REKLAMA

Samsung Galaxy Fold 2 z odświeżaniem 120 Hz, ultracienkim szkłem i obsługą rysika

Według Rossa Younga, mającego bardzo dobre źródła u producentów wyświetlaczy, specyfikacja ekranu Galaxy Folda 2 w zasadzie jest znana. To będzie jeden z najciekawszych ekranów mobilnych na rynku.

20.04.2020 19.33
galaxy fold 2 zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Eksperymentalny i imponujący Galaxy Fold już niedługo ma doczekać się następcy. Rzecz jasna, również z elastycznym wyświetlaczem. A dzięki źródłom szanowanego Rossa Younga poznajemy dalsze szczegóły na temat tego wyświetlacza.

Samsung Galaxy Fold 2 z odświeżaniem 120 Hz, ultracienkim szkłem i obsługą rysika.

Po rozłożeniu do formy tabletu Galaxy Fold 2 ma oferować przestrzeń roboczą o przekątnej 7,59 cala i rozdzielczości 2213 x 1689 pikseli (372 ppi). Większy, elastyczny wyświetlacz będzie też oferował odświeżanie z częstotliwością 120 Hz, co ma zapewnić płynność animacji i dużą responsywność na dotyk.

Po złożeniu do formy telefonu, tak jak w pierwszym Galaxy Foldzie, do dyspozycji będziemy mieli mniejszy wyświetlacz. Będzie on miał przekątną 6,23 cala i pracować w rozdzielczości 2267 x 819 pikseli. W przeciwieństwie do głównego wyświetlacza, ten będzie odświeżany z częstotliwością 60 Hz. W mniejszym wyświetlaczu znajdzie się też otwór na aparat do selfików.

samsung galaxy fold class="wp-image-1041884"
REKLAMA

Galaxy Fold 2 zyska jednak więcej niż tylko wysoka częstotliwość odświeżania – która, swoją drogą, będzie niemałym wyzwaniem dla akumulatora tego urządzenia. Jego wyświetlacz ma też obsługiwać rysiki S Pen, co oznacza, że trafią do niego funkcje dostępne do tej pory wyłącznie w Galaxy Note. Wyświetlacz ma też być pokryty ultracienkiem szkłem, tak jak ten w Galaxy Z Flip.

Podobno Samsung po raz pierwszy ma pokazać oficjalnie Galaxy Folda 2 na konferencji w lipcu. Wtedy poznamy dalsze szczegóły na jego temat oraz jego potwierdzony wygląd.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA