Operatorzy  / Artykuł

Samsunga Galaxy Fold kupisz w Polsce w abonamencie. Zakup będzie nietypowym rytuałem

447 interakcji
dołącz do dyskusji

Już w najbliższy piątek wszyscy chętni będą mogli kupić smartfon Samsung Galaxy Fold. O dostępność pierwszego telefonu z elastycznym ekranem na polskim rynku spytaliśmy rodzimych operatorów.

Sprawdź nowy tekst: Samsung Galaxy Fold na abonament w T-Mobile, Plus, Orange i Play – zebraliśmy wszystkie oferty

Samsung po raz pierwszy pokazał smartfon Galaxy Fold w trakcie targów MWC 2019 w Barcelonie. Wzbudził tym ogromne zainteresowanie. Urządzenie z elastycznym ekranem wyglądało jak wyjęte prosto z filmów lub seriali science-fiction. Niestety koreańska firma przeszarżowała. Urządzenie pierwotnie miało trafić do sprzedaży już w czerwcu, ale nie doszło to do skutku.

Okazało się, że w testowych egzemplarzach ekrany zaczęły padać jak muchy. Samsung przeprojektował osłonę wyświetlacza oraz zawias i poinformował, że urządzenie wróci w późniejszym terminie. Po tych zmianach Galaxy Fold trafił do sprzedaży na kilku wybranych rynkach, a zgodnie z zapowiedziami, już w nadchodzący piątek przypadający na 18 października 2019 r. będzie je można kupić również w naszym kraju.

Galaxy Fold w Polsce

Smartfon z elastycznym wyświetlaczem marki Samsung wyceniono na, bagatela, 8999 zł. W dodatku wzorem innych państw z zakupem tego urządzenia będzie się wiązała cała ceremonia. Aby nabyć Galaxy Fold w Polsce, nie wystarczy suty przelew na konto producenta. Trzeba będzie się stawić osobiście w wyznaczonym przez producenta miejscu.

Biorąc pod uwagę to, jak delikatne jest to urządzenie, takie podejście nie dziwi. W dodatku jak o tym myślę, to jeśli ktoś może sobie pozwolić na wydanie 9 tys. zł na telefon, to zapewne może też albo wziąć dzień wolnego na spotkanie ze sprzedawcą, albo… stać go na to, by w swoim imieniu wysłać kogoś po odbiór sprzętu (i zrobienie notatek).

A może Galaxy Fold na abonament?

Samsung Galaxy Fold w Polsce na abonament
Samsung Galaxy Fold w Polsce na abonament

Co ciekawe chociaż urządzenie będzie niemożebnie drogie, przez co raczej nie znajdzie się na nie wielu chętnych w naszym kraju, operatorzy chcą je mieć w swojej ofercie i się tym chwalą. Rzecznik sieci Orange już pierwszego dnia po ogłoszeniu przez Samsunga, iż data premiery Galaxy Fold w Polsce przypada na piątek 18 października, potwierdził, że smartfon będzie dostępny w jego sieci.

Udało mi się ustalić, że telefon trafi również do oferty pozostałych trzech telekomów infrastrukturalnych. Przedstawiciele sieci T-Mobile i Plus potwierdzili, że Galaxy Fold będzie można kupić również u nich. Play z kolei podzielił się już pierwszymi szczegółami na temat tego, jak będzie wyglądał zakup pierwszego smartfona z elastycznym wyświetlaczem marki Samsung.

Galaxy Fold w Play? Wyłącznie z odbiorem osobistym

Urządzenie trafi do sprzedaży 18 października i dostępne będzie zarówno w ofercie abonamentowej, jak i bez umowy. Jeśli chodzi o ceny, to te na razie nie są znane. Nie spodziewam się jednak, by dało się kupić Galaxy Folda „za złotówkę” - prędzej będzie to abonament za jakieś 250 zł miesięcznie przy wpłacie rzędu 5 tys. zł na start.

W sieci Play również nie będzie się dało kupić Galaxy Folda przez internet z dostawą do domu. Chętni będą musieli wybrać się do jednego z czterech (!) salonów, gdzie pracownik firmy Samsung przed przekazaniem telefonu w ręce klienta, go przeszkoli go z podstaw obsługi nowego urządzenia.

Odbiór smartfonów Galaxy Fold kupionych w sieci Play możliwy będzie w punktach zlokalizowanych w Warszawie (Westfield Arkadia, Galeria Mokotów), Gdańsku (Galeria Bałtycka) oraz Łodzi (Manufaktura). Mieszkańcy innych miast powinni szykować się na wycieczkę.

Sprawdź nowy tekst: Samsung Galaxy Fold na abonament w T-Mobile, Plus, Orange i Play – zebraliśmy wszystkie oferty

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst