REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Do dwóch razy sztuka. Samsung poda nową datę premiery składanego Galaxy Folda

Samsung Galaxy Fold wróci na rynek w odnowionej wersji. Już jutro Samsung ma zdradzić plany na powrót tego nietypowego smartfona.

09.05.2019
14:44
Samsung Galaxy Fold powróci. Samsung zapowiada konkrety
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy Fold nie miał łatwego startu. Po hucznych zapowiedziach i głośnej premierze, pierwsze egzemplarze testowe borykały się z problemami. Część urządzeń miała problem z zawiasem, w efekcie czego ekran kilku urządzeń przestał działać i uniemożliwiał korzystanie ze smartfona. Osobnym problemem była folia, którą kilku recenzentów próbowało zerwać z ekranu, powodując jego uszkodzenie.

Samsung Galaxy Fold można było zamawiać w przedsprzedaży, ale po wykryciu problemów terminy dostaw zostały przesunięte.

Jutro mamy poznać konkrety na temat przyszłości Samsunga Galaxy Fold.

Serwis Korea Herald donosi, że Samsung planuje nowe otwarcie dla Galaxy Folda. Już jutro CEO firmy, Dong-jin Koh, ma ogłosić plany odnośnie Folda najpóźniej jutro.

Mamy wtedy poznać nową datę premiery rynkowej na terenie Stanów Zjednoczonych. Samsung rzekomo przeanalizował problem i pozbył się go, poprzez zmianę konstrukcji zawiasów.

 class="wp-image-891547"

Czasu robi się mało, ponieważ graniczną datą jest 31 maja. Jeżeli Samsung do tego czasu nie wprowadzi produktu na rynek, będzie zobowiązany zwrócić pieniądze klientom, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe, płacąc 1980 dol. Prawo mówi, że produkt powinien być wysłany w terminie podanym przez producenta, a jeśli takiego terminu nie było, to maksymalnie po 30 dniach.

Nic w tym dziwnego, bo klienci, którzy mają obecnie zamrożone 2 tys. dol. i jednocześnie nie mają produktu, muszą być naprawdę poirytowani.

Zmiana konstrukcji Galaxy Folda była niezbędna.

Wynika to z analizy serwisy iFixit, który rozebrał Samsunga Galaxy Fold na części pierwsze, udokumentował to, a w podsumowaniu stwierdził, że konstrukcja jest „alarmująco krucha”. Artykuł został usunięty ze strony pod naciskiem Samsunga.

REKLAMA

Mam nadzieję, że to już koniec problemów z Foldem. Nie mogę się doczekać, aż sam po raz pierwszy wezmę to urządzenie do własnych rąk. Póki co widziałem je tylko na targach MWC w Barcelonie, ale Fold był umieszczony w gablotce i nie można było go dotknąć.

Mam jednak obawy, czy Samsung będzie w stanie poprawić niezawodność urządzenia w tak krótkim czasie. Pamiętajmy, że Fold był rozwijany przez naprawdę długi czas, według niepotwierdzonych informacji trwało to ponad dwa lata. Czy niecały miesiąc prac wystarczy, by naprawić błędy, których inżynierowie nie zauważyli w ciągu znacznie dłuższego czasu? Przekonamy się o tym niebawem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA