REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play będzie kusił do korzystania z 5G. Klienci dostaną dwukrotnie większe paczki internetu

Już wiemy, jak Play będzie kusił klientów, by skorzystali z jego 5G. Abonenci mogą liczyć na dwukrotnie większe pakiety gigabajtów.

06.02.2020
13:35
play 5G pakiety internetu
REKLAMA

Play chwalił się niedawno, że będzie pierwszym operatorem, który udostępni w Polsce komercyjnie sieć 5G w Polsce. Co prawda aukcja częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz dopiero przed nami, ale normy PEM już poszły w górę. Fioletowy telekom zdecydował się na wdrożenie tej technologii już teraz, ale w paśmie wykorzystywanym do tej pory przez sieć LTE.

REKLAMA

5G w Play ruszy na start w 16 miastach.

Testy prowadzono w Trójmieście, Toruniu, Sokołowie Podlaskim i Grójcu, ale na start zasięg sieci 5. generacji obejmie Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdynię, Gdańsk, Sopot, Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowinę Tatrzańską, Karpacz, Giżycko, Władysławowo, Mrągowo, Kołobrzeg i Ustkę. Z czasem lista będzie się wydłużać.

Plus również niedługo ruszy z 5G na częstotliwościach wykorzystywanych dziś przez LTE. Orange z kolei czeka na wynik aukcji, a T-Mobile na razie swoich planów nie zdradza. Do tej pory tajemnicą jednak było, ile za korzystanie z 5G w Polsce przyjdzie zapłacić nam, abonentom.

Teraz już wiemy, że Play zaoferuje klientom korzystającym z 5G dwukrotnie większe paczki danych.

Przepustowość sieci 5G ma być większa niż w przypadku sieci LTE, więc jest ryzyko, że gigabajty z pakietu będą uciekać szybciej niż do tej pory. Na szczęście Play w ramach promocji będzie przyznawał dwukrotnie większe paczki danych w abonamencie — i to zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Na większą paczkę danych nie mogą jednak liczyć wszyscy chętni. Aby otrzymać większą paczkę danych na rok od Play, należy jednak podpisać nową umowę lub przedłużyć obecną. Z promocji mogą skorzystać osoby wybierające taryfy Play Homebox, Play Homebox TV oraz Biznes Box Pro.

Ile dokładnie gigabajtów dostaną klienci Play?

Jak podaje operator, klienci indywidualni w ramach Play Homebox mogą liczyć na 70 GB zamiast 35 GB transferu w smartfonie przez rok oraz kartę SIM pozwalającą na transfer 150 GB z pełną prędkością. W przypadku oferty Homebox TV pakiet w smartfonie ma wielkość 80 GB, również przez rok, a karta internetowa - 200 GB.

REKLAMA

W ramach oferty dla firm, czyli Biznes Box Pro, można liczyć przez 12 miesięcy na 80 GB transferu danych w telefonie. Do tego dochodzi paczka 300 GB na karcie internetowej. W każdej z tych ofert bonusem są półroczne abonamenty na usługi streamingowe: Amazon Prime Video oraz Tidal.

W innych ofertach operatora paczkę internetu można podwoić na pół roku (Play L, Biznes Box) lub na trzy miesiące (Play M, Biznes Box Start).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA