REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Play będzie kusił do korzystania z 5G. Klienci dostaną dwukrotnie większe paczki internetu

Już wiemy, jak Play będzie kusił klientów, by skorzystali z jego 5G. Abonenci mogą liczyć na dwukrotnie większe pakiety gigabajtów.

play 5G pakiety internetu
REKLAMA
248 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Play chwalił się niedawno, że będzie pierwszym operatorem, który udostępni w Polsce komercyjnie sieć 5G w Polsce. Co prawda aukcja częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz dopiero przed nami, ale normy PEM już poszły w górę. Fioletowy telekom zdecydował się na wdrożenie tej technologii już teraz, ale w paśmie wykorzystywanym do tej pory przez sieć LTE.

5G w Play ruszy na start w 16 miastach.

Testy prowadzono w Trójmieście, Toruniu, Sokołowie Podlaskim i Grójcu, ale na start zasięg sieci 5. generacji obejmie Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdynię, Gdańsk, Sopot, Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowinę Tatrzańską, Karpacz, Giżycko, Władysławowo, Mrągowo, Kołobrzeg i Ustkę. Z czasem lista będzie się wydłużać.

Plus również niedługo ruszy z 5G na częstotliwościach wykorzystywanych dziś przez LTE. Orange z kolei czeka na wynik aukcji, a T-Mobile na razie swoich planów nie zdradza. Do tej pory tajemnicą jednak było, ile za korzystanie z 5G w Polsce przyjdzie zapłacić nam, abonentom.

Teraz już wiemy, że Play zaoferuje klientom korzystającym z 5G dwukrotnie większe paczki danych.

Przepustowość sieci 5G ma być większa niż w przypadku sieci LTE, więc jest ryzyko, że gigabajty z pakietu będą uciekać szybciej niż do tej pory. Na szczęście Play w ramach promocji będzie przyznawał dwukrotnie większe paczki danych w abonamencie — i to zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Na większą paczkę danych nie mogą jednak liczyć wszyscy chętni. Aby otrzymać większą paczkę danych na rok od Play, należy jednak podpisać nową umowę lub przedłużyć obecną. Z promocji mogą skorzystać osoby wybierające taryfy Play Homebox, Play Homebox TV oraz Biznes Box Pro.

Ile dokładnie gigabajtów dostaną klienci Play?

Jak podaje operator, klienci indywidualni w ramach Play Homebox mogą liczyć na 70 GB zamiast 35 GB transferu w smartfonie przez rok oraz kartę SIM pozwalającą na transfer 150 GB z pełną prędkością. W przypadku oferty Homebox TV pakiet w smartfonie ma wielkość 80 GB, również przez rok, a karta internetowa - 200 GB.

REKLAMA

W ramach oferty dla firm, czyli Biznes Box Pro, można liczyć przez 12 miesięcy na 80 GB transferu danych w telefonie. Do tego dochodzi paczka 300 GB na karcie internetowej. W każdej z tych ofert bonusem są półroczne abonamenty na usługi streamingowe: Amazon Prime Video oraz Tidal.

W innych ofertach operatora paczkę internetu można podwoić na pół roku (Play L, Biznes Box) lub na trzy miesiące (Play M, Biznes Box Start).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA