REKLAMA

Jest zbiórka na wielki marsz anty5G. W tydzień zebrali 70 zł, organizator rozczarowany postawą

Międzynarodowa społeczność Anty5G ogłosiła, że 26 września to dzień światowego protestu przeciwko nowemu standardowi łączności bezprzewodowej. Z tej okazji miał się odbyć w Polsce wielki marsz anty5G. Na jego organizację twórcy mają już 70 zł, zebrane w ciągu tygodnia od powstania zbiórki.

30.08.2020 10.56
Społeczność anty5G uzbierała na marsz... 70 zł
REKLAMA

Siłę społeczności, ruchu czy stowarzyszenia można poznać po liczbie członków, ale również zdolności do organizacji. Społeczność anty5G w Polsce miała okazję do skoordynowania swoich działań z międzynarodową grupą łączącą osoby przeciwne nowemu standardowi łączności bezprzewodowej. Płaskoziemcy świata nowych technologii mieli przejść przez Kraków, pokazując władzy swoje niezadowolenie i swoją siłę. Na platformie pomagam.pl powstała zbiórka finansująca całą akcję, za którą stoi użytkownik Nikodem Braun.

REKLAMA

W ciągu tygodnia społeczność anty5G zebrała 70 złotych.

 class="wp-image-1406294"

Jak zauważa Mateusz Nowak z Android.com.pl, link do zbiórki był kilkukrotnie publikowany na grupach i forach zrzeszających społeczność anty5G. Walczący z falami radiowymi nie okazali się jednak na tyle oddani sprawie, aby zebrać postulowane 2000 zł. Być może teraz, po nagłośnieniu całej akcji, licznik na stronie zbiórki nieco drgnie. W chwili pisania tego tekstu wpłaty są zaledwie dwie. Anonimowy darczyńca przekazał 50 zł, z kolei pani Monika wpłaciła 20 zł.

Na co organizatorowi marszu te 2000 zł? Jak można wyczytać w opisie zbiórki, za tę kwotę Nikodem Braun chciał zorganizować „solidną kampanię informacyjną“. Jednocześnie założyciel zbiórki podkreśla, że „władza czuje wobec nich (środowiska anty5G - red) respekt“, a także zaznacza, iż „uczy się wiedzy od ruchu hakerskiego zwanego Anonymous“. Niestety, wiedza organizatora nie jest jeszcze na tyle znaczna, aby ten zhakował systemy bankowe i zorganizował marsz na środki wpływowego lobby 5G, chcącego zabić ludzkość elektromagnetycznym nowotworem.

Nikodem Braun nie szczędzi krytyki pod adresem swoich współplemieńców.

Organizator zbiórki opublikował wideo, na którym w gorzkich słowach mówi o społeczności anty5G: „wy nie umiecie linka dać, lajka dać, nie umiecie komentarza założyć, ciągle macie to w dupie, ciągle uważacie, że wszystko się za was zrobi.“ Jednocześnie Nikodem krytykuje prezydenta: „to Andrzej Duda podpisał lewe umowy na tą gównianą technologię 5G i zezwolił tym wszystkim psychopatom czyli koncernom na to, żeby technologię 5G promować“. Haker uczący się od Anonymous przypomina również, że „walka z systemem jest niebezpieczna, a nikt nie chce skończyć jak Andrzej Lepper“.

REKLAMA

Zaangażowany Nikodem zdaje się należeć do przynajmniej kilku grup aktywistów. Na stworzonej przez niego grafice - reklamującej kanał na YouTube - możemy zobaczyć m.in. przekreśloną flagę Izraela czy przekreślony wyraz „aborcja“. Z wypowiedzi autora wynika również,  że ten nie wierzy w pandemię koronawirusa. Jednocześnie organizator zbiórki ceni swoje umiejętności hakersko-organizatorskie, mówiąc do społeczności anty5G: „ja uważam, że jeśli ja mam coś zrobić dla was, to wy musicie wpłacić mi minimum 5 albo 10 tysięcy złotych, ruszyć dupę i mówić o tym“.

No to mówimy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA