REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple Watch 7 oficjalnie. Czas na większy ekran i nowe kolory

Apple Watch Series 7 właśnie zadebiutował, a wraz z nim zupełnie nowy ekran o większym rozmiarze. To jednak nie koniec nowości.

15.09.2021
11:32
iwatch Apple
REKLAMA

W całej historii zegarków Apple Watch widzieliśmy bardzo niewiele zmian wyglądu. Do modelu 3 zegarki wyglądały niezwykle podobnie. Apple Watch 4 wprowadził większe ekrany i nieco bardziej płaską kopertę. Ten projekt obowiązywał również w modelach Series 5, Series 6 i SE. Apple Watch Series 7 wprowadza kolejną małą poprawkę w postaci większego ekranu, ale nie nastawiajcie się na kompletny redesign. Przecieki okazały się być nieprawdziwe.

REKLAMA

Apple Watch Series 7 ma dwa nowe rozmiary: 41 i 45 mm.

 class="wp-image-1858096"
Apple Watch Series 7 w nowych rozmiarach ekranu

Apple Watch Series 7 jest sprzedawany w dwóch rozmiarach: 41 i 45 mm. Ekrany są o wiele większe niż w poprzednikach, które miały rozmiary odpowiednio 40 i 44 mm. Choć milimetrowa różnica nie wydaje się wielka, to w praktyce powierzchnia ekranów urosła bardzo zauważalnie.

Koperta w Apple Watch 7 pozostała niezmieniona, a więc ramki dookoła ekranu są o wiele mniejsze. Cały zegarek prezentuje się dzięki temu nowocześniej. Dodatkowo szkło jest zakrzywione w taki sposób, by odbijało część ekranu kiedy patrzymy na zegarek z boku. To ciekawy efekt wizualny, który będzie świetnie pasował do tradycyjnych tarcz.

Co z dotychczasową kolekcją pasków? Bez obaw, stare paski pasują do nowego Watcha.

 class="wp-image-1858114"
Apple Watch Series 7 w wersji Nike

Mimo zmian w rozmiarze ekranu nie zmieniła się obudowa Apple'a Watch 7, a więc udało się zachować kompatybilność dotychczasowych pasków. Dzięki temu nadal mamy w ofercie dwa rozmiary:

  • paski 38 / 40 / 41 mm
  • paski 42 / 44 / 45 mm

Pojawi się więc więcej zamieszania przy wyborze paska, ale warto zauważyć, że żaden rozmiar nie pojawia się dwukrotnie, co utrudni pomyłkę przy zakupie.

Nowy Apple Watch Series 7 jest dostępny w pięciu kolorach.

 class="wp-image-1858102"
Apple Watch Series 7 - nowy kolor oliwkowy

Obok standardowego grafitu i koloru srebrnego w Apple Watch 7 pojawi się kolor czerwony, błękitny (nieco jaśniejszy niż w Series 6) oraz oliwkowy.

Apple Watch Series 7 ma zaskakująco mało zmian w kwestii sensorów.

Nadal mamy tu podstawowe sensory, dzięki czemu Apple Watch Series 7 potrafi mierzyć tętno, wykonywać EKG, a także mierzyć poziom natlenienia krwi SpO2. Wbrew przeciekom nie znajdziemy tu nowych sensorów odpowiedzialnych np. za pomiar ciśnienia tętniczego.

Apple Watch 7 nauczył się jednak wykrywać upadki w czasie ćwiczeń. Co więcej, potrafi wykrywać też więcej typów aktywności automatycznie, w tym jazdę na rowerze. Apple podszkolił też algorytmy, dzięki czemu lepiej sprawdzają się w rejestrowaniu jazdy rowerem elektrycznym.

Apple Watch 7 - kiedy w sprzedaży?

Niestety nie wiadomo. Apple twierdzi, że będzie to rok 2021 r., ale na razie brakuje konkretów.

REKLAMA

CZYTAJ TAKŻE POZOSTAŁE TEKSTY Z KONFERENCJI APPLE:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA