobą łączone w całość. Jak na razie firma Elona Muska nie informuje o swoich najbliższych planach.

Co ma rakieta do marihuany?

Niemalże każda aktywność wokół rakiet w kompleksie Boca Chica w Teksasie jest uważnie obserwowana przez fanów SpaceX i Elona Muska, ale także przez kamery wielu youtuberów, którzy nie chcą przegapić żadnego etapu rozwoju rakiety, niezależnie od tego czy chodzi o postawienie rakiety do pionu, czy też próbne odpalenie silników.

REKLAMA

Podczas jednej z takich serii obserwacyjnych, jeden z użytkowników Twittera dostrzegł, że na jednym ze zdjęć widać, że dwa sąsiadujące ze sobą silniki boostera posiadają oznaczenia 4 i 20. To doprowadziło do wniosku, że nie jest to przypadek. Wszak powszechnie wiadomo, że Elon Musk wprost uwielbia nawiązywać do tej liczby, która powszechnie wykorzystywana jest do określania marihuany. Nie trzeba wspominać, że pierwszy orbitalny lot Starshipa zostanie wykonany przez pierwszy człon Booster 4 i Starshipa SN20. Oczywiście to może być przypadek, ale czy tak faktycznie jest? To wie tylko Elon Musk.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA