REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 13 i Apple Watch Series 7 - data premiery

Apple zdradził, kiedy odbędzie się prezentacja telefonów z linii iPhone 13 oraz zegarków Apple Watch Series 7. Jesienna konferencja firmy Tima Cooka została zaplanowana na 14 września 2021 r.

07.09.2021
18:51
iphone 13 keynote apple watch series 7 konferencja premiera
REKLAMA

Jak co roku na jesieni odbędzie się prezentacja nowych sprzętów Apple’a. Tym razem wraz z telefonami z rodziny iPhone 13, czyli iPhone’em 13, iPhone’em 13 Pro, iPhone’em 13 Pro Max i iPhone’em 13 mini spodziewamy się zobaczyć po raz pierwszy oficjalnie nowe smartwatche firmy z Cupertino z linii Apple Watch Series 7.

Keynote poświęcony premierze telefonów iPhone 13 i zegarków Apple Watch Series 7 odbędzie się we wtorek 14 września 2021 r. o 19:00 polskiego czasu.

Informacja o terminie konferencji trafiła właśnie do mediów wraz z hasłem „California streaming”. Jak je interpretować? Z jednej strony może chodzić o to, że Apple ponownie organizuje wydarzenie online, a z drugiej może to być zapowiedź nowości w usłudze Apple TV, czyli np. rozszerzenia biblioteki Apple TV+ o treści pochodzące od zewnętrznych partnerów.

Czego zaś się spodziewać po nowych urządzeniach Apple’a? W przypadku telefonów największą niespodzianką ma być ekran odświeżany w 120 Hz w smartfonach z linii iPhone 13 Pro, a oprócz tego pojawią się, jak zwykle, nowe procesory i nowe aparaty we wszystkich urządzeniach z rodziny iPhone 13. Przebąkuje się też o łączności satelitarnej, mniejszym notchu i większym akumulatorze.

Jeśli chodzi o zegarki, to najważniejszą nowością w Apple Watch Series 7 mają być odświeżony design obudowy oraz nieco większe koperty w porównaniu do poprzednich modeli, a na nowe czujniki przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Nie jest przy tym wykluczone, że ich prezentacja zostanie przełożona na inny termin lub zadebiutują później niż telefony.

Producent nie podał daty startu preorderów oraz terminu, w którym realizowane będą zamówienia, ale można rozsądnie założyć, że po prezentacji zaplanowanej na przyszły wtorek 14 września klienci będą mieli zaledwie kilka dni do namysłu. Jeśli powtórzy się scenariusz z ostatnich lat, to decyzje o złożeniu preordera trzeba będzie podjąć 17 września, a dostawy realizowane będą 24 września.

A co z nowymi systemami operacyjnymi? Testy beta jeszcze trwają, ale spodziewamy się, że pełne wersje iOS 15 i iPadOS 15 zostaną udostępnione posiadaczom obecnych już w sprzedaży urządzeń zaraz po wtorkowej konferencji w wersji Release Candidate, a ich stabilne wydanie trafią do użytkowników kilka dni później. To samo może, ale nie musi dotyczyć watchOS 8, tvOS 15 i macOS 12.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA