REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Na sierpniowej konferencji Samsung pokaże 5 urządzeń. W tym 2 smartfony

Samsung rozgrzewa atmosferę przed swoją konferencją Unpached i potwierdza dotychczasowe wycieki — nadchodzą Galaxy Buds Live, Galaxy Tab S7, Galaxy Watch 3, Galaxy Note 20 i następca Galaxy Fold.

27.07.2020
20:22
Samsung Unpacked 2020: Galaxy Note 20 i cztery inne nowości
REKLAMA

Wygląda na to, że w tym roku Samsungowi nie uda się nas już niczym zaskoczyć. Od tygodni do sieci trafiają informacje na temat nadchodzących produktów koreańskiej firmy, które mają zostać zaprezentowane już 5 sierpnia 2020 r. podczas kolejnej edycji konferencji Samsung Unpacked.

REKLAMA

Na tym etapie firma nie próbuje walczyć z przeciekami — ba, sama opublikowała teaser eventu, na którym widać sylwetki aż pięciu nowych urządzeń. Są nimi słuchawki Galaxy Buds Live, tablet Galaxy Tab S7, zegarek Galaxy Watch 3 oraz smartfony: Galaxy Note 20 i następca Galaxy Fold. Co już o nich wiemy?

Galaxy Note 20 w (co najmniej) dwóch odsłonach.

Nowe telefony z rysikami chowanymi w obudowie ponownie dostaną topowe podzespoły. Nie jest zaskoczeniem, że specyfikacja Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra to najwyższa półka, a w urządzeniach zamontowane zostaną ogromne wyświetlacze o przekątnych długości odpowiedni 6,7 cala oraz 6,9-cala.

W przypadku modelu Galaxy Note 20 Ultra spodziewamy się aparatu z 50-krotnym zoomem oraz wyświetlacza przykrytego szkłem Gorilla Glass nowej generacji o rozdzielczości 3200 na 1440 pikseli. Galaxy Note 20 ma mieć z kolei rozdzielczość 2400 na 1080. W obu przypadkach procesora Exynos 990 lub Snapdragon 865 Plus.

Co prawda premiera Galaxy Fold nie przebiegła tak gładko, jak można było tego oczekiwać, ale Samsung wrył się w świadomości konkurentów jako firma, która jako pierwsza wprowadziła do masowej produkcji smartfon z elastycznym ekranem. Od jego prezentacji minął jednak już rok i czas na jego następcę.

samsung-galaxy-fold-2-4 class="wp-image-1115173"

Takim telefonem może być Galaxy Fold 2, który może nosić nazwę Galaxy Z Fold 2. Oprócz poprawionego ekranu głównego pojawi się w nim zupełnie nowy ekran dodatkowy, z którego korzysta się po zamknięciu zawiasu. Smartfon po złożeniu będzie przypominał zaś kanapkę z dwóch egzemplarzy Galaxy Note 20.

Galaxy Watch 3 — nowy model smartwatch

Nowy zegarek w ofercie Samsunga wprowadzi liczne usprawnienia względem poprzedniego modelu. Wiemy, że pojawi się mnóstwo nowych tarcz do wyboru, a na nich będziemy mogli wyświetlać ikony powiadomień. Oprócz tego odświeżenia doczeka się aplikacja pogodowa, a program Samsung zostanie zastąpiony Outlookiem.

Oprócz tego w zegarku Galaxy Watch 3 pojawi się nowy widget odtwarzacza muzycznego, a oprogramowanie pozwoli śledzić cykl miesiączkowy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by instalować na nim dodatkowe aplikacje przygotowane na system TizenOS, gdyż w zegarku będzie dostępne 5,2 GB przestrzeni dla użytkownika.

samsung galaxy buds live class="wp-image-1222915"

O tym, że na najbliższej konferencji Samsung Unpacked pojawi się zupełnie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy koreańskiej firmy, wiemy już od dawna. Wiele informacji na jego temat zdradziła jednak dopiero w ubiegłym tygodniu… aplikacja mobilna producenta do obsługi słuchawek.

W ramach aktualizacji programu do obsługi słuchawek marki Samsung pojawiły się informacje na temat modelu, który nie wszedł jeszcze oficjalnie do sprzedaży. To właśnie dzięki temu już wiemy, że Galaxy Buds Live będą wspierały tryb ANC, czyli aktywną redukcję szumów.

Ostatnim produktem, który można dostrzec na teaserze, jest tablet Galaxy Tab S7, o którym informowaliśmy dzisiaj rano. Również i w tym przypadku do sieci trafiły informacje o specyfikacji oraz akcesoriach w postaci np. klawiatury.

A co z cenami nowych sprzętów?

REKLAMA

Na oficjalne ogłoszenie cen nowych urządzeń jeszcze czekamy, ale część z nich trafiła do sieci jeszcze przed sierpniową konferencją. Dowiedzieliśmy się, ile będą kosztowały smartfony z linii Galaxy Note oraz słuchawki Galaxy Buds Live w Europie:

  • Samsung Galaxy Note 20 4G 256GB: 999 euro;
  • Samsung Galaxy Note 20 4G 256GB: 1099 euro;
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 512GB: 1449 euro;
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB: 1349 euro;
  • Samsung Galaxy Buds Live: ok. 189 euro.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA